6. arenaya nasıl çıkabilirim?

5. arenadan 6. arenaya nasıl çıkarım? Oyunun bu seviyelerine gelmeyi başarmış durumdaysan artık bir nebze olsun oyuna alışmış olmalısın. Burada bahsettiğim ipuçlarından yararlanarak 5. arenada çok fazla takılı kalmadan 6. arenaya çıkabilirsin. 5. arenadan hızlı bir biçimde kurtulmak istiyorsan yapman gereken uygun kartlardan oluşan bir deste kullanmaktır.

6. arena seviyesinden çıkmak istiyorsan ilk işin kullanacağın kartların seviyesini yükseltmek olmalıdır. Kart seviyelerini hızlı ve doğru bir biçimde yükselttiğin sürece 6. arenaya çıkmayı başarabilirsin. Bunun dışında aşağıdaki ipuçlarından faydalanmanı öneririm.

6. arenaya nasıl çıkarım?

5. arenada artık yavaş yavaş her oyunu 3 taç alarak kazanmamaya başlayacaksın. Yeni kartlarla tanışacaksın ve her kartın elinde bulunandan daha fazla seviyeye sahip olduğunu görebileceksin. Her maçta Domuz Binicisi, Barbarlar veya Minyon Sürüsü kartlarından biriyle karşılaşma şansın epey yüksek olacaktır.

Ayna ayna söyle bana Büyücü ile aran nasıl?

Bu seviyelerde elde edeceğin en önemli iki kart Ayna ve Büyücü olacaktır. Özellikle Büyücü sağlamış olduğu alan hasarı sayesinde çok iyi bir savunma kartı olacaktır. Karşındaki kişi kral kulesinin gerisinden bir Büyücü kullandıysa hemen arkasından mutlaka bir tank kullanacağını bilmeli ve ona göre hazırlık yapmalısın.

Rakibini durdurmak için en başta Alev Topu veya Yıldırım kullanabilirsin. Bunu yapmak istemiyorsan rakibin Büyücü kartının nehre yaklaşmasını beklemeli ve güçlü bir yakın dövüş kartı kullanarak onu durdurmalısın. Büyücü kartının önüne asla sürü birlikleri bırakmamalısın çünkü bunlar anında öleceklerdir.

Ayna kartı için yapabileceğin hiçbir şey yoktur. Bir rakip ardı ardına aynı kartı kullanırsa onun elinde Ayna olduğunu anlayabilirsin. Onu durduracak bir savunma stratejisi geliştirmek istiyorsan iksir avantajını ele geçirmeye çalışmalısın. Bunu yapabilmenin en iyi yolu ise rakibin istemediği kartları ardı ardına kullanmasını sağlamak yani sürekli onun üzerinde baskı kurmaktır.

Aceleye yer yok

Bu seviyelerde sabırlı olmazsan üst seviyelere çıkmayı başaramazsın. Her zaman ilk hamle için rakibini beklemeli ve elindeki kart rotasyonunu rakibin destesine göre düzene sokmaya çalışmalısın. Rakibin elinde Oklar olduğunu biliyorsan Minyon Sürüsü kartını oynamamalısın.

Kartlarını acele ederek kullanırsan rakibin oynayacağı Domuz Binicisi ile anında bir kuleyi kaybedebileceğini bilmelisin. Baskı stratejisi uygulayacak olsan bile bunu rakibine saygı duyarak gerçekleştirmek en garanti çözümdür. Tek yapman gereken hamlelerini rakibin elindeki potansiyel kartları düşünerek yapmak yani daha sabırlı oynamaktır.

Oyun stillerini ezberle

Hücum desteleri karşı saldırı için tasarlanmıştır. Bir destede Domuz Binicisi veya Prens varsa onun hücum destesi olduğunu anlamalısın. Hücum destelerine karşı en etkili savunma kartları Barbarlar, Minyonlar ve Goblinler kartlarıdır. Bunlardan birini veya ikisini kullanacağın desteye eklemelisin. Hücum destesi kullanıyorsan rakibinin aynı şekilde sana karşılık verebileceğini unutmamalısın.

Kulübe desteleri yavaş saldırı stiline sahiptirler. Bu binaları muhakkak ortalama hasar veren büyü kartların ile ortadan kaldırmaya çalışmalısın. Böyle bir imkana sahip değilsen Büyücü, Yavru Ejderha ve Valkür kartlarıyla savunma yapmaya çalışmalısın. Rakip Barbar Kulübesi kullandığında hemen diğer koridordan saldırıya geçerek onu çaresiz bırakmalısın.

X-Yayı desteleri ile karşılaşırsan panik yapmamalısın. Özellikle bu kartın önüne rastgele birlik atmaktan kaçınmalısın. Rakip bu kartı kullandığında dayanıklı bir kart kullanarak savunma hamleni yapmalı ve rakibin hamlesini beklemelisin. Rakibin hamleyi yaptıktan sonra ise ilk işin bir büyü kartı kullanarak rakibin X-Yayı kartını ve oynadığı diğer kartı ortadan kaldırmak olmalıdır.

Joker: Barbarlar

Belki çok sevilmese bile bu seviyelerin en iyi kartıdır. Barbarlar çok işlevsel olduğundan bu arenanın joker kartıdır. Hücum destelerini, kulübe destelerini ve X-Yayı destelerini bu kart ile kolayca etkisiz bırakabilirsin. Tek yapman gereken ise onu Alev Topu veya Büyücü kartından olabildiğince uzak tutmaktır.

Barbarlar zaman zaman can sıkıcı olabilen bir karttır. Bu nedenle kullanırken çok dikkatli olman gerekir. Bu kartı desteye eklediğinde yem olarak kullanılabilecek daha başka kartlara da desten de yer vermelisin. Örneğin, Minyonlar veya Minyon Sürüsü kullanabilirsin. Böylece rakibin kafasının karışmasını sağlayabilirsin.

En iyi 5. arena desteleri neler?

5. arenadan 6. arenaya çıkmak istiyorsan kullandığın destenin çok iyi olmasına gerek yoktur ama işe yaramasına ihtiyaç vardır. Bunun için hemen 5. arena desteleri sayfasına göz atabilirsin. Burada yer alan destelerden faydalanarak bir sonraki arenaya geçmeyi başarabilirsin.

Bu önerileri değerlendirerek 6. arenaya çıkmayı başarabilirsin. Bir sonraki arenada seni yeni yeni sürprizler bekleyecektir. Bu arenada uzun süre takılı kalacağını düşünmüyorum ancak 6. arenaya geçme konusunda sıkıntı yaşıyorsan yorum yapabilir ve benden yardım almaya çalışabilirsin.

Leave a Reply

Reklam engelli...

Bu site ziyaretçilerine rahatsız olmayacakları alanda reklam göstererek yayın hayatını sürdürmektedir. Lütfen siteye destek olmak için reklamlara izin verin.

Refresh