3. arenaya nasıl çıkabilirim?

2. arenadan 3. arenaya nasıl çıkarım? Oyunda bu seviyelerde takılmak çok sık yaşanan bir durum olmasa bile 2. arenada takılı kaldıysan burada bahsettiğim ipuçlarından yararlanabilirsin. 2. arenadan hızlı bir biçimde kurtulmak istiyorsan yapman gereken uygun kartlardan oluşan bir deste kullanmaktır.

2. arena seviyesinden çıkmak istiyorsan ilk işin bu seviyedeki en sinir bozucu kartları tanımak olmalıdır. Bu kartları nasıl kullanacağını veya bu kartları nasıl durduracağını iyi bilirsen 3. arenaya çıkmayı başarabilirsin. Bunun dışında aşağıdaki ipuçlarından faydalanmanı öneririm.

3. arenaya nasıl çıkarım?

Bu seviyede canını sıkacak en önemli durum kendinden çok daha yüksek seviyeye sahip olan oyuncularla karşılaşacak olmaktır. Elinde birden fazla destansı kartı olan rakiplere karşı oynamak çok kolay olmayacaktır. Bu seviyede kesinlikle bir klana girmeli ve kule seviyelerini yükseltmeye çalışmalısın.

Dev stratejisi devam ettirilmeli

1. arenadan 2. arenaya çıkmak için kullandığın Dev stratejisini bu arenada kullanmaya devam edebilirsin. Sahip olduğun kartların seviyesi ne kadar yüksekse senin için o kadar iyi olacaktır. Ancak Dev kartını kulelere ulaştırmak eskisi kadar kolay olmayacaktır çünkü artık seni engelleyebilecek Mezar Taşı gibi kartlarla karşılaşacaksın.

Minyonlar geldiği gibi alınmalı

2. arena seviyesinde en önemli kartlardan birisi Minyonlar olacaktır. Bu kart eline geçtiği andan itibaren onu kullanmalısın. Karşına gelebilecek olan Mini P.E.K.K.A. ve Şövalye gibi kartları durdurmak için bu seviyedeki en ideal kartlardan birisi budur.

Minyonlar kartının bu etkinliği karşısında elbette onu durdurabilecek bir çözüme sahip olmalısın. Bir önceki arenanın en iyi savunma kartı olan Silahşor kartını kullanmaya devam etmelisin. Bu seviyede açılmış olan Balon kartına karşı yine Silahşor etkili bir savunma aracı olacaktır.

Goblin Kulübesi avantajlı

Goblin Kulübesi ile tanıştıktan sonra muazzam bir saldırı taktiğini uygulamaya koymaya başlayabilirsin. Koridorlardan birisini sürekli olarak saldırı alanı olarak belirleyebilir ve kartla savunma yapabilirsin. Ardından önlerine koyabileceğin bir Dev veya Şövalye ile onları korumayı başarabilirsin.

Diğer taraftan iyi bir savunma yapmak istiyorsan her zaman Mezar Taşı kartını kullanman gerekmektedir. Savunmada bu seviyelerde daha iyi kart bulabilmen çok kolay değildir. Özellikle Dev ve Prens gibi kartları engellemek istiyorsan en iyi çözüm bu olacaktır.

Joker: Oklar

Bu seviyedeki oyuncuların en çok kullandığı kartların başında Goblin Fıçısı ve İskelet Ordusu gelmektedir. Bu kartları durdurabilmenin en kolay yolu ise Oklar ile onları hedeflemektir. Bu nedenle kullanacağın her destede bu karta yer vermeni öneririm.

Benzer şekilde Oklar kartını bu seviyenin en ideal hava birliklerinden olan Minyonlar karşısında da kullanabilirsin. Tek yapman gereken doğru zamanlama ile bu karttan yararlanmaktır. Eğer yemleme taktiği kullanan bir rakiple karşılaşırsan Oklar kartını her zaman en can yakıcı hedefi ortadan kaldırmak için kullanmalısın.

En iyi 2. arena desteleri neler?

2. arenadan 3. arenaya çıkmak istiyorsan kullandığın destenin çok iyi olmasına gerek yoktur ama işe yaramasına ihtiyaç vardır. Bunun için hemen 2. arena desteleri sayfasına göz atabilirsin. Burada yer alan destelerden faydalanarak bir sonraki arenaya geçmeyi başarabilirsin.

Bu önerileri değerlendirerek 3. arenaya çıkmayı başarabilirsin. Bir sonraki arenada seni yeni yeni sürprizler bekleyecektir. Bu arenada uzun süre takılı kalacağını düşünmüyorum ancak 3. arenaya geçme konusunda sıkıntı yaşıyorsan yorum yapabilir ve benden yardım almaya çalışabilirsin.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

6 Cevaplar

 1. yusuf dedi ki:

  pekka,cellat.elektro büyücü,koçbaşı,iskelet ordusu,zehir,kasırga,çarpma abi beğenirsen yayınla i.ordusu olmazsa goblin çetesi ama ben böyle yaptım

 2. Eren Can dedi ki:

  11.arenaya çıkmak için bu deste nasıl sizce ?
  Dev Iskelet
  Prens
  Prenses
  İskelet Fıçısı
  Yarasalar
  Goblin Çetesi
  Çarpma
  Madenci

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Maalesef yeterli değil. Savunma yapmakta epey zorlanırsın ve büyük kartları etkisiz hale getirme konusunda sıkıntı yaşarsın. Farklı bir deste bulmanı öneririm.

 3. Eren dedi ki:

  1. Lig den 3860 a düştüm tekrar çıkmam için bu deste nasıl eğer iyi değil ise deste önerir misin?
  Pekka
  Uçan makine
  Mega dalkavuk
  Çarpma
  Tomruk
  Zehir
  Koçbaşı
  Hayalet
  (Bu deste iskelet fıçı mega şövalye madencili bait destenin antisi)

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Ben bu desteyi bir yerden hatırlıyorum… Çok sık karşılaşmış olabilirim. Şimdi bu destedeki mantığı anlıyorum ama uygulayabilmek için rakibin elindeki destenin senin kullandığın desteye göre çok daha pahalı olması gerekir. Burada ufak bir değişiklik yaparak desteyi iyileştirmeyi başarabilirsin.

   Tomruk yerine Buz Golemi, Uçan Makine yerine Valkür alırsan deste çok daha iyi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir