Büyük Mücadele’de nasıl 12 galibiyet alabilirim?

Büyük Mücadele kapsamında 12 galibiyet almaya ne dersin? Bir farklılık yapayım dedim ve birkaç adımdan oluşan, sana Büyük Mücadele kapsamında her seferinde daha fazla galibiyet aldırabilecek bir rehber hazırlamak istedim. Rehberde işini kolaylaştıracak çeşitli öneriler yer almaktadır. Bunları kullanarak Büyük Mücadele kapsamında fazla fazla galibiyet alabilir ve elindeki kartların seviyelerini kolayca yükseltebilirsin.

En başından belirtmem gereken durum ise bu mücadelenin yani turnuvanın çok çetin oyuncularla dolu olmasıdır. Bu turnuvaya artık genelde belirli seviyenin üstünde oyuncular katıldığından pek çok oyuncu 6-9 galibiyet arasında takılıp kalmaktadır. Bu rehberin amacı seni bu aralıktan kurtarıp 10, 11 ve 12 galibiyet ile tanıştırmaktır. Her önerinin herkes için kesin işe yarayacağını söyleyebilmek elbette mümkün değil ama bu öneriler oyun kalitene katkı sağlayacaktır.

Büyük Mücadelede nasıl 12 galibiyet alabilirim?

Burada yer alan önerilerin her birisi sana Büyük Mücadele kapsamında katkı sağlayacaktır. Deste seçimi, seçilen destede uzmanlaşma, ideal koşullarda oynama, günün belirli saatlerinde oynama ve başkalarının aklına uyup deste değiştirmeme gibi hususlar bu rehberin konusunu içermektedir. Özellikle ilk üç öneri sana hemen hemen tüm mücadele ve turnuvalarda yardımcı olacaktır.

Nasıl bir deste seçmeliyim?

Deste seçimi konusu kafaları karıştırabilir. Burada benim paylaştığım desteler genel olarak klasik maçlarda kullanılan desteler şeklindedir. Dolayısıyla herhangi bir desteyi alıp doğrudan Büyük Mücadele gibi ciddi turnuvalarda kullanmak akıllıca bir iş değildir. Bu tür mücadelelerde işe yarayan desteler bulmaya çalışmak iyi bir fikirdir. Bunun için Büyük Mücadele oynayan oyuncuların YouTube kanallarına göz atabilirsin veya sadece bu özel mücadele kapsamında paylaşılmış desteleri denemeyi düşünebilirsin.

Bulduğum desteyi hemen kullanmalı mıyım?

Bu soru aslında birçok oyuncunun yaptığı hatayı ortaya koymaktadır. Örneğin gerçekten mükemmel becerilere sahip olan bir oyuncudan aldığı desteyi kullanıp hemen 12 galibiyet alacağını düşünen oyuncularla karşılaşmak mümkün. Bir desteye alışmayı başarmadan onunla Büyük Mücadele gibi ciddi mücadelelerde 12 galibiyet almak pek olası değildir. Seçtiğin desteyi bir süre normal oyunlarda kullanmalı, ona alışmalı ve ardından özel mücadelelere giriş yapmalısın.

Yağmurlu havada mücadele edilir mi?

Bu soruyu daha farklı biçimlerde sorabilirsin. Büyük Mücadele kısmında maç yapmak istiyorsan belirli bir miktar “Taş” ödemen gerektiğini bilmen gerekir. Bunu yaparak aslında bir bakıma TL ile ödenen bir şeyi harcamış olursun. Dolayısıyla cebinden para çıkmış gibi düşünebilirsin. Bu mücadeleleri dışarıda dozer ve kamyon ikilisi fazlasıyla ses yapıyorken, dikkatini dağıtacak çok fazla unsur varken ve en önemlisi kendini zihinsel ve fiziksel olarak iyi hissetmezken oynamamalısın.

Rakip olarak gelen Asyalılardan bıktın mı?

Oyunda bir rekabet gerçeği vardır ve bu rekabetin en önemli iki bölgesi bulunur. Birisi Çin/Güney Kore/Japonya üçlüsünden oluşan Asya bölgesi, diğeri ise Amerika bölgesidir. Buralarda oyuncu sayısı çok fazla olduğundan rekabet çok daha güçlü durumdadır. Dolayısıyla buradan gelen rakipler sana karşı üstünlük kurma açısından fazlasıyla avantajlı olabilirler. Bunun için gün içerisinde Asyalıların ve Amerikalıların aktif olmadıkları saatlerde mücadelelere girmeyi denemelisin. Evet, Asyalıların adını görmek bile psikolojik olarak oyunu kaybetmene yeterli katkıyı sağlayabilir.

Gerçekçi davranmaya ne dersin?

Çok fazla şey söyleme gereği duymuyorum ama henüz 9. Arena, 10. Arena ve üzerine çıkmayı başaramamış kişilerin için Büyük Mücadele kapsamında olağanüstü başarılar elde etmek hayalciliktir. Gerçekçi olmak zorundasın çünkü rekabet ortamı demek senin klasik oyunlarda dahi iyi olman gerektiği anlamına gelmektedir. Bir oyuncu klasik oyunlarda çok iyi olabilir ama özel mücadelelerde çok fazla bir şey yapamayabilir. Fakat bir oyuncu özel mücadelelerde çok başarılıyken klasik oyunlarda çok kötü olamaz. Bu oyunun doğasına ters bir durumdur.

Kaybettiğimde hemen deste değiştirmeliyim?

Bazı oyuncular var bir oyun kaybettiklerinde hemen kullandıkları desteyi değiştirirler. Bu oyuncular her zaman kaybetmeye mahkumdurlar. Bu oyunda karşı konulamayan deste diye bir şey yoktur. Bazı kartlar zaman zaman diğerlerine göre daha iyidirler ve bazı desteler yapısal olarak dezavantajlara sahip olmayabilirler. Fakat bu kartları ve desteleri durdurabilmek mümkündür. Kullandığın destenin iyi olduğunu düşünüyorsan onu kullanmaya devam etmeli ve birkaç oyun kaybettiğin için değiştirmeyi düşünmemelisin.

Bu taktikleri göz önünde bulundurarak Büyük Mücadele etkinliğinden 12 galibiyet almayı başarabilirsin. Böylece sayısız ödülün sahibi olmayı başarabilirsin. Büyük Mücadele rekabet düzeyi yüksek olan zorlu maçlardan oluşmaktadır. Buradaki önerileri dikkate alarak her geçen gün daha başarılı oyunlar çıkarabilirsin. Eklemek istediğin veya paylaşmak istediğin belirli öneriler varsa yorum yaparak bunları paylaşabilirsin.

Görsel Kaynağı: Chiet Pat

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

22 Cevaplar

 1. Kazım dedi ki:

  Merhaba ben buyuk mucadele giricemde destem şu pekka cellat elektro kocbasi haydut carpma zehir kasirga benim normal suanda kupam 4300 civari mucadeleye bu desteyle giricem alistirma yapicam k. Mucadelede ve hangi saatler arasinda girmeliyim yazarsaniz sevinirim

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Deste çok iyi yani sıkıntı yaşamazsın. Büyük Mücadele veya Küçük Mücadele, tam olarak hangisine gireceğini anlamadım maalesef. Akşam saatlerinde girersen 16-17 civarı daha iyi olacağını düşünüyorum.

 2. Berk dedi ki:

  Büyük mücadele ıcın deste önerebilirmisiniz efsanevi ler madenci mezarlık tomruk lav tazı sı elektro büyücü Haydut oduncu gece cadısı mega Şövalye kıvılcım

 3. Mehmet Efe Işık dedi ki:

  size taktik veriyorum arkadaşlar elinizde en az 3-4 tane büyük mücadele destesi olsun 2 maçta bir destenizi değiştirin böhylece oyunun kafasını karıştırıp12 galibiyet alabilirsiniz benim büyük mücadele ile ilgili tavsiye destem madenci kontrol desteleridir.oyunda kazanma oranı en yüksek destelerdir

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Aslında şöyle bir taktik var. Büyük Mücadele yerine önce Küçük Mücadele turnuvasına girip 1 galibiyet ve ardından 3 mağlubiyet aldıktan sonra Büyük Mücadele başlatarak algoritmayı yanıltmak mümkün. Bu tür turnuva mücadelelerinde ne kadar fazla maç kaybettiysen karşına gelecek rakip bir o kadar güçsüz olur. Tabi bunu yapabilmek için bolca ama bolca Taş sahibi olmak gerekir.

 4. Bunyamin Atmaca dedi ki:

  Dev iskelet mucadelesi icin bir yazi yayinliyacak misin?O yaziyi bekliyorum girmek icin.

 5. Mustafa Kabak dedi ki:

  Sadece Koçbaşı var biraz sayılır işte

 6. Mustafa Kabak dedi ki:

  Bridge spam taktiğini kullanmayı deneyin klasik maçlarda alıştırma yapın 7-8 galibiyet garanti ben ilk defa girdim ve 9 galibiyet aldım.Benim deste KOÇBAŞI silahşor mini pekka buz golemi goblin çetesi tomruk zehir prenses Sizce nasıl?

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Güzel deste ama bu desteyi köprü yığınağı taktiğinden saymak ne kadar doğru emin değilim. Yine de başarılı sonuçlar alınmasına yardımcı olacaktır.

 7. Gökhan dedi ki:

  Asyalılar ne zaman aktif olmaz 🙂

 8. Batuhan dedi ki:

  1 kere Büyük mücadeleye lav tazı balon destesiyle girdim daha öncelerde 8 yapmıştım şimdi 1 yaptım ama hiç konsentre olmadan oynadım ve 1 yaptım sonra sinirlendin bir daha girdim yine 1 yaptım ama şimdi sakin oynucam ve güzel bir deste buldum deste şu x yayı-elektro-tomruk-alev topu-buz ruhu-goblin çetesi-mega dalkavuk-felaket kulesi deste güzelse yazarmısınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir