Clash Royale 5 Kasım güncellemesi: 5 önemli detay

5 Kasım güncellemesi ile gelen yenilikleri merak ediyor musun? Burada yer alan özet bilgilerden yararlanarak tüm detayları öğrenebilirsin.

Clash Royale’e gelen bu güncelleme dengeleme değişikliklerini içerir. Birçok kartın gücü biraz azaltılırken oyuncuların isteği üzerine Dart Goblin kartı güçlendirildi. Bu değişiklerin neler getireceğini bizlere zaman gösterecek ama şimdilik öne çıkanlar aşağıdaki gibi oldu.

1. Dart Goblin güçlendirildi

Geçtiğimiz güncellemede Buz Büyücüsü kartında yapılan isteğe bağlı dengeleme bu kez Dart Goblin kartında yapıldı. Dart Goblin artık çok daha fazla hasar verecek. Hiç kuşkusuz bu dengeleme kartın daha fazla kullanılmasını sağlayacak.

Dart Goblin kullanmaya özen gösterdiğim kartlardan biriydi. Özellikle yüksek saldırı mesafesi ve yüksek saldırı hızı pek çok taktikte işe yarayan niteliklerdir. Yapılan bu değişiklik onu dikkat edilmesi gereken kartların arasına ekleyecek çünkü saniyeler içerisinde yaptığı saldırılara dayanmak güç olacak.

2. Felaket Kulesi güçlendirildi

Bir bu eksikti diyebilirim. Hemen hemen tüm tank kartlarının baş belası olan bu bina kartının canı yükseltildi. Böylece kart biraz daha dayanıklı hale getirildi. İş bitirici taktiğinin çok ama çok fazla kullanıldığı bu günlerde bu değişiklik şaşırtmadı ama dengeleri biraz değiştirecek diyebilirim.

Yapılan bu dengeleme değişikliğini aslında bu güncellemede gelen diğer değişikliklerle bir arada yorumlamak gerekir. Gücü azaltılan pek çok kart aslında iş bitirici taktiğinde kullanılan kartlar oldu. Anlaşılan artık savunma yapmak biraz daha kolay ve önemli olacak.

3. Mezar Taşı -1

Bu değişiklik neler getirecek bilmiyorum çünkü Mezar Taşı pek önemsediğim bir kart değil. Her ne kadar en iyi ender kartlar arasında sık sık yer alan bir kart olsa bile onu fazla kullanmam. Yapılan dengeleme değişikliği ile iskeletlerin çıkış süresi artırıldı ve bina yıkıldıktan sonra ortaya çıkan iskelet sayısı azaltıldı.

Mezar Taşı kartını genellikle Lav Tazısı desteleri içerisinde görürüz. Çünkü düşük maliyetle rakibe baskı uygulamanın kolay yollarından biridir. Bu kartın yerini yeni bir kartın alıp almayacağı pek belli değil ama biraz değişiklik olursa şaşırmamak gerek.

4. Dikkat İskelet Fıçısı

Doğrusunu söylemek gerekirse bu kadar yüksek güçlendirme yapılan bir kart daha önce görmedim. İskelet Fıçısı parçalandığı zaman artık çok ama çok daha fazla hasar verecek. Bu değişikliği nasıl yorumlamak gerek emin değilim ama bu kartın daha fazla kullanılması temel hedef diyebilirim.

Bu değişiklikle muhtemelen Balon desteleri içerisinde İskelet Fıçısı kartını çok daha fazla görmeye başlayacağız. Mini bir tank gibi hareket ederek hasarları karşılaması ve daha sonra rakibi oyalayan iskeletler çıkarması büyük bir avantaj olacak. Daha fazla ne gibi katkı getirecek bunu bize zaman gösterecek.

5. Nihayet Kraliyet Domuzları

Uzun zamandır bekliyordum ama bugüne nasipmiş. Kraliyet Domuzları kartı çıktığı günden beri baş belası olarak nitelendirdiğim kartlardan birisi oldu. Çok hızlı hareket etmeleri ve iyi derecede hasar vermeleri büyük bir problemdi.

Yapılan güç azaltma değişikliği Kraliyet Domuzları kartının daha az hasar vermesini sağlayacak. Her ne kadar problem olmaya devam edecek olsalar bile en azından artık savunma yapmak çok daha kolay olacak. Buna rağmen köprü yığınağı taktiklerinde dikkatli oynamaya devam etmek gerek.

5 Kasım güncellemesi ile aklına takılan herhangi bir soru var mı? Sorularını yorum yaparak bana ulaştırabilirsin. Bununla birlikte güncelleme hakkındaki düşüncelerini yorum yaparak dile getirebilir ve yazımı beğendiysen arkadaşlarına paylaşabilirsin.

14 Comments

 1. Mehmet Yasin
  • Kaan Karadeniz
 2. Mehmet Yasin
  • Kaan Karadeniz
 3. Ahmet
  • Kaan Karadeniz
 4. Tuna
  • Kaan Karadeniz
   • Tuna
    • Kaan Karadeniz
 5. Mehmet Yasin
  • Kaan Karadeniz
   • Mehmet Yasin
    • Kaan Karadeniz

Leave a Reply

Reklam engelli...

Bu site ziyaretçilerine rahatsız olmayacakları alanda reklam göstererek yayın hayatını sürdürmektedir. Lütfen siteye destek olmak için reklamlara izin verin.

Refresh