Clash Royale 1 Ekim güncellemesi: 5 önemli detay

1 Ekim güncellemesi ile gelen yenilikleri merak ediyor musun? Burada yer alan özet bilgilerden yararlanarak tüm detayları öğrenebilirsin.

Clash Royale’e gelen bu güncelleme dengeleme değişikliklerini içerir. Birçok kart biraz daha güçlendirildi ama en önemlisi ilk kez oyuncuların isteği üzerine bir kart güçlendirilmiş oldu. Bu değişiklerin neler getireceğini bizlere zaman gösterecek ama şimdilik öne çıkanlar aşağıdaki gibi oldu.

1. Buz Büyücüsü güçlendirildi

Bu güncelleme biraz garip oldu çünkü ilk defa oyunculardan gelen istek üzerine bir kartta dengeleme yapıldı. Buz Büyücüsü artık eskisine göre rakipleri daha fazla yavaşlatacak. Bu dengeleme kartın daha fazla kullanılmasını sağlayacak.

Buz Büyücüsü aslında güçlü bir karttı. Özellikle savunma yapmak isteyenlerin seveceği türden bir kart olduğundan oyundaki varlığı güçlü bir şekilde devam etmekteydi. Yapılan bu değişiklik onun çok daha zor bir kart olmasını sağlayacak çünkü yanına ulaşmak eskisinden daha fazla zaman alacak.

2. Dev Goblin güçlendirildi

Bir kart çıktıktan sonra biraz daha güçlendiriliyor ise o kartın dengesiz olduğunu kabul etmek pek mümkün değildir. Bu güçlendirmenin asıl amacı kartın kullanılma durumunu fazlalaştırmak için diyebilirim. Dev Goblin uzun zaman sonra eklenen ilk oyun kazandıran kart oldu ama başlangıcı beklenen etkiyi yaratmadı.

Yapılan bu dengeleme değişikliği ile hayatta kalma şansı biraz daha artırıldı. Bu şansı doğru kullanabilecek oyuncuların elinde Dev Goblin çok ciddi bir tehlike haline dönüşecek. Özellikle iş bitirici taktiğinde bir alternatif olması oyunun gidişatı açısından epey iyi oldu diyebilirim.

3. İskelet Ordusu +1

Bu değişiklik neler getirecek bilmiyorum çünkü İskelet Ordusu çok sık kullandığım bir kart değil. İskelet Ordusu içerisinde yer alan iskelet miktarı 14 yerine artık 15 olacak. Anlık hamlelerde çok daha fazla hasar vereceği kesin ama etkisiz bırakmak oldukça kolay olduğundan bu etkiyi uzun süre görmek mümkün olmayacak.

İskelet Ordusu özellikle rakibin elinde düşük kullanım bedeline sahip büyü kartı olmadığı zaman çok daha işlevsel olmaktadır. Bu +1 iskelet artışı onun doğru kullanımlarda çok can yakmasına sebep olacak. En azından güçlü birlikleri hızlı bir biçimde ortadan kaldırabilme potansiyeline sahip olacağı kesin.

4. Kraliyet Devi şaşkın

Doğrusunu söylemek gerekirse elinde güçlü saldırı yapan kartlar yoksa bunu durdurmak pek mümkün değil. İstediğin kadar uğraş ama fark etmez. Elinde anlık olarak hızlı ve güçlü saldırı gerçekleştiren kart yoksa geriden gelen birlikler ona karşı yaptığın her hamleyi boşa çıkarmaya yetmesine dikkat etmek gerek.

Nitekim bu değişiklik söz konusu problemi ortadan kaldırabilecek. Kraliyet Devi artık daha yakından saldıracak ama daha güçlü hasar verebilecek. Üstelik arenaya daha hızlı konuşlandırılması etkinliğini biraz daha yükseltecek. Artık elinde güçlü hasar veren en az bir kart bulundurmaya alışmanı tavsiye ederim.

5. Yeniden Goblin Kulübesi

Geçtiğimiz yamalarda gelen absürt yavaşlatma sonrası bu kartı kullanmayı bırakmıştım. Sanırım artık yeniden kullanmaya başlayabilirim. Kulübe destelerini kullanmak son derece eğlencelidir çünkü sürekli birlik çıkardığın için savunma yapma gibi bir probleme sahip olmazsın.

Bu değişiklik Goblin Kulübesi kartının biraz daha kullanışlı olmasını sağlayacak. Sebebine gelince, kartı bir noktaya koyduğun zaman çıkan Goblin birlikleri zaten çok yavaş saldırı yaparlar. Bu kartın etkisiz kalmasının en büyük sebeplerinden biriydi ve yapımcı onları hızlandırmak yerine kulübenin Goblin çıkarma hızını artırdı.

1 Ekim güncellemesi ile aklına takılan herhangi bir soru var mı? Sorularını yorum yaparak bana ulaştırabilirsin. Bununla birlikte güncelleme hakkındaki düşüncelerini yorum yaparak dile getirebilir ve yazımı beğendiysen arkadaşlarına paylaşabilirsin.

2 Comments

  1. ALİ*BEY
    • Kaan Karadeniz

Leave a Reply

Reklam engelli...

Bu site ziyaretçilerine rahatsız olmayacakları alanda reklam göstererek yayın hayatını sürdürmektedir. Lütfen siteye destek olmak için reklamlara izin verin.

Refresh