Ateş Ruhları kartı nasıl kullanılır?

Ateş Ruhları, Clash Royale 1.3.2 versiyonunda oyuna eklenmiş Sıradan Kart sınıfa ait bir birlik kartıdır. Ateş Ruhları, İksir bedeli oldukça düşük ve kara ile hava birliklerini hedef alabilen çok yönlü bir karttır. Bu rehberde Ateş Ruhları hakkında temel bilgilere erişebilecek ve onları doğru stratejilerde nasıl kullanabileceğinizi öğrenebileceksiniz.

Ateş Ruhları kartı kullanıldığı zaman toplamda 3 Ateş Ruhu birliği çıkarır. Bu birlikler oldukça hızlı hareket ederler ve iki karelik saldırı mesafesine sahiptirler. Arena 5 seviyesine ulaşan oyuncular tarafından bu kart bulunabilmekte veya düşürülebilmektedir.

Ateş Ruhları Kartı: Temel İpuçları

Ateş Ruhu birlikleri sadece bir kez saldırırlar. Düşman birliğini gördükleri anda saldırıya geçerler ve düşmanın üzerine doğru atlayarak patlarlar. Eğer rakibiniz bu birlikleri patlamadan önce öldürürlerse herhangi bir etki söz konusu olmaz. Bu nedenle kullanılırken mutlaka önünde bir şeyler yer almalı veya anlık cevaplar verebilecek şekilde kullanılmalıdır.

Ateş Ruhları oyunda farklı bir etkiye sahiptirler çünkü saldırı kontrolü büyük oranda oyuncunun elindedir. Hem kara hem de hava birliklerine saldırma fırsatına sahip oldukları için çoklu hedefleri ortadan kaldırmak için ideal bir karttır. Ancak Barbarlar gibi dörtlü gruplara karşı yeteri kadar etkileyici olmayabilirler çünkü dörtlü grubun tamamına hasar veremezler. Ateş Ruhları özellikle Goblin Fıçısı kartına karşı kullanılabilecek etkili bir karttır. 4 İksir bedeline sahip Goblin Fıçısı, 2 İksir bedeline sahip bu kart sayesinde tamamen etkisiz kılınabilmektedir.

Ateş Ruhu birliklerini içeren bu kartı kullanırken şu kurala dikkat etmelisiniz: Bir birlik varsa kullanılmamalı, birden fazla birlik varsa kullanılmalıdır. Bu kurala göre hareket ettiğiniz sürece Ateş Ruhu birliklerinizi en yüksek verimlilikle kullanabilirsiniz.

Ateş Ruhları özellikle Çarpma büyüsüyle kolayca ortadan kaldırılabilir. Bazı oyuncular bu hızlı birliklerin önüne Şövalye veya Yavru Ejderha gibi birlikleri koyarak çoklu birliklerini koruma yoluna gidebilirler. Bu nedenle genellikle savunma yönünde çok daha etkili bir biçimde kullanılmaktadır.

Bu kart hakkında bu kısa rehberde yer alan ipuçları umarım işinize yarayacak bilgilerden oluşmuştur. Bu kart hakkında daha fazla bilgi edinmek veya sorularınız varsa bunları iletmek için yorum yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Reklam engelli...

Bu site ziyaretçilerine rahatsız olmayacakları alanda reklam göstererek yayın hayatını sürdürmektedir. Lütfen siteye destek olmak için reklamlara izin verin.

Refresh