Ayna Savaşı Mücadelesi rehberi

Ayna Savaşı Mücadelesi, etkinlikler kapsamında yayınlanmış olan kısa süreli oyun modudur. Bu oyun modunda her iki oyuncu aynı desteyi kullanır ve her iki oyuncunun da başlangıç kartları aynıdır. Ayna kartının bulunduğu destelerde en iyi stratejiyi gerçekleştiren maçı kazanmayı başaracaktır.

Ayna Savaşı Mücadelesi etkinliklerinde oynamak son derece keyiflidir. Kendine has kuralları olan bu müsabakalar klasik mücadelelerden biraz farklıdır. Örneğin normalde kullanacağın desteyi kendin seçebilirsin ama bu oyun türünde desteleri sistem belirlemektedir. Bu etkinlikte sürekli galibiyet almayı istiyorsan bu rehberden yararlanmayı denemelisin.

Ayna Savaşı Mücadelesi rehberi

Tekrar hatırlatmam gerekirse bu oyun modu klasik maçlardan çok daha farklıdır. Normal maçlarda kullanacağın desteyi sen seçersin ancak burada sistem kullanılacak desteleri kendisi belirlemektedir. Ayrıca, mücadeleye girişte 100 Taş ödemen gerektiğini unutmamalısın. Bu nedenle, en azından minimum ödülü alabilmeye çalışmalısın.

İpucu 1: Ödülleri gözden geçirmelisin

Ayna Savaşı Mücadelesi biraz bonkör bir etkinliktir. 2 galibiyet alman durumunda 4000 altın, 4 galibiyet alman durumunda 10 adet ender kart, 6 galibiyet alman durumunda 5 adet Ayna kartı, 8 galibiyet alman durumunda 5 adet Ayna kartı, 10 galibiyet alman durumunda 100 adet ender kart ve 12 galibiyet alman durumunda 40.000 altın kazanabilirsin.

Bu etkinlikte toplamda kazanabileceğin ödül miktarı 55.000 altın, 550 sıradan kart, 110 ender kart ve 10 Ayna kartı şeklindedir. Herhangi bir galibiyet alamadan etkinliği tamamlaman durumunda ise 700 altın ve 10 sıradan kart kazanabilirsin. 100 Taş ödeyip mücadeleye girmeden önce tüm bu detayları göz önünde bulundurman yararına olacaktır.

İpucu 2: Kart rotasyonuna dikkat edin

Bu mücadele kapsamında rakibinin seninle aynı kartları kullanacağını unutmamalısın. Kart rotasyonunda tek farklılık elinde bulunan özel kart yani Ayna kartı olacaktır. Hangi kartı kopyalamak istediğine kendin karar vererek stratejini farklılaştırma yoluna gitmek zorundasın. Bunun için kart rotasyonunu sıkı sıkı takip etmeye çalışmalısın.

İpucu 3: Bazı kartlara aşırı dikkat etmelisin

Mücadele kapsamında rakiple aynı kartları kullanacak olman büyük bir avantajdır. Eğer kartları doğru hatırlarsan hamle zamanını en iyi şekilde ayarlayıp maçları kazanabilirsin. Örneğin, elinde Goblin Fıçısı ve Tomruk kartı varsa, rakip Tomruk kartını boşa kullanmışsa hemen Goblin Fıçısı kullanıp onu cezalandırabilirsin. Karşı saldırı kartlarına aşırı dikkat etmelisin çünkü aynı taktiği rakip sana uygulayabilecektir.

İpucu 4: Ayna kartını en iyi şekilde kullanmalısın

Deste rotasyonunu değiştirebilmek istiyorsan elbette Ayna kartından faydalanmayı denemelisin. Ancak bu kartı en iyi şekilde kullanmak istiyorsan en avantajlı durumu kollamak durumundasın. Elinde yer alan kartlardan en idealini kopyalayarak savaş alanında tüm şartları değiştirmeyi başarabilirsin.

İpucu 5: Kartları doğru konuşlandırmalısın

Bu mücadele kapsamında en önemli şey kartları konuşlandırma biçimidir. Eğer bu konuda hata yaparsan oyunu kaybeden taraftar olursun. Örneğin, tek bir koridordan göndermiş olduğun 2 farklı kart varsa peşlerine bir kart daha göndermeden önce elindeki kartları kontrol etmelisiniz. Rakipte Mega Şövalye varsa, rakibin tüm hamlelerini tek bir hamleyle bertaraf edip başarılı bir biçimde karşı saldırıya geçebilecektir.

İpucu 6: İlk hamleyi rakibe bırakabilirsin

Rakip ile aynı desteyi kullanacak olman aynı zaaflara sahip olacağın anlamına gelmektedir. Bu nedenle ilk hamleyi rakibe bırakıp onun hamlelerine karşı hamleler yapmayı deneyebilirsin. Böylece kullanılacak destesinin zaaflarını en aza indirgemiş olursun ve buna ek olarak gereksiz iksir kullanımından kaçınmayı başarabilirsin.

Ayna Savaşı Mücadelesi için oluşturulmuş bu kapsamlı rehber oyunu kazanmaya yakın taraf olmanı sağlayacaktır. Elindeki kartlara dikkat edip onları en iyi şekilde kullanmaya çalışırsan bu oyun modunda avantajlı taraf sen olabilirsin. Ayna Savaşı Mücadelesi rehberine eklemek istediğin bir şeyler varsa bunları yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

27 Cevaplar

 1. Mustafa Kabak dedi ki:

  Abi buradan da yazabilirsin bence sıkıntu olmaz.Ben Bursalıyım yaşım 15.

 2. Mustafa Kabak dedi ki:

  Ben hafta içi yokum çünkü sadece sabah 5-10 dakika bi de akşam 30 dakika-1saat. Sürekli iletişim kurabileceğimiz bir yer saat 8 gibi klanda olabilir ancak.

 3. Mustafa Kabak dedi ki:

  Sitenizi takip ediyorum zaten.Söylediğiniz zaman girebilirim hatta bana oyundan bildirmeniz daha iyi olur.

 4. Mustafa Kabak dedi ki:

  Sıradaki bu olamaz mı 🙂

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Hiçbir fikrim yok. Facebook kullanıyor musun? Kullanıyorsan Facebook üzerinden bana -sitenin Facebook sayfasına- ulaşabilir misin?

 5. Mustafa Kabak dedi ki:

  Desteni adını bile koydum. EGO’lu Dev ile Mega Dalkavuk Destesi 😀 😀

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Güzel isim olmuş. Ben bu desteyi ilk fırsatta paylaşırım diyeceğim de bu dediğim kaçıncı deste ben bile unuttum.

 6. Mustafa Kabak dedi ki:

  Dev oduncu gece cadısı elektro büyücü mega dalkavuk zehir buz ruhu çarpma bu desteyi değerlendirebilir misiniz?

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Muazzam olmuş deste. Söyleyecek bir şey bulamıyorum gerçekten. Kullanmayı başarırsan baya baya üst sıralara çıkarır seni.

 7. Furkan ÜNVER dedi ki:

  Abi sence şu deste nasıl:

  Domuz Binicisi
  Ateş Ruhları
  İskelet Ordusu
  Minyon Sürüsü
  Barbarlar
  Roket
  Tesla
  Oklar

  Not: Bu deste ile 9. arenaya geçtim.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Kartların birbiriyle uyumlu olduğunu söylemek pek mümkün değil maalesef. Özellikle kulübe desteleri çok büyük sıkıntı yaratır. Üstelik kullanım bedeli de biraz sıkıntı olabilir. Neden böyle bir deste istiyorsun onu yazabilirsen daha iyi yardımcı olmaya çalışabilirim.

   • Furkan ÜNVER dedi ki:

    Kartların birbiriyle pek uyumlu olmadığının farkındayım ama özellikle savunma konusunda gayet iyi bence. Ayrıca takipte birden fazla kulübe olmadığı sürece kulübe desteleri bana pek sıkıntı çıkarmıyor. İksir konusuna gelince, genellikle pek zorlanıyorum. Belki de oynadıkça alıştım:) Bu deste ile 5. Arenadan 9. arenaya kadar çıktım. Ve bu ordudan kolay kolay vazgeçmeyeceğim

    • Furkan ÜNVER dedi ki:

     Pardon yalnız yazmışım, iksir sıkıntı olmuyor

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Güzel bir tercih olur. Yani analizler sadece desteyi anlamanı sağlar. Çok eksiği olmasına rağmen o kartı iyi bir biçimde kullanabilirsen hiçbir sorun yaşamazsın. Belki çok daha üst arenalara dahi çıkmayı başarabilirsin.

 8. klanından atılan oyunabisi eren dedi ki:

  merhaba bugün kardeşim klana inekler yazmış kardeşim yazdı diyip özür dilememe rağmen angel of death adlı kişi beni klandan attı beni klana geri alabilir misiniz

 9. Tuna dedi ki:

  Ayna mücadelesi hiç Ücretsiz Giriş hakkı olmadan direkt 100 taş istiyor.Bence çok sinir bozucu.

 10. Mert dedi ki:

  Neden bu erkinlikler geçici? Nedem bir oyun modu olarak eklenmiyor? Bence oyunun en kötü yanı bu. Oyun modlarının Mücadele şeklinde gelmesi kadar saçma.birşey olamaz. Keşke oyun modları adlı bir bölüm olsa ve her hafta bir tanesine girebilsek.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Belirli bir rotasyon söz konusu. Amaç oyuncunun oyundan kopmamasını sağlamak. Her oyun modunu sürekli açık hale getirirlerse insanlar çabuk sıkılırlar. Bu yüzden böyle etkinliklerle olması daha iyi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir