4000+ kupaya çıkma taktikleri

4000+ kupaya nasıl çıkarım? Son dönemlerde gelen deste önerisi mesajlarından anladığım kadarıyla pek çok oyuncunun temel hedefi 4000 kupa ve üzerine çıkmak olmalı. Bunu yapabilmenin en kolay yolu elbette bol bol efsanevi kart almak veya sahibi olmak değil oyunu kuralına göre oynamaktır.

Aşağıda sunduğum faydalı ipuçlarından yararlanarak 4000 kupa ve üzeri seviyeye ulaşmayı başarabilirsin. Bunun için acele etmemelisin ve deste seçimine olabildiğince dikkat etmelisin. Bazı ipuçları ve taktiklerin destelerden bağımsız olduğunu unutmamalısın. Oyunu kuralına göre oynarsan kısa sürede 4000 kupaya ulaşabilirsin.

4000 kupa ve üzerine nasıl çıkabilirim?

Yüzlerce hatta binlerce oyun oynayan oyuncuların sıkça paylaştığı bu önerileri dikkate alarak dilediğin seviyeye ulaşmayı başarabilirsin. 4000 kupa ve üzerinde durumlar biraz farklılık gösterdiğinden bu ipuçları şimdilik seni 4000 kupa seviyesine kadar getirecektir. Sonrasında ise her şey yeteneklerine ve oyun becerine kalacaktır. Hazırsan tüm ipuçlarını inceleyip neler yapman gerektiğini öğrenebilirsin.

Kural 1: Efsanevi kart takıntısına son verin

Seni çok iyi anlıyorum. Efsanevi kart gibi değerli kartların kullandığın destede yer alması seni çok mutlu ediyor olmalı ama mutluluk tek başına yeterli değildir. Oyunun çok gizli bir taktiği vardır. Eğer elindeki efsanevi kartın seviyesi 4 değilse durdurulabilir seviyede demektir. Oyuna para yatırmadan bir efsanevi kartı seviye 4 yapmak ise son derece zordur. Bu nedenle efsanevi kart takıntından vazgeçip elindeki kartlardan daha fazla verim almaya çalışmalısın.

Kural 2: Kart seviyelerine dikkat edin

Bu aslında büyük bir değil ama sana fazlasıyla yardımcı olacak bir kuraldır. Elindeki kartların seviyesine çok ama çok dikkat etmelisin. Örnek vermek gerekirse, Goblin Fıçısı kartını denk seviyedeki Çarpma büyüsüyle engelleyemezsin ama Tomruk kartının seviyesi ne olursa olsun engelleyebilirsin. Minyon Sürüsü kartını denk seviyedeki Çarpma büyüsüyle ortadan kaldıramazsın ama Oklar ile ortadan kaldırabilirsin. Tüm bunlara dikkat ederek kart seçimlerini yapmalısın.

Kural 3: Meta kartları kullanmak zorundasın

İster sev ister sevme ama meta kartları kullanmak zorundasın. Ben o kartı sevmiyorum, kullanmayacağım diye bir seçeneğe sahip değilsin. Metaya en uygun kartlar hangileriyse onları kullanmalısın. İşine yarar olması açısından sürekli güncel olan efsanevi kart listesine aşağıdan göz atabilirsin.

http://www.royaleturkiye.com/clash-royalede-en-iyi-efsanevi-kart-hangisidir/

Elinde çok fazla efsanevi kart yoksa benzer şekilde destansı kart listesinden faydalanabilirsin. Bu listeler sürekli güncel tutulmaktadır. Sana önerim hangi kart iyi durumdaysa onu kullanmaya çalışmalısın. En iyi destansı kartlar listesine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsin.

http://www.royaleturkiye.com/clash-royalede-en-iyi-destansi-kart-hangisidir/

Kural 4: Deste döngüsünü ihmal etmemelisin

Birçok oyuncu bu konuda büyük hata yapmaktadır. Oyuncuların oluşturdukları destelerde en düşük bedele sahip kart 4-5 iksir durumundayken döngü yapmaya çalışmak mümkün değildir. Bu nedenle daima kullandığın destede 1-2 iksir kullanım bedeline sahip kartlara yer vermelisin. Bu kartları iksir kaybetme korkusu olmadan kullanıp kullanılabilir kartlarını değiştirmeyi başarabilirsin. Böylece kendi hamlelerini yapmak için ekstra fırsata sahip olursun.

Kural 5: Elini takip etmelisin

Bunu pek çok oyuncu ihmal etmektedir. Destede aşırı döngü yapmadığın sürece eline gelecek kartların sırası bellidir. Bunu takip ederek hamle üzerine hamle yapmak yerine doğru hamleyi uygulamaya çalışmalısın. Böylece rakibi şaşırtabilir ve ona karşı daha kolay üstünlük kurabilirsin. Bu kural hayat kurtarıcı değildir ama epey faydalıdır.

Kural 6: Kullanım bedeli düşük desteler tercih edin

Oyunun en önemli kurallarından birisidir. Elindeki deste 4.0 veya üzeri iksir bedeline sahipse İksir Toplayıcı kartını kullanmak zorundasındır. Bu kart belirli büyü kartlarıyla kolayca etkisiz bırakıldığından zaman zaman işlevselliğini yitirmektedir. Bu sebepten ötürü daha düşük kullanım bedeline sahip kartlar seçmek çok daha önemlidir. 3.5 iksir seviyesi ideal bir seviyedir ve bunun üzerine çok fazla çıkmamaya çalışmalısın.

Kural 7: Büyü kartlarını kullanmaktan çekinmeyin

Bu kısım fazlasıyla önemlidir. Bu oyunda belirli büyü kartları işini fazlasıyla kolaylaştırır. Rakibinin kullandığı karta göre en uygun büyü kartını kullanıp ona cevap vermeyi düşünebilirsin. Aynı anda hem kuleyi hem savaş alanındaki birliği veya birlikleri etkileyebilecek şekilde büyü kartlarını kullanırsan en doğru işi yapmış olursun. Örnek vermek gerekirse rakip Silahşor kartını kullandığında aynı anda hem ona hem kuleye Alev Topu göndermek iyi bir fikir olabilir. Ancak rakibin seni yemlemeye çalışacağı ihtimalini her zaman aklında bulundurmak zorundasın.

Kural 8: Meta desteleri kullanın

Tıpkı meta kartlarda olduğu gibi meta desteleri kullanmaya çalışmalısın. Meta desteler oyuna gelen her güncelleme ile değişirler. İşte bu noktada yardımına aşağıdaki bağlantı koşacaktır. Oyundaki en önemli ve en faydalı destelere ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kontrol edebilirsin. Bir destede elinde olmayan kart varsa onun yerine hangi kartı kullanabileceğini ilgili desteye yorum yaparak öğrenebilirsin.

Bu ipuçlarından faydalanarak 4000 kupa ve üzerine ulaşmayı başarabilirsin. Böylece uzun zamandır hasretini çektiğin seviyeye çıkmayı başarabilirsin. Bundan sonrası ise tamamen yeteneklerine ve becerilerine bağlı olacağından önce bu seviyede tutunmaya çalışmalı, daha sonra yukarılara tırmanmayı denemelisin. Eklemek istediğin veya paylaşmak istediğin belirli öneriler varsa yorum yaparak bunları paylaşabilirsin.

103 Comments

 1. Omer
  • Kaan Karadeniz
 2. BAYRAM ALI
  • Kaan Karadeniz
 3. M.Baybars
  • Kaan Karadeniz
 4. çağrı
  • Kaan Karadeniz
 5. Barkın
  • Kaan Karadeniz
  • Kaan Karadeniz
 6. omer
  • Kaan Karadeniz

Leave a Reply

Reklam engelli...

Bu site ziyaretçilerine rahatsız olmayacakları alanda reklam göstererek yayın hayatını sürdürmektedir. Lütfen siteye destek olmak için reklamlara izin verin.

Refresh