Çekilişli Kara Cuma Mücadelesi taktikleri

clash royale çekilişli kara cuma mücadesi taktikleri

4 kart seç ve rakibinden 4 kart al! Tüm ödülleri almak için 3 aşamayı tamamla. Çekilişli Kara Cuma Mücadelesi taktikleriyle kazanma şansını yükselt.

En başından belirtmem gerekirse bu etkinlikte maçlar turnuva standardına göre oynanır. Çekilişli Kara Mücadelesi üç aşamalı bir etkinliktir. Etkinlik kapsamında belirlenen kurallar çerçevesinde galibiyet almaya çalışırsın. Bu etkinlikte kendi oluşturduğun desteyi kullanamazsın.

1. Ödülleri gözden geçirin

Çekilişli Kara Mücadelesi etkinliğine ilk giriş ücretsiz olarak, sonraki girişler ise 50 taş karşılığında yapılır. Bu etkinlikte ilk aşamadı tüm ödülleri alabilirsin. İkinci aşamada hiç maç kazanamazsan 130 altın ve 2 sıradan kart ve üçüncü aşamada hiç maç kazanamazsan 700 altın ve 10 sıradan kart alırsın. Etkinlikten maksimum galibiyet alman durumunda aşağıdaki ödüllere ek olarak 11.600 altın ve 575 sıradan kart kazanırsın.

Galibiyet Ödül
1. Aşama / 1 Taç 1 Gümüş Sandık
1. Aşama / 3 Taç 400 Altın
1. Aşama / 5 Taç 1 Destansı Kart
1. Aşama / 7 Taç 800 Altın
1. Aşama / 9 Taç 1 Altın Sandık
2. Aşama / 1 Galibiyet 250 Sıradan Kart
2. Aşama / 2 Galibiyet 1 Sıradan Kart Jetonu
2. Aşama / 3 Galibiyet 2.000 Altın
2. Aşama / 4 Galibiyet 1 Gümüş Sandık
2. Aşama / 5 Galibiyet 1 Altın Sandık
2. Aşama / 6 Galibiyet 1 Efsanevi Kart Jetonu
3. Aşama / 2 Galibiyet 50 Ender Kart
3. Aşama / 3 Galibiyet 1 Ender Kart Jetonu
3. Aşama / 4 Galibiyet 4.000 Altın
3. Aşama / 6 Galibiyet 10 Destansı Kart
3. Aşama / 7 Galibiyet 1 Destansı Kart Jetonu
3. Aşama / 8 Galibiyet 8.000 Altın
3. Aşama / 10 Galibiyet 1 Efsanevi Sandık
3. Aşama / 11 Galibiyet 1 Efsanevi Kart Jetonu
3. Aşama / 12 Galibiyet 20.000 Altın

2. Oyun kazandıran kart seçmelisin

Çekilişli her türlü mücadelenin altın kuralıdır. Maç kazanmak istiyorsan işini şansa bırakmamalı ve oyun kazandıran kart seçmelisin. Oyuncular bu konuda genelde hata yaparlar çünkü yüksek hasarı olan kartları oyun kazandıran kart olarak düşünürler. Oyun kazandıran kartlar Supercell tarafından tanımlanmış kartlardır.

Oyun kazandıran kart seçerek kazanma şansını yükseltmeye çalışmalısın. Dev, Domuz Binicisi, Madenci, Mezarlık, Goblin Fıçısı, Golem, Kraliyet Devi, Lav Tazısı, Üç Silahşor, Dev Goblin ve Kıvılcım gibi kartlar oyun kazandıran kartlardır. Bunlar arasından özellikle Goblin Fıçısı ve Mezarlık kartlarını durdurmak oldukça zordur.

3. Karşı hamle kartını seçmelisin

Bu taktik oldukça basittir. Seçim yapmaya çalışırken birbirine üstünlük kurabilen kartlar gelirse üstünlük kurabilecek olduğun kartı almalısın. Örneğin, Minyon Sürüsü ve Oklar kartlarından birini seçmen gerektiğinde tercihini Oklar kartından yana kullanmalısın.

Bu seçimlerde hata yaparsan rakibinin avantajlı olmasını sağlarsın. Bu nedenle işini şansa bırakmadan hareket etmeli ve garanti seçime yönelmelisin. Kart çok güçsüz gibi gözükse bile seçim sırasında sana avantaj sağlayacağı için o kartı seçme yoluna gitmelisin.

4. Rakibe verdiğin kartlara dikkat etmelisin

Çekilişli mücadeleler kapsamında bu kuralı uygulamak çok kolay değildir. Bazen elindeki desteyi düşünmek yerine rakibin desteyi düşünmen gerekebilir. Kendine aldığın kartlar senin iyi şekilde kullandığın kartlar olsa bile rakibe bıraktığın kartlar kaliteli bir deste oluşturacak nitelikte olabilecektir.

Örneğin oyun sana Klon ve İskeletler kartı arasında tercih yapma şansı sunduğunda muhakkak İskeletler kartını seçmelisin. Klon bu tür mücadelelerde çok iyi bir kart değildir. Bu nedenle işini şansa bırakmamalı ve daha işlevsel olabilecek kartı seçmeye çalışmalısın.

5. Hava savunmasına dikkat etmelisin

Çekilişli mücadelelerde en zayıf nokta hava savunmasıdır. Elinde hava savunması kartı yoksa karşına çıkabilecek onlarca karta karşı sorun yaşayabilirsin. Bu nedenle önceliğini her zaman hava kartlarına vermeli ve fırsat kalırsa tank katleden bir kart seçmelisin.

Kullanacağın destede hava savunması kartlarına öncelik vermemen durumunda rakibin yapacağı tek hamleyle sana karşı üstünlük kurabilecektir. Bu nedenle bu kuralı asla görmezden gelmemeli ve doğru kartları seçmelisin.

6. Ucuz kartlara yönelmelisin

Çekilişli mücadeleler pahalı kartlar için pek ideal değildir. Eğer ucuz kartlarla rakibin hamlelerini boşa çıkarabileceğini düşünüyorsan mutlaka ucuz kartları seçerek iksir avantajını ele geçirmek için çaba göstermelisin.

Bazı durumlarda tüm ucuz kartları almak pek doğru bir seçenek olmayabilir. Bu nedenle kesinlikle seçtiğin ve rakibe bıraktığın kartlara dikkat etmelisin. Seçeceğin kartların iksir maliyeti çok yüksekse ama uyumlu olacağına inanıyorsan pahalı kartlara öncelik vermeyi sürdürmelisin.

7. Aşağıdaki kartlara seçmeye özen göstermelisin

Çekilişli mücadele etkinliklerde oldukça kullanışlı olan belirli kartlar vardır. Bu kartları seçme şansına sahip olduğunda mutlaka almalısın. Böylece rakibe seni durdurma konusunda çok daha az şans tanımış olursun. Bu kartlar aynı zamanda oyun kazanmanı sağlayabilecek nitelikte olduğundan oldukça rahat maçlar çıkarabilirsin.

Mezarlık, Atıcı, Cellat, Gece Cadısı, Cadı, Zehir, Domuz Binicisi, Roket, Üç Silahşor, Goblin Fıçısı, Balon ve Prenses gibi kartlar karşına çıktığı zaman seçmen gereken kartlardır. Bu kartlar hemen hemen her desteye uyum sağlayabilecek niteliktedir. Dolayısıyla bu kartları seçerek rakibine karşı avantaj elde edebilirsin.

8. Aşağıdaki kartlardan uzak durmalısın

Çekilişli mücadele etkinliklerinde pek işe yaramayan belirli kartlar vardır. Bu kartları seçip seçmeme şansına sahip olduğunda kararını es geçmekten yana kullanmalısın. Böylece hem rakibinin destesini bozabilir hem kendi kullanacağın desteyi çok daha kaliteli hale getirebilirsin.

Öfke, Klon ve Ayna kartları her koşulda seçip yapmaktan kaçınman gereken kartlardır. Bu kartların işe yarayabilmesi için belirli kartların bir arada olması gerekir. Kullanacağın dört kartın neler olduğunu bilme şansına sahip olmadığın için bu kartları rakibe bırakmayı düşünmelisin.

Bu taktikleri kullanarak Çekilişli Kara Mücadelesi etkinliğinden maksimum galibiyet alıp ödülleri toplayabilirsin. Bu mücadele önemli olanın uyumluluk olduğunu unutmamalısın. Buradaki taktiklerle ilgili kafana takılan bir şeyler varsa bunları hiç çekinmeden sorabilirsin.

You may also like...

2 Responses

  1. Mehmet Yasin dedi ki:

    F2P ne demek deck shop

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

      Deckshop’un Türkçe versiyonunda yazıyor olması gerek. Oradaki F2P skoru ne kadar yüksekse efsanevi kart o kadar az demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir