Ani Ölüm Mücadelesi taktikleri

Ani Ölüm Mücadelesi etkinliğinde 12 galibiyet almaya ne dersin? Kısa süreliğine gerçekleştirilen bu etkinliğe dahil olup toplamda 12 galibiyet almayı başararak sayısız ödülün sahibi olabilirsin. Bu etkinlikte başarılı olmak istiyorsan kuralları iyi okumalısın çünkü etkinliğin kuralları klasik oyunlardan biraz farklıdır.

En başından belirtmem gerekirse mücadelelerin turnuva standartları koşullarında gerçekleştirileceğini unutmamalısın. Bunun anlamı kart seviyesi açısından herkesin aynı seviyede olacak olmasıdır. Bu nedenle deste seçimi yaparken bu koşulları göz önünde bulundurman gerekir. Hazırsan bu etkinlikten 12 galibiyet almanı sağlayacak rehberi okumaya başlayabilirsin.

Ani Ölüm Mücadelesi etkinliğinde nasıl 12 galibiyet alabilirim?

Ani Ölüm Mücadelesi etkinliğinden maksimum galibiyet alıp sayısız ödülün sahibi olmak istiyorsan öncelikle aşağıdaki taktikleri öğrenmeye çaba göstermelisin. Ardından işe yarar desteler bulabilir ve bu desteleri kullanarak galibiyetlere daha yakın taraf olabilirsin. Özellikle en doğru desteleri kullanabilmek bu tür etkinliklerde son derece önemlidir.

Bu etkinlikte neler var?

Ani Ölüm Mücadelesi etkinliğine ilk katılım ücretsiz, sonraki her katılım ise 100 Taş bedelindedir. Herhangi bir galibiyet alamaman durumunda 700 altın ve 10 sıradan kart kazanacağın garanti ödüldür. Toplamda 12 galibiyet almayı başarırsan 68.000 altın ve 550 sıradan kart kazanmayı başarabilirsin. Bu etkinlikte kuleyi yıkan ilk oyuncunun oyunu kazanacağını unutmamalısın.

Kural 1: En işe yarar kombinasyonları kullanmalısın

Bu mücadelenin kuralı bellidir. Her ne olursa olsun rakibin ilk kulesini yıkan oyunu kazanır. Bunun için elinde doğru kartların olması gerekir. En önemlisi doğru kombinasyonları uygulayarak rakibin kulesini yıkmaya çalışmalısın. Rakibin yüksek bedelli bir tank veya bina kartı kullandığı zaman Koçbaşı + Haydut, Madenci + Haydut veya Domuz Binicisi + Haydut kombinasyonları ile boş olan taraftan kulesini imha etmeyi deneyebilirsin.

Kural 2: Rakibi yemlemeye çalışmalısın

Bu etkinlikte orta güçte olan büyü kartlarının önemi büyüktür. Bu nedenle onları kullanması için rakibini yemlemeyi düşünmelisin. İskelet Ordusu kullanarak rakibin Tomruk, Minyonlar kullanarak rakibin Oklar gibi büyü kartlarını kullanmasını sağlamalısın. Ardından Goblin Fıçısı veya Minyon Sürüsü ile rakibin üstüne gidip onu çaresiz bırakmalısın. Her zaman işe yarar olmasa bile çoğu zaman işe yarar bu yöntemi aklının bir ucunda tutmalısın.

Kural 3: Doğru kartları seçmelisin

Ani Ölüm Mücadelesi etkinliğinde kullanılacak desteleri sen seçersin. Bu nedenle bazı kartları kullanacağın destede bulundurmak iyi bir fikir olabilir. Cehennem Ejderhası, Mega Şövalye, Madenci, Haydut, P.E.K.K.A., Goblin Fıçısı, Domuz Binicisi, Alev Topu ve Yarasalar önemli kartlardır. Kullanacağın destelerde bu kartlardan en az birinin yer almasına dikkat etmelisin.

Kural 4: Doğrudan hasar verecek büyü kartlarına dikkat etmelisin

Bir önceki kuralda belirttiğim kartların yanında doğrudan hasar verebilecek bazı kartlara dikkat etmelisin. Bunlardan bir tanesi mutlaka ama mutlaka kullandığın destede olmalıdır. Roket, Alev Topu veya Yıldırım kartlarından en az birisini kullandığın desteye yerleştirmeli veya deste seçerken bu kartlardan olup olmadığını dikkatli bir biçimde kontrol etmelisin.

Ani Ölüm Mücadelesi için en iyi desteler

Ani Ölüm Mücadelesi kapsamında kullanabileceğin bir deste arıyorsan aşağıdaki desteleri kullanmayı düşünebilirsin. Bu desteler mevcut etkinliğin doğasına uygun desteler olduğundan sana maksimum galibiyet alabilme konusunda yardımcı olabilir. Desteler arasında seçim yaparken mutlaka ama mutlaka oyun stiline uygun olanı tercih etmelisin. İlk önerebileceğim deste sitede de paylaşmış olduğum aşağıdaki destedir. Bu desteyi beğenmezsen hemen devamında yer alan diğer destelere göz atabilirsin.

 1. 3.6 İksir – P.E.K.K.A., Domuz Binicisi, Elektro Büyücü, Buz Golemi, Goblinler, Yarasalar, Yıldırım, Çarpma
 2. 3.4 İksirMega Şövalye, Madenci, Balon, Minyon Sürüsü, Buz Golemi, Goblinler, Buz Ruhu, Çarpma
 3. 3.3 İksir – Dev, Mezarlık, Elektro Büyücü, Zehir, Minyonlar, Goblinler, Buz Ruhu, Tomruk
 4. 3.8 İksir – P.E.K.K.A., Madenci, Elektro Büyücü, Minyon Sürüsü, Buz Golemi, Minyonlar, Zehir, Tomruk
 5. 3.1 İksir – Balon, Madenci, Mini P.E.K.K.A., Mega Dalkavuk, Dondurma, Buz Golemi, Yarasalar, Çarpma
 6. 3.1 İksir – Domuz Binicisi, Goblin Fıçısı, Prenses, Şövalye, Tomruk, Felaket Kulesi, Şövalye, Çarpma
 7. 3.9 İksirMega Şövalye, Buz Golemi, Felaket Kulesi, Mezarlık, Zehir, Goblin Çetesi, Dart Goblini, Yarasalar
 8. 3.4 İksir – Domuz Binicisi, Elektro Büyücü, Buz Golemi, P.E.K.K.A., Zehir, Goblinler, Yarasalar, Çarpma

Bu ipuçlarından faydalanarak Ani Ölüm Mücadelesi etkinliğinden 12 galibiyet almayı başarabilirsin. Böylece sayısız ödülün sahibi olabilirsin. Tekrar hatırlatmam gerekirse bu oyunda asıl önemli olanın rakibinle uğraşmak değil takım arkadaşınla uyumlu olmaktır. Eklemek istediğin veya paylaşmak istediğin belirli öneriler varsa yorum yaparak bunları paylaşabilirsin.

21 Comments

 1. DesertEagle
  • Kaan Karadeniz
 2. Mustafa Kabak
  • Kaan Karadeniz
 3. Mustafa Kabak
  • Kaan Karadeniz
 4. Enes
  • Kaan Karadeniz
   • Enes
    • Enes
    • Kaan Karadeniz
 5. Ayxan
  • Kaan Karadeniz
   • Ayxan
    • Kaan Karadeniz
 6. MerTheGamerTR
  • Kaan Karadeniz
 7. Mustafa Kabak
  • Kaan Karadeniz
 8. Gizemli_Pro
  • Kaan Karadeniz

Leave a Reply

Reklam engelli...

Bu site ziyaretçilerine rahatsız olmayacakları alanda reklam göstererek yayın hayatını sürdürmektedir. Lütfen siteye destek olmak için reklamlara izin verin.

Refresh