Artışlı Mücadele taktikleri

Artışlı Mücadele etkinliğinde 9 galibiyet almaya ne dersin? Kısa süreliğine gerçekleştirilen bu etkinliğe dahil olup toplamda 9 galibiyet almayı başararak sayısız ödülün sahibi olabilirsin. Bu tür etkinliklerde başarılı olmak kolay değildir ama belirli yöntemleri deneyerek bu başarıya ulaşabilirsin.

En başından belirtmem gerekirse mücadelelerin turnuva standartları koşullarında gerçekleştirileceğini unutmamalısın. Bunun anlamı kart seviyesi açısından herkesin aynı seviyede olacak olmasıdır. Bu nedenle deste seçimi yaparken bu koşulları göz önünde bulundurman gerekir. Hazırsan bu etkinlikten 9 galibiyet almanı sağlayacak rehberi okumaya başlayabilirsin.

Artışlı Mücadele etkinliğinde nasıl 9 galibiyet alabilirim?

Artışlı Mücadele etkinliğinden maksimum galibiyet alıp sayısız ödülün sahibi olmak istiyorsan öncelikle aşağıdaki taktikleri öğrenmeye çaba göstermelisin. Ardından işe yarar desteler bulabilir ve bu desteleri kullanarak galibiyetlere daha yakın taraf olabilirsin. Özellikle en doğru desteleri kullanabilmek bu tür etkinliklerde son derece önemlidir.

Taktik 1: Ödülleri gözden geçirin

Artışlı Mücadele etkinliği belirli ödüllere sahiptir. Kısaca özetlemek gerekirse, 3 galibiyet 1500 altın, 5 galibiyet 20 ender kart, 7 galibiyet 3 destansı kart ve 9 galibiyet 10.000 altın kazandırmaktadır.

Bu etkinliğe ilk giriş ücretsiz olacaktır. Bu nedenle ne kazanırsam kazanç diye düşünebilirsiniz. Eğer herhangi bir galibiyet alamazsan 700 altın ve 10 sıradan kart sahibi olursun. Maksimum galibiyet alman durumunda yukarıdaki ödüllere ek olarak 6000 altın ve 275 sıradan kart kazanabilirsin.

Taktik 2: Erkenden oynayın

Bu mücadeleye ne kadar erken başlarsanız sizin için o kadar iyi olacaktır. Mücadelenin ilk zamanlarında herkes şansını denediği için işiniz daha kolay olacaktır. Eğer mücadeleyi son zamanlarda tamamlamaya çalışırsanız daha tecrübeli oyuncularla karşılaşmanız söz konusu olabilecektir.

Taktik 3: Pahalı desteler daha çok işe yarar

Artışlı Mücadele etkinliğinde ilk başta her şey standart kurallara göre işler. Bir dakika sonra ise iksir kazanımı iki katına çıkar. Bir dakika daha sonra ise iksir kazanımı üç katına çıkar. Oyunun geri kalanını üç katı iksir kazanarak oynamış olursun. İlk bir dakikanın ardından çok fazla iksire sahip olacaksın. Bu nedenle daha pahalı desteler kullanıp rakibi baskı altında tutmak çok daha iyi olacaktır.

Taktik 4: İkinci kuleyi almaya çalışın

Üç katı iksir kazanmaya başladığınız zaman kuleleri savunmak gerçekten çok zor olacaktır. Sürekli döngü halinde olacak olan desteler bir zaman sonra fazlasıyla bunaltıcı olacaktır. Bu etkinlikte en iyi savunma saldırı olacağından her zaman ikinci kuleyi almaya çalışmalısın. Savunmayı değil saldırmayı düşünmek en büyük önceliğin olmalıdır.

Taktik 5: Belirli kartları mutlaka kullanmalısın

Artışlı Mücadele kapsamında bazı kartlar diğerlerine göre çok daha fazla işe yaramaktadır. Öncelikle her ne olursa olsun kullanacağın destede Elektro Büyücü kartı mutlaka yer almalıdır. Bunun dışında P.E.K.K.A. ve Mega Şövalye kartlarından birisini veya ikisini kullanmaya çalışmalısın. Bu etkinlikte kullanılacak olan desteler çoğunlukla bu iki kartı içerecek olduğundan Cehennem Ejderhası, Felaket Kulesi veya Minyon Sürüsü kartlarını kullanmayı düşünebilirsin.

Taktik 6: İşe yaramayacak kartları kullanmamalısın

Artışlı Mücadele kendine özgü dinamiklere sahip bir etkinliktir. Bu etkinliği kullanırken belirli kartlardan yararlanmak önemli olsa bile hangi kartlardan uzak durulması gerektiğini de bilmeniz gerekmektedir. Tomruk, Bomba Kulesi, Tesla ve İksir Toplayıcı bu etkinlikte pek bir işe yaramazlar. Bu kartları kullanmana pek gerek yoktur.

Artışlı Mücadele kapsamında hangi desteleri kullanmalıyım?

Artışlı Mücadele kapsamında aşağıdaki desteler işini görecektir. Bu desteleri kullanmak seni galibiyete yaklaştırır ama kesin galibiyet almana yardımcı olmaz. Bu nedenle fazlasıyla dikkatli olmalı, desteleri en iyi şekilde kullanmaya özen göstermelisin. En iyi desteyi kullansan bile doğru oynamazsan kaybeden taraf olursun.

 1. 4.1 İksirU. Makine + K. Hayaleti + G. Kulübesi + Golem + M. Dalkavuk + G. Cadısı + Zehir + Çarpma destesi
 2. 3.5 İksirYarasalar + K. Hayaleti + C. Ejderhası + M. Şövalye + Madenci + Zehir + İ. Fıçısı + Çarpma destesi
 3. 3.4 İksirK. Hayaleti + B. Ruhu + Madenci + Minyonlar + P.E.K.K.A. + Zehir + E. Büyücü + Çarpma destesi
 4. 3.8 İksirBalon + A. Topu + B. Golemi + M. Dalkavuk + Madenci + P.E.K.K.A. + E. Büyücü + Çarpma destesi
 5. 3.8 İksirOklar + Goblin Fıçısı + Dev + M. Sürüsü + M. Dalkavuk + İ. Ordusu + Kıvılcım + Çarpma destesi
 6. 3.9 İksirYarasalar + Goblinler + M. Şövalye + Madenci + P.E.K.K.A. + Zehir + E. Büyücü + Çarpma destesi
 7. 4.1 İksirHaydut + G. Cadısı + Y. Ejderha + D. Goblini + Yıldırım + P.E.K.K.A. + Koçbaşı + Çarpma destesi

Bu desteleri kullanarak Artışlı Mücadele etkinliğinden 9 galibiyet almayı başarabilirsin. Böylece sayısız ödülün sahibi olabilirsin. Tekrar hatırlatmam gerekirse bu oyunda asıl önemli olanın rakibin üstüne durdurulması güç bir kombinasyonla gidip onu çaresiz bırakmaktır. Eklemek istediğin veya paylaşmak istediğin belirli öneriler varsa yorum yaparak bunları paylaşabilirsin.

You may also like...

20 Responses

 1. SlayeR dedi ki:

  2000 kupam var klana alım varmı

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Klan şu an dolu maalesef. Klan Sandığı etkinliğinden sonra taç kasmamış olanlar atılacağı için birkaç kişilik yer açılabilir.

 2. Mustafa dedi ki:

  PEkka m.Şövalye cellat elektro yarasalar çarpma buzruhu goblinç. bu deste iş yapıyor deneyebilirsiniz

 3. Doğukan dedi ki:

  kaan abi yalnızca daveti yapma bende gelebilirmiyim kupayı 1800 yap 50+ taç toplarım

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   2000 kupa olduğun zaman başvuracağını bana bildirirsen ve klanda boş yer olursa elbette gelebilirsin. Şu an klanda boş yer yok maalesef.

 4. ErhanTR dedi ki:

  Deste yaoarmisin bana 1 e 1 savas icin GPJ2Q8U2

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Yorumlar üzerinden artık deste önerisi yapmıyorum maalesef. Sitede yer alan desteleri gözden geçirin lütfen.

 5. KralEymen42 dedi ki:

  Butun destelerde bende olmayan kart var

 6. Ardıl dedi ki:

  abi ben bilgisayardan siteye bakıyorum desteleri buraya da yazarmısın kartlarını

 7. Mustafa Kabak dedi ki:

  Geldim abi teşekkürler:)

 8. Mustafa Kabak dedi ki:

  Kaan abi bir de benim hesaba bazen kardeşim de bakıyor yanlışlıkla çıkmış klandan yer açsan da ben de tekrar gelsem olur mu?

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Elbette, birazdan klanda taç toplamayan oyuncuları atacağım. Yer açılacaktır, geldikten sonra geldiğini belirtirsen iyi olur.

 9. Mustafa Kabak dedi ki:

  O kartların ne sıklıkta kullanıldığıa bağlı bence ama değişik etkinlikler gelirse iyi olur tabi:)

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Fark etmiyor ya Supercell’in yapmak istediği tek şey yeni kartları satın aldırmak ve onları durdurabilecek kartları ön plana çıkartıp satın aldırmak.

 10. Mustafa Kabak dedi ki:

  Ben 9 yaptım kendi destemle ama adamların neredeyse hepsinde Pekka vardı sanırım 5-6 tanesinde ben golem kullanıyodum o yüzden biraz zorlandim ama P.E.K.K.A BENİ DURDURAMADI

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Bu aralar gelen etkinlikler benim hiç hoşuma gitmiyor ya. Hep belirli kartın ön plana çıktığı etkinlikler oluyor. Herkes P.E.K.K.A. kullanacaksa oyunda yer alan diğer kartların bulunma amacı ne hiç anlamış değilim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir