5. arenaya nasıl çıkabilirim?

puuki @ YouTube

4. arenadan 5. arenaya nasıl çıkarım? Oyunun bu seviyelerinden itibaren daha farklı kombinasyonlar görmeye başlayacaksın. Burada bahsettiğim ipuçlarından yararlanarak 4. arenada çok fazla takılı kalmadan 5. arenaya çıkabilirsin. 4. arenadan hızlı bir biçimde kurtulmak istiyorsan yapman gereken uygun kartlardan oluşan bir deste kullanmaktır.

4. arena seviyesinden çıkmak istiyorsan ilk işin kullanacağın kartların seviyesini yükseltmek olmalıdır. Kart seviyelerini hızlı ve doğru bir biçimde yükselttiğin sürece 5. arenaya çıkmayı başarabilirsin. Bunun dışında aşağıdaki ipuçlarından faydalanmanı öneririm.

5. arenaya nasıl çıkarım?

4. arenada oyunun en çarpıcı gerçeğiyle tanışmış olacaksın. Oyuna para harcamayı tercih etmezsen bu seviyede uzun süre kalabilirsin. Oyun ilk defa seni elindeki kartların seviyesini yükseltmeye zorlayacak. Kartları yükselttikçe elinde altın kalmayacağından harcama yapmayı düşüneceksin. Ancak, buna hiç gerek yok çünkü aşağıdaki ipuçları oyunu ücretsiz olarak oynayan biri olsan bile sana yardımcı olabilecektir.

Merhaba Domuz Binicisi

Oyunun en popüler kartlarından birisiyle bu arenada tanışacaksın. Domuz Binicisi, hızlı olması ve binalara anında hasar verebilmesi pek çok oyuncuyu bu kartı kullanmaya teşvik eder. Elinde iki seçenek vardır: bu kartı kullanırsın veya bu kartı durdurmaya çalışırsın. Bazen ikisini dahi yapman gerekebilir.

Domuz Binicisi kartını durdurmak için en etkili ve garanti yöntem bir bina kartı kullanmaktır. Bu seviyelerde Tesla, Bomba Kulesi, Mezar Taşı, Top ve Felaket Kulesi gibi kartlardan yararlanabilirsin. Hangisinin daha etkili olduğunu soruyorsan hemen söyleyeyim: Tesla. Tabi en iyi savunma kartını kullanmak tek başına yeterli değildir. Aynı zamanda onu savaş alanının orta yerine koyma konusunda kendini geliştirmen gerekir.

Savunmada Tesla kullanımı

Tesla çok ama çok önemli bir savunma kartıdır. Bu seviyelerde onu yükseltmeyi başarırsan kendine büyük bir iyilik yapmış olursun. Tesla yere gömülü olduğu zaman büyü kartlarından herhangi bir şekilde hasar almayan bir kart olarak dikkat çeker. Hızlı saldırı yapması ve hızlı hedef değiştirmesiyle son derece etkilidir.

Tabi aynı şey rakip için de geçerlidir. Bu nedenle rakibin Tesla kartını etkisiz bırakmanın bir yolunu bulmalısın. Bunun için Prens veya Minyon Sürüsü kullanmayı deneyebilirsin. Elinde bu kartlar yoksa stratejini oyunun kuralına göre uygulamaya çalışmalısın: Tesla binasının canı az olmadığı sürece saldırıya geçmemeyi rafa kaldırmalısın.

Bıkmadan dondur

4. arena ile birlikte oyunun en göz ardı edilen kartlarından biriyle tanışmış olacaksın. Dondurma büyüsüne sahip olduktan sonra onu Domuz Binicisi ile bir araya getirerek son derece etkili bir kombinasyon uygulayabilirsin. Elbette bu kartı doğru şekilde kullanmak için bol bol pratik yapmayı ihmal etmemelisin.

Rakibin elinde Dondurma kartı varsa yapacakların çok basittir. Birliklerini ve binalarını rakibin hedeflediği kuleden olabildiğince uzağa yerleştirmeye çalışmalısın. Bu çözüm olmuyorsa rakibin Dondurma büyüsünü kullanmasını beklemeli ve ardından kendi birliklerini kullanmalısın. Domuz Binicisi + Dondurma ile Balon + Dondurma oyunun en acımasız kombinasyonları arasında yer alır.

Joker: Minyon Sürüsü

Her ne kadar çok sevmesem bile hakkını teslim etmem gerekir. Minyon Sürüsü bu arenanın joker kartıdır. Bunun sebebi karşına çıkabilecek her türlü etkisiz bırakabilmesidir. Tek yapman gereken ise onu Alev Topu veya Oklar kartından olabildiğince uzak tutmaktır.

Minyon Sürüsü son derece lüks ve pahalı bir karttır. Bu nedenle kullanırken çok dikkatli olman gerekir. Bu kartı desteye eklediğinde yem olarak kullanılabilecek daha başka kartlara da desten de yer vermelisin. Örneğin, Minyonlar veya Goblin Fıçısı kullanabilirsin. Böylece rakibin kafasının karışmasını sağlayabilirsin.

En iyi 4. arena desteleri neler?

4. arenadan 5. arenaya çıkmak istiyorsan kullandığın destenin çok iyi olmasına gerek yoktur ama işe yaramasına ihtiyaç vardır. Bunun için hemen 4. arena desteleri sayfasına göz atabilirsin. Burada yer alan destelerden faydalanarak bir sonraki arenaya geçmeyi başarabilirsin.

Bu önerileri değerlendirerek 5. arenaya çıkmayı başarabilirsin. Bir sonraki arenada seni yeni yeni sürprizler bekleyecektir. Bu arenada uzun süre takılı kalacağını düşünmüyorum ancak 5. arenaya geçme konusunda sıkıntı yaşıyorsan yorum yapabilir ve benden yardım almaya çalışabilirsin.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

10 Cevaplar

 1. Mert dedi ki:

  Abi 12. Arenaya kadar yapacak mısın

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Biraz zor maalesef. Muhakkak bir noktada tıkanma yaşarsın. Bu destede doğrudan oyun kazandıracak bir kart yer almıyor. Belki Elit Barbarlar kartının o işi yarayacağını düşünebilirsin ama yetersiz kalacaktır. Farklı bir deste bulmanı öneririm.

 2. Sanberk dedi ki:

  Abi Arena 9’a çıkma rehberi yayınlayacak mısın? Bir de bence P.E.K.K.A çok da güzel bir kart değil artık. Çok güçlü ama hala yavaş. Benim 3. Seviye P.E.K.K.A’m var ama kullanmıyorum. Çünkü çok kolay etkisiz hale getirilebiliyor. Adam İskelet Ordusu atınca direk okları bassan bile adam tekrar Cadı atıyor. P.E.K.K.A iskeletlerle uğraşırken cadı tekrar çağırıyor, P.E.K.K.A Cadı’yı öldürse bile bunları yapana kadar rakip kule çoktan işi bitirmiş oluyor. Ayrıca tek başına P.E.K.K.A birliğini atınca da o ölene kadar adam sürekli sürekli birliklerini orada biriktiriyor P.E.K.K.A ölünce de adamın orada topladığı birlikler ordu gibi kombo halinde saldırıyor, sen onları indirene kadar bakmışsın AA! KULELERİMDEN BİRİ GİTMİŞ ve KRAL KULESİNİN CANI YARIDA! çok kötü oluyor. Uzun yazdığım için üzgünüm.

 3. SKG dedi ki:

  Abi pekka hakkinda hic yazmamissin

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Evet çünkü bu seviyedeki oyuncuların o karttan verimli bir biçimde faydalanabileceğini düşünmüyorum.

   • SKG dedi ki:

    Evet Bencede.Daha Alev Topu Kullanmayi Yeni Oyreniyor Olmalilar

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Alev Topu çok önceden karşılaştıkları bir kart. P.E.K.K.A. ise çok yeni bir kart onlar için. İkisi arasında çok büyük fark var. Kullanım kolaylığı bir kartın herkese uygun olup olmadığını belirler ama P.E.K.K.A. herkese uygun olan bir kart değil maalesef.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir