Clash Royale 3 Aralık güncellemesi: 5 önemli detay

Muhafızlar, Elektro Ejderha ve Kar Topu favori kartların mı? 3 Aralık güncellemesinin getirdiklerini özet halinde hemen öğrenebilirsin.

3 Aralık 2018 tarihinde getirilen güncelleme Elektro Ejderha, Muhafızlar, Barbar Fıçısı, Tesla, Okçular, Buz Büyücüsü, Kar Topu ve İksir Toplayıcı kartlarında yapılan değişiklikleri içerdi. Ayrıca Dondurma kartı yeniden tasarlandı. Bu değişikliklerin oyuna etkisini merak ediyorsan aşağıdaki başlıkları kontrol edebilirsin.

5. Elektro Ejderha -%5 Can

Kabul etmemiz gereken en önemli gerçeklerden birisi. Bu kart oldukça güçlü bir şekilde çıkarıldı ve dengesiz birçok stratejinin ortaya çıkmasına neden oldu. Kartın seviyesini yükseltmiş olan oyuncular bundan en iyi şekilde yararlandılar ama o kadar şanslı olmayanlar çaresizlikle maç kaybettiler.

Elektro Ejderha kartının canı azaltıldı ve ilk saldırıları daha yavaş olacak şekilde değiştirildi. Artık bu kartı ortadan kaldırmak pek problem olmayacak. Özellikle kartın seviyesi çok yüksek olsa bile Yıldırım büyüsüyle onu etkisiz hale getirmek artık mümkün.

4. Muhafızlar -1 İksir

Muhafızlar kartı ilk çıkarıldığında 6 iksir kullanım bedeline sahipti. Sonradan bu bedel 8 iksir olarak güncellendi. Artık onu 7 iksir karşılığında kullanabileceğiz. Başlangıçta çok güçlü ama sonrasında çok güçsüz duruma gelmişti. Şimdi artık biraz daha dengeli diyebilirim.

Muhafızlar kartının iksir bedeli 7 olarak değiştirildi ve saldırı hızı bir miktar düşürüldü. Artık daha yavaş hareket edecekler. Bunun basit bir dengeleme olduğunu söyleyebilirim ama deste yapılarında türlü tür değişiklikler söz konusu olabilir.

3. Kartopu +%14 Hasar

Beklenen bir değişiklik olduğunu söyleyebilirim. Bu değişiklik sayesinde aynı kullanım bedeline sahip olan büyü kartlarının hasar miktarları belirli bir düzeye getirilmiş oldu. Artık Kartopu kartı Çarpma veya Tomruk kartlarına ideal bir alternatif olacak.

Kartopu kartının hasar miktarı %14 oranında yükseltildi. Bunun anlamını merak ediyorsan söyleyeyim. Kartopu kartı artık Çarpma büyüsü kadar hasar verecek. Dilersen her ikisini dilersen ise sadece birini seçerek çok daha uygun ve kullanışlı bir deste oluşturabilirsin.

2. Barbar Fıçısı -%5 Hasar

Evet gerekliydi. Tomruk kartının neredeyse tamamen devre dışı kalmış olmasını görmek şaşırtıcı olmuştu. Bu kartın hasar miktarı azaltılarak bir çözüm geliştirildi diyebilirim. Ne kadar işe yarayacağını bilemiyorum ama Tomruk alternatifi olmaktan uzaklaşacağını tahmin edebiliyorum.

Barbar Fıçısı kartının hasar miktarı %5 oranında azaltıldı. Bu hasar miktarı Oklar büyüsüyle hemen hemen aynı oldu diyebilirim. Artık bu kartı kullanırken biraz daha dikkatli olmak gerekecek ama hala belirli koşullarda epey kullanışlı olabileceğini söyleyebilirim.

1. Yenilendi: Dondurma

Gerekli olup olmadığı konusunda kararsızım. Yapılan bu değişiklik ile bu büyü kartının Kasırga kartına alternatif hale getirilmesinin amaçlandığını biliyorum. Dondurma kartının dondurma süresi artık sabit olacak ve biraz alan hasarı verecek.

Dondurma kartının etkisi her zaman 5 saniye olacak ve artık ufak miktar alan hasarı verecek. Bu değişiklikle kartın kullanım miktarında biraz artış olacak. Onun dışında bu değişikliğin neler getireceğini tahmin etmek biraz güç diyebilirim.

3 Aralık güncellemesi ile aklına takılan herhangi bir soru var mı? Sorularını yorum yaparak bana ulaştırabilirsin. Bununla birlikte güncelleme hakkındaki düşüncelerini yorum yaparak dile getirebilir ve yazımı beğendiysen arkadaşlarına paylaşabilirsin.

6 Comments

  1. Bosver ismi ne yapcan
    • Kaan Karadeniz
  2. EMRE GÖKBULAK
    • Kaan Karadeniz
  3. Ömer
    • Kaan Karadeniz

Leave a Reply

Reklam engelli...

Bu site ziyaretçilerine rahatsız olmayacakları alanda reklam göstererek yayın hayatını sürdürmektedir. Lütfen siteye destek olmak için reklamlara izin verin.

Refresh