2’ye 2 Mücadele taktikleri

Bir takım arkadaşıyla 2’ye 2 oyna! Tüm ödülleri almak için 9 galibiyet elde et. 2’ye 2 Mücadele taktikleriyle kazanma şansını yükselt.

En başından belirtmem gerekirse bu etkinlikte maçlar turnuva standardına göre oynanır. 2’ye 2 Mücadele tek aşamalı bir etkinliktir. Etkinlik kapsamında belirlenen kurallar çerçevesinde galibiyet almaya çalışırsın. Bu etkinlikte kendi oluşturduğun desteyi kullanamazsın.

1. Ödülleri gözden geçirin

2’ye 2 Mücadele etkinliğine ilk giriş ücretsiz olarak, sonraki girişler ise 100 taş karşılığında yapılır. Bu etkinlikte herhangi bir maç kazanamazsan 200 altın ve 3 sıradan kart alırsın. Etkinlikten maksimum galibiyet alman durumunda aşağıdaki ödüllere ek olarak 1.600 altın ve 75 sıradan kart kazanırsın.

Galibiyet Ödül
1 Galibiyet 250 Altın
2 Galibiyet 500 Altın
3 Galibiyet 1.000 Altın
5 Galibiyet 1 Ender Kart Jetonu
7 Galibiyet 2.500 Altın
8. Galibiyet 5.000 Altın
9. Galibiyet 10.000 Altın

2. Erkenden oynayın

Bu mücadeleye ne kadar erken başlarsanız sizin için o kadar iyi olacaktır. Mücadelenin ilk zamanlarında herkes şansını denediği için işiniz daha kolay olacaktır. Eğer mücadeleyi son zamanlarda tamamlamaya çalışırsanız daha tecrübeli oyuncularla karşılaşmanız söz konusu olabilecektir.

3. Lanet olası görsel ifadeleri daha az kullanın

Bu bir sır değil. Oyundaki görsel ifadelerden hoşlanan birisi değilim ve takım arkadaşım bunu çok sık kullandığında dikkatim dağılmaktadır. Benzer durum pek çok oyuncu için de geçerlidir. Görsel ifadeleri az kullanmalısın ve mümkünse maçın başında bu ifadeleri susturmayı denemelisin. Böylece rakibin dikkatini dağıtmasına engel olabilirsin.

4. Kartları göstermeye çalışın

Bu mücadelelerde en sinir bozucu durum her iki oyuncunun da bir hamleye aynı anda tepki vermesidir. Goblin Fıçısı kullanan bir rakibe iki kişinin Tomruk atması demek bir sonraki Goblin Fıçısı kartına karşı açık hedef olmak demektir. Bu nedenle kartları takım arkadaşına göstererek işini garantiye almalısın. Sen bir hamle yaparken o daha farklı bir hamle yapabilecektir.

5. Takım arkadaşının kartlarına dikkat etmelisin

Kart seçim ekranında alt kısımda gözüken kartlar takım arkadaşının seçtiği kartlardır. Seçim yaparken bu kartlarla uyumlu olacak kartlar seçmeye çalışırsan galibiyet şansını yükseltmiş olursun. Seçili kartlarla yapılacak olan bu mücadelede önemli olanın takım arkadaşınla uyum olduğunu unutmamalısın.

6. Takım arkadaşını desteklemelisin

Bazen diyecek olsam bile çok sık bir biçimde karşıma çıkan ilginç bir durum vardır. Takım arkadaşım elindeki tüm kartları kullanarak sanki sadece kendisi oynuyormuş gibi hamle yapmaya çalışır ve hamleleri durdurulduğunda oyundan çıkmaktadır.

Umarım böyle oyuncularla karşılaşmazsın ve aynı şeyi sen yapmazsın. Takım arkadaşının elindeki kartlar öncü hamleyi yapma konusunda daha uygunsa onu destekleyerek galibiyet almaya çalışmalısın.

7. Seçim yapmaman gereken kartlar

2’ye 2 Mücadele etkinliğinin dinamikleri epey farklıdır. Seçim yaparken belirli kartları gözden çıkartman gerekir. İksir Toplayıcı kartı bu etkinlikte pek işe yaramaz. Üç Silahşor, Silahşor, İskelet Ordusu ve Minyon Sürüsü kartları bu etkinlikte zayıf kalmaktadır.

Deste oluştururken özellikle bu kartlardan biraz uzak durmayı deneyebilirsin. Elbette bunun şart olduğunu söyleyemem ama ne kadar uzak kalırsan o kadar iyi diyebilirim. İşini şansa bırakmak istemiyorsan doğru kartları seçmeye çalışmalısın.

8. Es geçmeden seçmen gereken kartlar

2’ye 2 Mücadele etkinliğinde mutlaka seçmen gereken kartlar bulunmaktadır. Roket, Alev Topu gibi büyü kartları bunlar arasında yer alır. Cellat, Prenses gibi alan hasarı veren kartlar önemlidir. Golem, Lav Tazısı veya Kraliyet Devi gibi kartlardan bir veya ikisini seçmeye çalışmalısın.

Bu kartlar 2’ye 2 maçlarında çok önemlidir. Onları etkisiz bırakmak diğer kartları etkisiz bırakmaktan zor olduğundan bu kartları avantajlı bir şekilde kullanmaya çalışmalısın. Özellikle destansı kaliteye sahip kartların büyük bir kısmı bu mücadele tehlike arz eden kartlar sınıfındadır.

Bu taktikleri kullanarak 2’ye 2 Mücadele etkinliğinden maksimum galibiyet alıp ödülleri toplayabilirsin. Bu mücadele önemli olanın uyumluluk olduğunu unutmamalısın. Buradaki taktiklerle ilgili kafana takılan bir şeyler varsa bunları hiç çekinmeden sorabilirsin.

You may also like...

12 Responses

 1. RedDawn dedi ki:

  Abi bana deste yaparmısın kodum #G9JLUYUJ

 2. ProALPX dedi ki:

  Abi dev kartım 8. seviyeye yaklaşıyor mezarlığım 2. seviye güzel bir dev-mezarlık destesi önersene 11. arena icin

 3. Mert dedi ki:

  Abi ben sizin klandaydım yanlışlıkla çıkmışım tekrar istek gönderince bu klanda engellendin yazdı ben neden engellendim?

 4. Eren dedi ki:

  Abi oyuncu kodunu verir misin profilini merak ettim?

 5. Royalci dedi ki:

  Eline sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir