Atıcı kartı nasıl kullanılır?

Atıcı kartı oyuna yeni bir soluk getiren ve özellikle Dev’in arkasına gizlenmiş kartlarla strateji oluşturan oyuncuları zor durumda bırakabilecek önemli bir karttır. Bu kartı kullanmayı bildiğiniz sürece sıkıntı yaşamakta olduğunuz destelere karşı yeni bir strateji geliştirebilirsiniz. Atıcı kartı temel ipuçları sayesinde öğrenmek istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

Atıcı kartı önemli bir karttır ama savunmada kullanılması gerekir. Grup halinde üzerinize gelen her türlü stratejiyi bertaraf etmenizde işinizi kolaylaştırır. Gelenler ne kadar büyük olursa olsun bunu başarmanızı sağlayacak bir kart olan Atıcı, özellikle Dev ve onun arkasından kullanılan Büyücü, Cadı, Silahşor ve buna benzer kartlarla oluşturulan stratejileri kolayca engellemenizi sağlayacaktır.

Atıcı Kartı Temel İpuçları

Atıcı kartının canı yüksek olduğu için yeri geldiğinde tank olarak kullanabilecek bir karttır. En önemlisi bu özelliği sayesinde karşı saldırı gerçekleştirme konusunda işinizi kolaylaştıracaktır. Sadece Dev ile değil Domuz Binicisi ile gerçekleştirilecek saldırıları engelleme hususunda da size yardımcı olabilecektir. Hatta bu açıdan İksir avantajı elde etmenizi sağlayacaktır.

Atıcı kulübe kartlarını kullanan destelere karşı mükemmel bir avantaja sahiptir. Önüne gelenleri oldukça kolay bir biçimde ortadan kaldırabildiği için bu tür destelere karşı kullanılabilecek en avantajlı kartlardan birisidir. Kulübe desteleri sürüler halinde saldırmak isteyen oyuncuların gözdesidir ama iyi kullanılacak bir Atıcı kartı bu oyuncuların karşılaşmak istemedikleri türden bir karttır.

Saldırı söz konusu olduğunda Atıcı farklı bir role sahip olmaktadır. Atıcı bir kuleyi ortadan kaldırmanızı doğrudan sağlamaz ama dolaylı yoldan önünüzü açarak kuleleri yıkmanızı kolaylaştırır. Fırlattığı taşlarla önüne çıkan birçok birliği ortadan kaldırabilmesi sayesinde kimi zaman durdurulamayan bir birlik olabilmektedir.

Atıcı kartının kullanım şekli gayet basittir. Önünde bir tank olduğunda kullanılarak o tankın kuleye ulaşmasını sağlayabilir veya yeri geldiğinde kendisi tank görevini görebilecektir. Atıcı kartı vurduğu birlikleri hafif ileri ittiği için pek çok birliğe karşı etkili olabilmektedir. Atıcı birliği özellikle hava birliklerine karşı etkisizdir. Bu nedenle Atıcı kartının kullanıldığı destelerde hava savunmasını yapabilecek kartlar yer almalıdır.

Atıcı kartı hakkında daha fazla bilgi edinmek ve varsa bu birlik hakkında sorularınızı iletmek istiyorsanız yorum yapabilirsiniz.

8 Comments

 1. Can
  • Kaan Karadeniz
 2. Mustafa Kabak
  • Kaan Karadeniz
   • Mustafa Kabak
    • Kaan Karadeniz
 3. Tuna
  • Kaan Karadeniz

Leave a Reply

Reklam engelli...

Bu site ziyaretçilerine rahatsız olmayacakları alanda reklam göstererek yayın hayatını sürdürmektedir. Lütfen siteye destek olmak için reklamlara izin verin.

Refresh