7. arenaya nasıl çıkabilirim?

6. arenadan 7. arenaya nasıl çıkarım? Oyunda bu seviyesinden itibaren artık maç kazanmak epey zorlaşacaktır. Burada bahsettiğim ipuçlarından yararlanarak 6. arenada çok fazla takılı kalmadan 7. arenaya çıkabilirsin. 6. arenadan hızlı bir biçimde kurtulmak istiyorsan en uygun kartlardan oluşan bir deste kullanmalısın.

6. arena seviyesinden çıkmak istiyorsan ilk iş her zaman olduğu gibi kartların seviyesini yükseltmek olmalıdır. Kart seviyelerini yükseltirken hangi kartın seviyeye göre çok daha güçlü olduğunu bilmen gerekir. Aşağıda yer alan ipuçlarından faydalanarak kısa süre içerisinde 7. arenaya çıkmayı başarabilirsin.

7. arenaya nasıl çıkarım?

6. arenada artık oyun kazanmak epey zorlaşacak ve oyun sana kartlarını yükselt uyarısını yapacaktır. Bu arenada birkaç yeni kartla tanışacaksın. Pek çok oyuncunun oyuncu seviyesinin ve kart seviyesinin senden yüksek olduğunu görebileceksin. Her maçta Cadı, Prens veya Yavru Ejderha kartlarından biriyle karşılaşma şansın epey yüksek olacaktır.

Kıv… Kıv… Kıvılcım

6. arena seviyesinde elde edebileceğin en önemli iki karttan birisi Kıvılcım kartıdır. Bu kartı durdurmak için elinde Çarpma veya Elektro Büyücü kartının olması neredeyse şarttır. Sadece bir veya iki vuruşta bir kuleyi indirebilecek güce sahip olduğu için ona muhakkak engel olmaya çalışmalısın.

Benzer durum rakip için geçerli olacaktır. Kıvılcım kartı oldukça hassas olsa bile sana maç üstüne maç kazandırabilecek iyi bir karttır. Onu korumayı başarabilecek çeşitli desteler kullanabilirsen sadece 1 gün içerisinde bile 7. arena seviyesine çıkmayı başarabilirsin.

Arka kapı stratejisine alışma

6. arena seviyesinde elde edebileceğin en önemli ikinci kart Madenci kartıdır. Bu kart ile tamamen kontrollü bir oyun oynayabilirsin. Böylece rakibi durdururken Madenci ile rakip kuleye hasar vermeyi başarabilirsin. İlerleyen seviyeler dahil olmak üzere oyunun her alanında fark yaratmak istiyorsan dükkana geldiği anda bu kartı satın almanı öneririm.

Madenci kartını durdurmak istiyorsan rakibin onu kullandığı yere bir birlik kartı bırakarak onun dikkatini dağıtmalısın. Bunun dışında yapabileceğin herhangi bir şey yoktur. İskelet Ordusu veya Şövalye gibi kartları kullanarak onun dikkatini dağıtabilirsin.

İş bitirici stratejisi artık devrede

Dev ile iş bitirici saldırısı gerçekleştirmek mümkün olsa bile bu strateji asıl Golem kartıyla daha etkin bir biçimde kullanılabilmektedir. Golem kartını kullanma konusunda bilgi sahibi olursan rakibin üzerinde epey baskı kurabilecek bir desteye sahip olabilirsin.

Golem kartını etkisiz bırakma konusunda ise her zaman fazla hasar veren kartlardan veya sürü halindeki birliklerden faydalanmaya çalışmalısın. Sürü halindeki birlikler büyü kartlarıyla çok kolay etkisiz bırakılabileceği için Mini P.E.K.K.A. ve P.E.K.K.A. gibi kartları kullandığın desteye eklemelisin.

Bu seviyeden itibaren artık çok güçlü Balon desteleri ile karşılaşabilirsin. Özellikle Lav Tazısı kartıyla oluşturulmuş desteler çok baş ağrıtıcı olabilir. Bunlara engel olmak istiyorsan kullanacağın destede hava savunması yapabilecek ideal kartların olmasına özen göstermelisin. Felaket Kulesi ve Minyon Sürüsü gibi kartlar işini fazlasıyla görecektir.

Joker: P.E.K.K.A.

Kullanım bedeli epey yüksek olsa bile P.E.K.K.A. bu seviyelerin en önemli kartıdır. İş bitirici tüm desteleri durdurabilecek olması ve hava birlikleriyle iyi bir sinerji yakalayabilmesi en önemli avantajlarından birisidir. Bu kartın bir diğer önemli yanı ise hem savunma hem de saldırı yönünde kullanılabilecek çok güçlü bir kart olmasıdır.

P.E.K.K.A. kartı zaman zaman can sıkıcı olabilen bir karttır. Rakibin elinde çok fazla sürü halinde birlik varsa onu saldırı yönünde kullanmak pek mümkün olmaz. Bu nedenle onu iyi bir biçimde destekleyecek çeşitli kartlara destede yer vermelisin. Örneğin, Büyücü veya Yavru Ejderha gibi alan hasarı veren kartları kullanabilirsin.

En iyi 6. arena desteleri neler?

6. arenadan 7. arenaya çıkmak istiyorsan kullandığın destenin pek çok koşulda işe yarar bir deste olması gerekir. Bunun için hemen 6. arena desteleri sayfasına göz atabilirsin. Burada yer alan destelerden faydalanarak bir sonraki arenaya geçmeyi başarabilirsin.

Bu önerileri değerlendirerek 7. arenaya çıkmayı başarabilirsin. Bir sonraki arenada seni yeni yeni sürprizler bekleyecektir. Bu arenada uzun süre takılı kalacağını düşünmüyorum ancak 7. arenaya geçme konusunda sıkıntı yaşıyorsan yorum yapabilir ve benden yardım almaya çalışabilirsin.

2 Comments

  1. EMRE
    • Kaan Karadeniz

Leave a Reply

Reklam engelli...

Bu site ziyaretçilerine rahatsız olmayacakları alanda reklam göstererek yayın hayatını sürdürmektedir. Lütfen siteye destek olmak için reklamlara izin verin.

Refresh