2’ye 2 Mega Şövalye Mücadelesi taktikleri

2’ye 2 Mega Şövalye Mücadelesi etkinliğinde 9 galibiyet almaya ne dersin? Kısa süreliğine gerçekleştirilen bu etkinliğe dahil olup toplamda 9 galibiyet almayı başararak sayısız ödülün sahibi olabilirsin. Bu tür etkinliklerde başarılı olmak kolay değildir ama burada sana sunmuş olduğum işe yarar yöntemlerden faydalanarak bunu başarabilirsin.

En başından belirtmem gerekirse mücadelelerin turnuva standartları koşullarında gerçekleştirileceğini unutmamalısın. Bunun anlamı kart seviyesi açısından herkesin aynı seviyede olacak olmasıdır. Bu nedenle deste seçimi yaparken bu koşulları göz önünde bulundurman gerekir. Hazırsan bu etkinlikten 9 galibiyet almanı sağlayacak rehberi okumaya başlayabilirsin.

2’ye 2 Mega Şövalye Mücadelesi etkinliğinde nasıl 9 galibiyet alabilirim?

2’ye 2 Mega Şövalye etkinliğinden maksimum galibiyet alıp sayısız ödülün sahibi olmak istiyorsan öncelikle aşağıdaki taktikleri öğrenmeye çaba göstermelisin. Ardından işe yarar desteler bulabilir ve bu desteleri kullanarak galibiyetlere daha yakın taraf olabilirsin. Özellikle en doğru desteleri kullanabilmek bu tür etkinliklerde son derece önemlidir.

Bu etkinlikte neler var?

2’ye 2 Mega Şövalye etkinliğine ilk katılım ücretsiz, sonraki her katılım ise 10 Taş bedelindedir. Herhangi bir galibiyet alamaman durumunda 130 altın ve 2 kart kazanacağın garanti ödüldür. Toplamda 9 galibiyet almayı başarırsan 1.100 altın, 80 sıradan kart, 10 ender kart, 2 destansı kart ve 1 efsanevi sandık kazanmayı başarabilirsin. Bu etkinlikte sistemin karşına çıkardığı kartlar arasından seçim yaparak deste oluşturmak durumundasın.

Kural 1: Kartları kullanmadan önce gösterin

Bu mücadelenin 2’ye 2 bir mücadele olduğunu ve takım arkadaşı olacağınız kişinin rastgele seçileceğini unutmamalısınız. Bu nedenle takım arkadaşınızla iyi bir sinerji yakalamak için mutlaka belirli kartları kullanmadan önce ekranda göstermeye çalışmalısın. Örneğin elinizde Tomruk varsa ve rakip Goblin Fıçısı kullanmışsa kartınızı gösterip onu engellemeyi başarabileceğinizi göstermelisiniz. Böylece takım arkadaşınız gereksiz yere ekstra iksir harcamak durumunda kalmamış olur.

Kural 2: Takım arkadaşınızın kartlarına dikkat edin

Oyun sırasında takım arkadaşınızın isminin üstüne tıklayarak onun sahip olduğu kartların neler olduğunu görebilirsin. Bunu sık sık gerçekleştirmelisin çünkü uyumlu bir biçimde saldırı veya savunma gerçekleştirmek ancak böyle mümkün olabilmektedir. Bu mücadeleleri kazanmak istiyorsanız kilit durum takım arkadaşınla olan uyumdur. Eğer uyumsuz bir oyun ortaya koyarsan mücadeleleri kazanmayı başaramazsın.

Kural 3: Takım arkadaşınla uyumlu olmasın

Kısa bir süre önce belirttiğim gibi bu mücadele galibiyet veya galibiyetler almak istiyorsan takım arkadaşınla uyumlu hareket etmek zorundasın. Sürekli hamle yapmak yerine onun hamlelerine uygun hamleler yapmaya çalışabilirsin. Bu etkinliğin savaşlarında tek başına mücadele etmediğinin farkında olmalısın. Takım arkadaşın bir koridordan rakibin üstüne gidiyorsa onu elindeki büyü kartlarıyla desteklemeye çalışmalısın. Ancak rakibin başarısız hamleler yapıyorsa ona ayak uydurmanın son derece yanlış olduğunu da bilmelisin.

Kural 4: Doğru kartları seçmelisin

2’ye 2 Mega Şövalye mücadelesinde ön plana çıkan bazı önemli kartlar bulunmaktadır. Bu kartları seçerek rakibinden bir adım önde olmayı başarabilirsin. Kasırga, Cellat, Atıcı, Madenci, Prenses, Roket, Tomruk, Alev Topu ve Zehir bu önemli kartlardır. Benzer şekilde bu mücadelede işlevselliği çok az olan bazı kartlar bulunmaktadır. Üç Silahşor, İksir Toplayıcı, Goblin Kulübesi ve Barbar Kulübesi kartlarından olabildiğince uzak durmaya çalışmalısın.

Bu ipuçlarından faydalanarak 2’ye 2 Mega Şövalye Mücadelesi etkinliğinden 9 galibiyet almayı başarabilirsin. Böylece sayısız ödülün sahibi olabilirsin. Tekrar hatırlatmam gerekirse bu oyunda asıl önemli olanın rakibinle uğraşmak değil takım arkadaşınla uyumlu olmaktır. Eklemek istediğin veya paylaşmak istediğin belirli öneriler varsa yorum yaparak bunları paylaşabilirsin.

You may also like...

4 Responses

 1. Mustafa Kabak dedi ki:

  Ben üç silahşor geldiğinde hep seçmek zorunda kalıyorum çünkü rakip bu kartı kullanınca sinirim bozuluyor:d

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Mega Şövalye seçersen seçmene gerek yok. Kolayca engel olabilirsin ama baş belası olabiliyor o kart. Diğer yöntem büyü kartlarını toplamak. Elinde büyü kartları olduğu zaman rakibin kolay kolay kullanmasına izin vermemiş olursun.

 2. Mega Şovaylesi olmayan gariban dedi ki:

  Selam dostum. Senin Arena 6 için bir iş bitirici desten vardı ićinde dev binici falan vardı. Onu kullansam olur mu? Yada şöyle sağlam bir deste önersen mücadele için. Arena 7 altı bütün kartlara sahibim (efsanevi hariç) bir de üç silahşör ve arena 7 destansı kartlara sahip değilim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir