Clash Royale 5 Kasım güncellemesi: 5 önemli detay

clash royale 5 kasım güncellemesi

5 Kasım güncellemesi ile gelen yenilikleri merak ediyor musun? Burada yer alan özet bilgilerden yararlanarak tüm detayları öğrenebilirsin.

Clash Royale’e gelen bu güncelleme dengeleme değişikliklerini içerir. Birçok kartın gücü biraz azaltılırken oyuncuların isteği üzerine Dart Goblin kartı güçlendirildi. Bu değişiklerin neler getireceğini bizlere zaman gösterecek ama şimdilik öne çıkanlar aşağıdaki gibi oldu.

1. Dart Goblin güçlendirildi

Geçtiğimiz güncellemede Buz Büyücüsü kartında yapılan isteğe bağlı dengeleme bu kez Dart Goblin kartında yapıldı. Dart Goblin artık çok daha fazla hasar verecek. Hiç kuşkusuz bu dengeleme kartın daha fazla kullanılmasını sağlayacak.

Dart Goblin kullanmaya özen gösterdiğim kartlardan biriydi. Özellikle yüksek saldırı mesafesi ve yüksek saldırı hızı pek çok taktikte işe yarayan niteliklerdir. Yapılan bu değişiklik onu dikkat edilmesi gereken kartların arasına ekleyecek çünkü saniyeler içerisinde yaptığı saldırılara dayanmak güç olacak.

2. Felaket Kulesi güçlendirildi

Bir bu eksikti diyebilirim. Hemen hemen tüm tank kartlarının baş belası olan bu bina kartının canı yükseltildi. Böylece kart biraz daha dayanıklı hale getirildi. İş bitirici taktiğinin çok ama çok fazla kullanıldığı bu günlerde bu değişiklik şaşırtmadı ama dengeleri biraz değiştirecek diyebilirim.

Yapılan bu dengeleme değişikliğini aslında bu güncellemede gelen diğer değişikliklerle bir arada yorumlamak gerekir. Gücü azaltılan pek çok kart aslında iş bitirici taktiğinde kullanılan kartlar oldu. Anlaşılan artık savunma yapmak biraz daha kolay ve önemli olacak.

3. Mezar Taşı -1

Bu değişiklik neler getirecek bilmiyorum çünkü Mezar Taşı pek önemsediğim bir kart değil. Her ne kadar en iyi ender kartlar arasında sık sık yer alan bir kart olsa bile onu fazla kullanmam. Yapılan dengeleme değişikliği ile iskeletlerin çıkış süresi artırıldı ve bina yıkıldıktan sonra ortaya çıkan iskelet sayısı azaltıldı.

Mezar Taşı kartını genellikle Lav Tazısı desteleri içerisinde görürüz. Çünkü düşük maliyetle rakibe baskı uygulamanın kolay yollarından biridir. Bu kartın yerini yeni bir kartın alıp almayacağı pek belli değil ama biraz değişiklik olursa şaşırmamak gerek.

4. Dikkat İskelet Fıçısı

Doğrusunu söylemek gerekirse bu kadar yüksek güçlendirme yapılan bir kart daha önce görmedim. İskelet Fıçısı parçalandığı zaman artık çok ama çok daha fazla hasar verecek. Bu değişikliği nasıl yorumlamak gerek emin değilim ama bu kartın daha fazla kullanılması temel hedef diyebilirim.

Bu değişiklikle muhtemelen Balon desteleri içerisinde İskelet Fıçısı kartını çok daha fazla görmeye başlayacağız. Mini bir tank gibi hareket ederek hasarları karşılaması ve daha sonra rakibi oyalayan iskeletler çıkarması büyük bir avantaj olacak. Daha fazla ne gibi katkı getirecek bunu bize zaman gösterecek.

5. Nihayet Kraliyet Domuzları

Uzun zamandır bekliyordum ama bugüne nasipmiş. Kraliyet Domuzları kartı çıktığı günden beri baş belası olarak nitelendirdiğim kartlardan birisi oldu. Çok hızlı hareket etmeleri ve iyi derecede hasar vermeleri büyük bir problemdi.

Yapılan güç azaltma değişikliği Kraliyet Domuzları kartının daha az hasar vermesini sağlayacak. Her ne kadar problem olmaya devam edecek olsalar bile en azından artık savunma yapmak çok daha kolay olacak. Buna rağmen köprü yığınağı taktiklerinde dikkatli oynamaya devam etmek gerek.

5 Kasım güncellemesi ile aklına takılan herhangi bir soru var mı? Sorularını yorum yaparak bana ulaştırabilirsin. Bununla birlikte güncelleme hakkındaki düşüncelerini yorum yaparak dile getirebilir ve yazımı beğendiysen arkadaşlarına paylaşabilirsin.

You may also like...

14 Responses

 1. Mehmet Yasin dedi ki:

  Desteden en yüksek verimi almamız için en yüksek seviyeli kartlarımızı mı kullanmamız daha iyi olur?

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Duruma göre evet duruma göre hayır. Birbiriyle alakasız olan en yüksek seviyeli kartları bir araya getirmek doğru değil. Bazı kartlar seviyeye göre güç almazlar, bazıları seviyeleri yüksek olunca daha güçlü olurlar, bazıları ise seviyeleri düşük olduğunda epey güçsüz olurlar. Her şey duruma göre değişir. Standart bir yaklaşım söz konusu değil.

 2. Mehmet Yasin dedi ki:

  Nihayet 11.arena oldum.
  Sitedeki şu deste bayağı işimi gördü.Teşekkürler
  Oduncu
  Buz büyücüsü
  Mega dalkavuk
  Balon
  Alev topu
  Buz ruhu
  Çarpma
  Kasırga
  11.arena da yüksek ilerleme kaydedebilmem bana bu deste dışında nasıl bir deste önerirsiniz #2QVVUGRUR

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Deste değiştirmeni gerektiren bir durum yok. O desteyi kullanmaya devam edebilirsin. Yok ben kesinlikle öneri istiyorum diyorsan aşağıdaki desteyi kullanabilirsin.

   – Lav Tazısı
   – Balon
   – Mega Dalkavuk
   – Korumalar
   – Minyonlar
   – Mezar Taşı
   – Alev Topu
   – Çarpma

 3. Ahmet dedi ki:

  #2P2ROUQOQ abi 10. arenayım 11 olmam lazım deste önerirmisin
  tomruk,madenci(2lvl),buz büyücü, kraliyet hayaleti,cehennem ejderi,gece cadısı,kıvılcım var

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Hiç vakit kaybetmeden aşağıdaki desteyi kullanmaya başla ve o desteyi öğrenmeye çalış. Seni epey yukarılara çıkaracaktır.

   – Golem
   – Büyücü
   – Mega Dalkavuk
   – Goblin Çetesi
   – Gece Cadısı
   – Yıldırım
   – Tomruk
   – Kasırga

   3600’ü geçmeyi başarırsan ve klan savaşlarına katılırım diyorsan seni hemen klana alabilirim.

 4. Tuna dedi ki:

  10. arenaya geçeceğim,kart sevilerinin 9 level olması ideal mi acaba?

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Bu durum karttan karta farklılık gösterir. Bazı kartlar seviyeye göre güç alırlar, bazıları ise almazlar. O nedenle net yorum yapabilmek mümkün değil.

   • Tuna dedi ki:

    Pekka (10),Top(8),Binici (8),Avcı(9),Mega dalkavuk (9),Çarpma(9),Alev topu (9),Gece cadısı (9)

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Şimdi şöyle söyleyeyim Tuna, bu kartların hemen hemen hepsi standart kartlar yani seviyeden bağımsız olarak iş gören kartlar. Dolayısıyla ilerisi için çok büyük sorun yaşamazsın.

     Ayrıca bir klanın var mı? Bizimle birlikte oynayabilecek ve hep birlikte klan savaşında başarılı olabileceğimiz oyunculara ihtiyacımız var. Geri dönüş yapabilirsen sevinirim.

 5. Mehmet Yasin dedi ki:

  İyi oyuncuların (özelikle Çinliler in) olmadığı bir zaman aralığı varsa önerebilir misiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir