2. arenaya nasıl çıkabilirim?

1. arenadan 2. arenaya nasıl çıkarım? Oyuna yeni başlamış biriysen ve bir süre bu arenada mücadele etmene rağmen bir üst seviyeye çıkmayı başaramamış durumdaysan sana bu konuda yardımcı olmaya çalışacağım. 1. arenadan hızlı bir biçimde kurtulmak istiyorsan yapman gereken uygun kartlardan oluşan bir deste kullanmaktır.

1. arena seviyesinden çıkmak istiyorsan ilk işin elindeki destansı kartı tanımak olmalıdır. Bu kartı doğru bir biçimde kullanmayı başarırsan sadece birkaç saat içerisinde dahi 2. arenaya çıkmayı başarabilirsin. Bunun dışında aşağıdaki ipuçlarından faydalanmanı öneririm.

2. arenaya nasıl çıkarım?

Oyuna başlayan her oyuncunun elinde 1 tane “destansı kart” olacaktır. Bu Prens, Yavru Ejderha, İskelet Ordusu veya Cadı olabilecektir. Elinde hangi kart varsa oyun stratejini buna uygun şekilde uygulamak zorunda olduğunu unutmamalısın.

İlk kartın Prens olması

Oyunun sana verdiği ilk kart Prens ise çok güçlü bir karta sahip olduğundan emin olabilirsin. Rakibi hazırlıksız yakaladığın her an bu kart kule yıkman konusunda sana yardımcı olacaktır. Oyunun başlangıç seviyelerinde bu kartı kolaylıkla durdurabilecek pek fazla kart bulunmamaktadır.

Oyunun sana verdiği ilk kart İskelet Ordusu veya Cadı ise bu durumda elinde Prens olan oyuncuları kolaylıkla durdurabilirsin. Alternatif olarak rakibin Prens kartını durdurmak için Mızraklı Goblinler veya Goblinler kullanmayı düşünebilirsin. Ancak bunların geçici çözümler olduğunu unutmamalısın.

İlk kartın Cadı olması

Elindeki ilk destansı kart Cadı ise bu durumda iş bitirici taktiğini uygulamalısın. Şövalye veya Dev kartlarından birisini tank olarak önden göndermelisin. Ardından Cadı kartını kullanarak onu korumalısın. Bu sayede çıkan iskeletler ve dev yardımıyla savunmasız kuleleri yıkabilirsin.

Rakibin elinde Cadı varsa ve sen bu kartı durdurma konusunda sorun yaşıyorsan taktiğini değiştirmelisin. Bu kartı durdurmanın en iyi yanı kulelerin Cadı tarafından çağrılan iskeletlere vurmasını sağlamak ve aynı anda Cadı‘nın icabına bakabilecek bir kart oynamaktır. Bu kartlar genellikle Şövalye veya Mini P.E.K.K.A. gibi güçlü kartlardır.

Kulelerin zayıf olması

Bu seviyelerdeki maçlarda kuleler oldukça zayıftır. Dolayısıyla yapman gereken kuleleri aşağı indirebilecek en uygun kombinasyonları kullanmaktır. Dev kartını önden gönderip arkasından Okçular, Silahşor veya Bombacı kartlarından herhangi birini kullanmayı düşünebilirsin.

Bu taktik çoğu zaman işe yarasa bile rakibin elinde Alev Topu olması durumunda çok büyük sıkıntı yaşayabilirsin. Dev her ne kadar dayanıklı olsa bile arkadan gelen birlikleri etkisiz bırakabilecek olan büyü kartlarına karşı dikkatli olmalısın.

Joker: Silahşor

Her ne olursa olsun Silahşor kartı tüm destelerde yer almalıdır. Bu seviyelerde ondan daha iyi savunma yapabilen başka kart yoktur. Uzak mesafelerden rakip birlikleri etkisiz bırakabilir ve daha sonra karşı saldırıya geçebilirsin.

İlerleyen arenalarda fazla sorun yaşamak istiyorsan ilk olarak seviyesini yükseltmeni önereceğim kart Silahşor olacaktır. Bu kart gerçekten oyunun her seviyesinde işe yarayabilen ender kartlardan birisidir. Tek yapman gereken onu en iyi şekilde savaş alanına konuşlandırmaktır.

En iyi 1. arena desteleri neler?

1. arenadan 2. arenaya çıkmak istiyorsan kullandığın destenin çok iyi olmasına gerek yoktur ama işe yaramasına ihtiyaç vardır. Bunun için hemen 1. arena desteleri sayfasına göz atabilirsin. Burada yer alan destelerden faydalanarak bir sonraki arenaya geçmeyi başarabilirsin.

Bu önerileri değerlendirerek 2. arenaya çıkmayı başarabilirsin. Bir sonraki arenada seni yeni yeni sürprizler bekleyecektir. Bu arenada uzun süre takılı kalacağını düşünmüyorum ancak 2. arenaya geçme konusunda sıkıntı yaşıyorsan yorum yapabilir ve benden yardım almaya çalışabilirsin.

8 Comments

 1. Mustafa Kabak
  • Kaan Karadeniz
 2. Mustafa Kabak
  • Kaan Karadeniz
 3. Mustafa Kabak
  • Kaan Karadeniz
 4. Dadash FHN
  • Kaan Karadeniz

Leave a Reply

Reklam engelli...

Bu site ziyaretçilerine rahatsız olmayacakları alanda reklam göstererek yayın hayatını sürdürmektedir. Lütfen siteye destek olmak için reklamlara izin verin.

Refresh