Barbar Varili Çekilişli Mücadelesi rehberi

Barbar Varili Çekilişli Mücadelesi etkinliğinde 12 galibiyet almaya ne dersin? Kısa süreliğine gerçekleştirilen bu etkinliğe katılıp toplamda 12 galibiyet almayı başararak Barbar Varili kartına erkenden sahip olabilirsin. Bu etkinlikten maksimum galibiyet almak istiyorsan bu rehberden faydalanabilirsin.

En başından belirtmem gerekirse mücadelelerin turnuva standartları koşullarında gerçekleştirileceğini unutmamalısın. Bunun anlamı kart seviyesi açısından herkesin aynı seviyede olacak olmasıdır. Bu nedenle kart seçerken bu koşulu göz önünde bulundurmak zorundasın. Hazırsan bu etkinlikten 12 galibiyet almanı sağlayacak rehberi okumaya başlayabilirsin.

Barbar Varili Çekilişli Mücadelesi etkinliğinde nasıl 12 galibiyet alabilirim?

Barbar Varili Çekilişli Mücadelesi etkinliğinden maksimum galibiyet alıp sayısız ödülün sahibi olmak istiyorsan aşağıdaki ipuçlarını değerlendirmeye çalışmalısın. Bu etkinlikte kendine ait bir deste kullanamazsın. Oyunun sana sunduğu kartlardan seçim yaparak destenin yarısını, rakibinin seçmediği kartlardan da destenin değer yarısını oluşturursun.

İpucu 1: Ödülleri gözden geçirin

Barbar Fıçısı Çekilişli Mücadelesi etkinliği belirli ödüllere sahiptir. Bu etkinliğe ilk giriş ücretsiz olacaktır. Bu nedenle ne kazanırsam kazanç diye düşünerek ilk denemeyi yapmalısın. Eğer herhangi bir galibiyet alamazsan 700 altın ve 10 sıradan kart sahibi olursun. Maksimum galibiyet alman durumunda aşağıdaki ödüllere ek olarak 11.000 altın ve 550 kart kazanabilirsin.

Ödül Koşul
700 Altın + 10 Sıradan Kart 0 Galibiyet
1000 Altın 2 Galibiyet
20 Ender Kart 4 Galibiyet
3.000 Altın 6 Galibiyet
Dev Sandık 8 Galibiyet
9.000 Altın 10 Galibiyet
10 Barbar Varili 12 Galibiyet

İpucu 2: Erkenden oynayın

Hemen hemen her mücadele rehberinde bunu dile getiririm. Mücadeleye ne kadar erken başlarsan senin için bir o kadar iyidir. Mücadelenin ilk zamanlarda herkes şansını deneyeceği için kolay rakiplerle karşılaşma şansın çok daha yüksek olacaktır. Mücadeleye son zamanlarda katılırsan çok daha tecrübeli oyuncularla karşılaşabilirsin.

İpucu 3: Barbar Varili kartını seçin

Barbar Varili bir kara birliğidir. Bu kartı belirli bir doğrultuda kullanarak önüne çıkan birliklere hasar verebilirsin. Varil patladığında içinden çıkan barbar ise saldırıya devam eder. Bu kartı Tomruk kartının varil hali gibi düşünebilirsin.

Bu kartı ilk kez kullanacak olmak onu kullanma konusunda sıkıntı yaşamana neden olabilir. Benzer durum rakibin için de geçerlidir. Bu karttan çok büyük şeyler beklemeni önermem ama seçip seçmeme konusunda seçim yapmanı kesinlikle öneririm. İlk oyunlarda bu kartı kullanma konusunda sıkıntı yaşarsan onu rakibe bırakman çok daha doğru olur.

İpucu 4: Mücadelede avantajlı kartları seçin

Bu mücadele bir çekilişli mücadele olduğundan turnuva standartlarında iyi olan kartları seçmen çok daha doğru olur. Karşına çıkan kart seçimlerinde önceliği aşağıdaki kartlara vermelisin. Fırsatını bulduğun an bu kartları seçerek rakibin hamle şansını azaltabilirsin.

İpucu 5: Rakibe verdiğin kartlara dikkat etmelisin

Çekilişli mücadelelerin en iyi yanı rakibi çaresiz bırakmak için ona işlevsel olmayan bir kartı bırakıp işlevsel olanı almaktır. Bazı durumlarda rakip sana aynısını yapabilecektir. Bu konuda epey dikkatli olmalısın. Örnek olması açısından aşağıdakileri göz atabilirsiniz.

Karşına seçim için Oklar ve Minyon Sürüsü kartı geldiyse Oklar kartını seçmelisin. Karşına Tomruk ve Goblin Fıçısı kartı gelmişse Tomruk kartını seçmelisin. Bu tür taktiksel seçimler yaparak rakibin kart hamlelerini zayıflatmayı başarabilirsin.

Taktik 6: Oyun kazandıran kart seçin

Kullanacağın destede oyun kazandıran kart yoksa bu mücadelede galibiyet alma konusunda çok büyük sıkıntı yaşayacağından emin olabilirsin. Tek yapman gereken kart seçim ekranında oyun kazandıracak kartları seçmeye çalışmaktır. Bu kartların neler olduğunu aşağıdan görebilirsin.

Taktik 7: İksir takasından avantajlı çıkmaya çalışın

Çekilişli mücadelede ne yapıp edip iksir avantajını ele geçirmelisin. Yukarıda belirttiğim gibi taktiksel seçimler gerçekleştirerek iksir avantajını ele geçirebilirsin. Maçtaki iksir avantajını ele geçirmek için en fazla ihtiyaç olacağın kartlar ortalama hasar veren büyü kartları olacaktır. Bu nedenle aşağıdaki büyü kartlarından birini veya ikisini seçmeye çalışmalısın.

  

Taktik 8: Dengeli deste oluşturmayı denemelisin

Kazanmak her zaman olduğu gibi insanı mutlu eder ama sırf kazanmak amaçsız kartlar seçmeye çalışmamalısın. Oluşturmakta olduğun destede bir tank varsa ekstra bir tank daha almaya çalışmamalısın. Buna dikkat edersen maçlarda çok fazla problem yaşamazsın.

İpucu 9: Güvenli oynamaya çalışın

Çekilişli mücadelede meta kavramı devre dışıdır. Karşına çıkabilecek kartlar kısmen sürpriz olacaktır. Rakibin elinde hangi kartlar olduğunu pek tahmin etmek kolay değildir. Güvenli oynamaya çalışarak bu dezavantajı avantaja çevirebilirsin.

Bu önerileri değerlendirerek Barbar Varili Çekilişli Mücadelesi etkinliğinden 12 galibiyet almayı başarabilirsin. Böylece sayısız ödülün sahibi olabilirsin. Eklemek istediğin veya paylaşmak istediğin belirli öneriler varsa yorum yaparak bunları paylaşabilirsin.

You may also like...

14 Responses

 1. Fıratcan dedi ki:

  Bittimi etkinlik

 2. Mustafa Kabak dedi ki:

  Abi ben deste paylaşmadım ki!?!Onlar çekilişli mücadelede çıkan ikililer bazıları aklımda.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Öyle desene… Cevap verirken doğrudan yorum yapma, benim yorumuma cevap ver ki yeni bir mesaj olarak görmeyeyim. 20-30 yorum geliyor her gün yani takip etmesi zor oluyor.

 3. Mustafa Kabak dedi ki:

  Hatta aklımda olan birkaç tane var:Buz ruhu -prenses , Üç silahşor – iyileştirme , okçular – Dart goblini , goblinler – iskeletler , büyücü – barbarlar , çarpma – Roket(en sıkıntılılarından) , top – havan , okçular – prenses.Bazen lav Tazısı – kraliyet devi veya golem falan da verebiliyor ya da alev topu – oklar.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Desteyi görmedim, duymadım ve sen yazmadın. Bu deste belki 2v2 mücadelelerde iş yapabilir ama onun dışında pek verimli olacağını düşünmüyorum.

 4. Mustafa Kabak dedi ki:

  Böyle mücadeleler tamamen şansa bağlı.Bir efsanevi mücadelesinde kazanıp bunda kaybetmek gayet normal sanırım.Kartları seçmek önemli ama aşırı ikilemde bırakabilecek ikililer geliyor.İsteğim şu,sonraki çekilişi mücadelede sıkça denk gelen ikililer hakkında tercih rehberi hazırlayabilir misiniz,bence çok işe yarar.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Güzel öneri, bunu bir yere not alayım ben. Eğer sistem sürekli aynı kartlar arasında seçim önerisi sunuyorsa epey iyi olabilir. Gerçi büyü kartları falan filan işin içine gireceği için değişkenlik söz konusu olabilir.

 5. Yusuf dedi ki:

  abi lütfen şu desteyi yayınla pekka,cellat,elektro büyücü,top arabası,buz golemi,zehir,kasırga,çarpma

 6. TÜRK dedi ki:

  Zor olacak… 12 galibiyet alırsam söylerim ve senin siteni öneririm 🙂
  Taktijler için teşekkürler.

 7. Kadir dedi ki:

  Eger gelirse barbar varilimi yoksa mini oekkami

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir