Clash Royale 2.4 güncellemesi: 5 önemli detay

2.4 güncellemesi ile gelen yenilikleri merak ediyor musun? Burada yer alan özet bilgilerden yararlanarak tüm detayları öğrenebilirsin.

Clash Royale’e gelen bu güncelleme birçok farklı yeniliği beraberinde getirdi. Daha önce getirilmiş olan dengeleme değişikliklerini bir kenara bırakacak olursam bu yenilikler oyuna biraz daha renk kattı diyebilirim. Ancak, özellikle kart seviyelerinde basitleştirme yapılmasının şimdilik kafaları karıştırdığını söyleyebilirim.

1. Dev Goblin oyuna eklendi

Dev Goblin yeni destansı kart olarak oyuna eklendi. Bu kart aynı zamanda oyun kazandıran kart niteliği taşıdığı için uzun bir sürenin ardından yeni bir oyun kazandıran karta sahip olduk. Kartın şimdilik çok güçlü veya güçsüz olduğunu söylemem pek mümkün değil.

Oynanış açısından klasik Dev kartına benzese bile arkasında Mızraklı Goblin taşıdığını unutmama gerek. Onu bir tür yürüyen kule olarak kullanmak mümkün. Bununla birlikte en çok dikkat edilmesi gereken noktanın iksir maliyeti olduğunu düşünüyorum.

2. Jetonlar geldi

Oyunun yeniliklerinden birisi jetonlar oldu. Jetonlar aynı klanda yer alan oyuncuların birbiriyle kart takası yapmasını sağlayacak. Şimdilik savaş ödülü ve mücadele ödülü olarak jeton kazanmak mümkün ama aynı zamanda onları mağazadan satın alabileceğini unutmamalısın.

Jetonlar oyuna yeni bir denge getirecek. Çünkü artık kullanmadığın kartları elinden hızlıca çıkarabilecek ve yerlerine daha kullanışlı olan kartları alabileceksin. Bunun için artık çok iyi bir deste bulmak için çaba göstermeli ve kartlarına buna uygun olarak geliştirmeyi alışkanlık haline getirmelisin.

3. Savaş ganimeti eklendi

Klan Savaşları artık eskisinden daha zevkli olacak. Oyuncular klan savaşlarında gösterdikleri performansa göre savaş sonunda ganimet ödülü kazanabilecekler. Bu ganimet ödüllerinde altın ve jetonlar yer alabileceği için savaşlara ekstra önem vermek gerekecek.

Aslında bu özelliğin sunmuş olduğu altın miktarı uzun zamandır tartışılan bir konuydu. Supercell bu konuya çözümü her savaş sonuna ganimet eklemek ve burada altın sunmakla buldu. Bununla birlikte koleksiyon günü oyun türlerinin değiştiğini unutmamak gerek.

4. Klan sohbetine ifadeler geldi

Çok önemli bir değişiklik olduğunu düşünmüyorum ama bahsetmekte fayda var. Artık sahip olduğu ifadeleri klan sohbetinde kullanma şansına sahip olacaksın. Bu klan sohbetini biraz daha renkli hale getirecek ama onun dışında pek bir artısının olmayacağı kesin.

Peki bu değişiklik neden yapıldı? Biraz oyuna renk katmak ve biraz ifade sattırmak için. İfadeler oyun için çok önemli bir gelir haline dönüştür. Bu tür oyunlarda herkes farklı olmaya çalıştığından ifade paketlerine para yatırmak pek çok kişinin işine gelen bir durum diyebilirim.

5. Kart seviyeleri değiştirildi

Bu değişim için iyi diyemem ama kötü de diyemem. Sadece biraz kafa karışıklığı yaşattığı kesin diyebilirim. Oyundaki kartların seviyeleri standart olacak şekilde değiştirildi. Supercell’in deyimiyle basitleştirilerek herkes tarafından daha anlaşılabilir hale getirildi.

Gerçekten öyle mi? Eski oyuncular için değil ama yeni oyuncular için evet. Kart seviyelerinin basitleştirilmesi ile yapılan değişikliğin özetini yapmak gerekirse aşağıdaki notları okumanı öneririm. Notlar sayesinde her şeyi daha net anlayabileceğine inanıyorum:

 • Sıradan Kart: Önceden 1. seviyeden 13. seviyeye doğru seviye atlıyordu. Maksimum seviyesi 13, turnuva standardı seviyesi ise 9 idi. Standart kartlar için herhangi bir düzenleme yapılmadı. Onlar için her şey hala standart.
 • Ender Kart: Önceden 1. seviyeden 11. seviyeye doğru seviye atlıyordu. Maksimum seviyesi 11, turnuva seviyesi ise 7 idi. Bu değiştirildi. Ender kartların başlangıç yani minimum seviyesi 3, maksimum seviyesi 13 ve turnuva standardı seviyesi 9 olarak düzeltildi.
 • Destansı Kart: Önceden 1. seviyeden 8. seviyeye doğru seviye atlıyordu. Maksimum seviyesi 8, turnuva seviyesi ise 5 idi. Bu değiştirildi. Destansı kartların başlangıç yani minimum seviyesi 6, maksimum seviyesi 13 ve turnuva standardı seviyesi 9 olarak düzeltildi.
 • Efsanevi Kart: Önceden 1. seviyeden 5. seviyeye doğru seviye atlıyordu. Maksimum seviyesi 5, turnuva seviyesi ise 1 idi. Bu değiştirildi. Efsanevi kartların başlangıç yani minimum seviyesi 9, maksimum seviyesi 13 ve turnuva standardı seviyesi 9 olarak düzeltildi.

2.4 güncellemesi ile aklına takılan herhangi bir soru var mı? Sorularını yorum yaparak bana ulaştırabilirsin. Bununla birlikte güncelleme hakkındaki düşüncelerini yorum yaparak dile getirebilir ve yazımı beğendiysen arkadaşlarına paylaşabilirsin.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

18 Cevaplar

 1. Hasan dedi ki:

  Bana bir deste önerebilirmisin #9P2LGOC8

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Aşağıdaki desteyi kullanmanı öneririm. Bol şans.

   – Balon
   – Madenci
   – Büyücü
   – Oduncu
   – Cehennem Ejderhası
   – Goblin Çetesi
   – Yarasalar
   – Çarpma

 2. Kamil dedi ki:

  Slm banada bir deste önerirmisin 4300 üstlerine çıkmak istiyorum #9P2LGOC8

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Aşağıdaki desteyi kullanmanı öneririm.

   – Balon
   – Madenci
   – Büyücü
   – Oduncu
   – Cehennem Ejderhası
   – Goblin Çetesi
   – Yarasalar
   – Çarpma

 3. onur demiryürek dedi ki:

  abi bana deste önerirmisin oyuncu kimliğim 2GQQVCUPR birdeabi bana hesap verebilirmisin 6,arenada olur benim 3850 kupada hesab çalındı bu yan hesap hatta çalınan hesabın etiketi 80P0VJR88 yardımcı olursan sevinirim abi instagram o.dmryrk 🙂

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Benim birden fazla hesabım yok maalesef. Aşağıdaki desteyi kullanabilirsin:

   – Lav Tazısı
   – Cehennem Ejderhası
   – Mega Dalkavuk
   – İskelet Ordusu
   – Mezar Taşı
   – Yıldırım
   – Oklar
   – Çarpma

 4. Tuna dedi ki:

  Yeni ifadelerin hepsinin gerçek paralı olması üzücü bence:(

 5. FIRAT dedi ki:

  abi içerik ile ilgili telif sorunu olmuyormu

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Ben içerikleri kendim hazırlıyorum. O nedenle bir telif problemim yok. Benim oluşturduğum içerikleri kendi sitende kullanmak istiyorsan kullanabilirsin ama aktif link kullanarak kaynak göstermen gerek.

 6. Harun dedi ki:

  Abı 4100 mega şövalye yada PEKKA destesı önerırmısın kodum #2JV890CR2

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Aşağıdaki desteyi kullanmanı öneririm:

   – P.E.K.K.A.
   – Oduncu
   – Elit Barbarlar
   – İskelet Ordusu
   – Dart Goblini
   – Yarasalar
   – Goblin Çetesi
   – Çarpma

 7. Tuna dedi ki:

  Hiçbirşey anlamadım şu seviye konusundan .Avcım 2 levelken 7 level oldu ve fazlası .Yani şimdi ben yeni bir destansı kart kilidi açsam 6 level olarak mı gözükecek?Yeni bir efsanevi açsam 9 level mi gözükecek?

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Evet aynen öyle. Herhangi bir güç değişimi falan olmadı. Sadece hepsinin seviyesini daha basit hale getirmek için böyle bir düzenleme yapıldı.

 8. Göktürk dedi ki:

  Ağabey bana deste yapabilir misin normal lav tazı desteleri dışında atak yapınca durdurulması zor olursa iyi olur.

 9. Mustafa Kabak dedi ki:

  Jetonlar altın ya da taş karşılığı dükkana geliyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir