4. arenaya nasıl çıkabilirim?

3. arenadan 4. arenaya nasıl çıkarım? Oyunun bu seviyelerinden itibaren daha farklı kombinasyonlar görmeye başlayacaksın. Burada bahsettiğim ipuçlarından yararlanarak 3. arenada çok fazla takılı kalmadan 4. arenaya çıkabilirsin. 3. arenadan hızlı bir biçimde kurtulmak istiyorsan yapman gereken uygun kartlardan oluşan bir deste kullanmaktır.

3. arena seviyesinden çıkmak istiyorsan ilk işin bu seviyedeki sinir bozucu kartların nasıl hareket ettiğini ve nasıl kullandığını anlamak olmalıdır. Bu kartları nasıl kullanacağını veya bu kartları nasıl durduracağını iyi bilirsen 4. arenaya çıkmayı başarabilirsin. Bunun dışında aşağıdaki ipuçlarından faydalanmanı öneririm.

4. arenaya nasıl çıkarım?

Bu seviyede canını sıkacak en önemli durum Roket, Barbar Kulübesi ve X-Yayı gibi kartlarla tanışacak olmandır. Roket belki çok büyük bir problem olmayabilir ancak diğer kartlar gerçek anlamda birer problemdir. Bu kartlara karşı oynamanın zor olduğunu kabul edebilirim ama ustaca taktiklerle bunların üstesinden gelebileceğini söylemeliyim.

Barbarların önemi anlaşılmalı

İster kabul et ister reddet Barbarlar oyundaki en önemli kartlardan birisidir. Bu kartın seviyesini yükseltirsen senin için çok daha iyi olacaktır. Savunma anlamında oldukça iyi bir kart olduğundan onu her koşulda değerlendirmeye çalışmalısın. Ancak, rakibin elinde bulunan Alev Topu kartına karşı aşırı dikkatli olmalısın.

Savunmanın güçlenmesi

Bu seviyeden itibaren dikkat etmen gerekecek olan bir diğer unsur hiç kuşkusuz farklı stratejilerle tanışacak olmandır. Prens artık elini kolunu sallaya sallaya rakip kuleye gidemeyecektir. Sürü halindeki birlikler Bomba Kulübesi gibi çetin bir duvara toslayacaktır.

Savunma artık çok güçlü olduğundan rakibe karşı üstünlük kurmanı sağlayacak çok önemli kartları kullanmaya başlamalısın. Bunlardan birazdan söz edeceğim ancak ne olursa olsun tek yapman gereken bir önceki arenalardaki stratejilerinden yavaş yavaş kopmaktır. Bu seviyelerde takılı kalmanın en büyük sebeplerinden birisi eskiyen taktikleri kullanmaya çalışmaktır.

Hava birliklerinin kullanılması

Kara birlikleri bu seviyelerde ciddi problemlerle karşılaşsa bile hava birlikleri için aynı problemin olduğunu söylemek çok güçtür. 3. arena seviyesinde hava birliklerine karşı kullanılabilecek çok az kart bulunduğundan ilk fırsatta hava birliklerinden faydalanmaya çalışmalısın. Özellikle Yavru Ejderha kartı bu seviyelerde fark yaratabilecek bir karttır.

Oyunu bitirme konusunda sana yardımcı olabilecek en etkili kart hiç kuşkusuz Balon olacaktır. Her ne kadar onu rakip kuleye götürmek kolay olmasa bile Balon ile şansını denemek iyi bir fikir olabilir. Bunun dışında kullanacağın destede mutlaka Minyonlar, Okçular ve Mızraklı Goblinler kartlarından bir veya iki tanesinin olmasını sağlamalısın.

Joker: Alev Topu

Bu seviyede yer alan oyuncuların en sık kullandığı taktik deste yığınağı olarak bilinen taktiktir. Bu taktikte oyuncular Barbar Kulübesi ve Goblin Kulübesi kartlarını savaş alanına koyarak rakibi baskı altında tutmaya çalışır. Bu taktiğe karşı en işe yarar kart ise Alev Topu kartıdır.

Elinde Alev Topu varsa rakibin oynayabileceği Barbar Kulübesi kartının değerini olabildiğince düşürebilirsin. Bununla birlikte Barbarlar gibi ciddi bir kartı anında etkisiz bırakabilirsin. Her ne kadar doğrudan bir silah olmasa bile X-Yayı kartının etkinliğini kırmak için yine Alev Topu büyüsünden faydalanabilirsin.

En iyi 3. arena desteleri neler?

3. arenadan 4. arenaya çıkmak istiyorsan kullandığın destenin çok iyi olmasına gerek yoktur ama işe yaramasına ihtiyaç vardır. Bunun için hemen 3. arena desteleri sayfasına göz atabilirsin. Burada yer alan destelerden faydalanarak bir sonraki arenaya geçmeyi başarabilirsin.

Bu önerileri değerlendirerek 4. arenaya çıkmayı başarabilirsin. Bir sonraki arenada seni yeni yeni sürprizler bekleyecektir. Bu arenada uzun süre takılı kalacağını düşünmüyorum ancak 4. arenaya geçme konusunda sıkıntı yaşıyorsan yorum yapabilir ve benden yardım almaya çalışabilirsin.

Leave a Reply

Reklam engelli...

Bu site ziyaretçilerine rahatsız olmayacakları alanda reklam göstererek yayın hayatını sürdürmektedir. Lütfen siteye destek olmak için reklamlara izin verin.

Refresh