Tomruk ve Ayna destekli Goblin Fıçısı destesi

Goblin Fıçısı desteleri ile oynamak her zaman keyif verici olmuştur. Bu desteler savunma yaparken rakibi sinsice arkadan vurmak anlamına geldiğinden diğerlerine göre çok daha eğlenceli oyunlar oynamana yardımcı olabilir. Bu Goblin Fıçısı destesi efsanevi kart olarak Tomruk tarafından desteklenmiş ve aynı zamanda Ayna kartıyla güçlendirilmiş bir destedir.

Tomruk + Ayna + Goblin Fıçısı kartlarıyla oluşturulan bu destenin kullanım bedeli çok yüksek değildir. Etkili bir savunma yaparken size arkadan saldırma imkanı sunduğundan son derece kullanışlıdır. Belki savunma konusunda biraz sıkıntı yaşayabilirsin ancak saldırıları doğru hamlelerle gerçekleştirirsen rakibin kulesini indirmek senin için çok zor olmayacaktır.

Tomruk ve Ayna Destekli Goblin Fıçısı

Goblin Fıçısı: Goblin Fıçısı oyunun özel kartlarından birisidir. Bu karttan hoşlanmıyor olabilirsin ama rakibin elinde etkili büyü veya savunma kartları yoksa tek başına yavaş yavaş bir kuleyi indirebilecek potansiyele sahip bir karttır. Elinde Ayna gibi bir kart varken bu taktiği uygulamak senin için çok zor olmayacaktır.

Ayna: Ayna kartı elinde bulunan kartları tekrar kullanma konusunda sana kolaylık sağlar. Bu kolaylığı uygulayabilmek için öncelikle bu kartla en iyi etkileşimi sunacak kartlara sahip olmalısın. İşin iyi tarafı bu destedeki kartların tamamı bu niteliği taşımaktadır.

Tomruk: Tomruk kartı çok iyi bir karttır çünkü hemen hemen tüm kara birliklerini etkisiz bırakabilme özelliğine sahiptir. Bu destede hava savunmasını daha farklı kartlarla sağlayabilecek olmandan ötürü Tomruk çok daha önemli hale dönüşmüştür.

Fırın: Fırın kartı savunma konusunda etkilidir ama işin önemli tarafı seviyesine göre saldırı kısmında da etkili olabilmesidir. Eğer elinde bulunan Fırın kartının seviyesi normalinden biraz yüksekse rakibin oyuncu seviyesine göre kulelerine hasar verebilme olasılığın vardır.

Minyon Sürüsü: Hava savunması konusunda ona fazlasıyla ihtiyacın olacaktır. Rakibin bu kartı etkisiz hale getirdiğinde elinde ayna varsa tekrar onu kullanabilir ve rakibi zor durumda bırakabilirsin. Sadece alan hasarına sahip kartlara karşı dikkatli olman yeterlidir.

Mızraklı Goblinler: Mızraklı Goblinler hava savunması konusunda sana destek olacakları gibi rakibin kulelerine hafif hasarlar verme konusunda da maharetlidirler. Kullanım bedelleri fazlasıyla düşük olduğundan bu kartı korkusuzca kullanabilirsin. Yeri geldiğinde bu kartı bile Ayna ile kopyalamak son derece avantajlı sonuçlar elde etmeni sağlayabilir.

İskelet Ordusu: Bu kartla yapabileceklerin oldukça fazladır. Orduyu ikiye bölerek rakibin üzerine gidebilir veya rakibin kullanacağı kuvvetli kartlara karşı etkili savunma yapabilirsin. Her ne kadar rakip büyü kartı kullanarak bu orduyu etkisiz hale getirebilecek olsa bile büyü kartını kullanan rakip oyuncu senin elinde bulunan diğer kartlar nedeniyle daha zor anlar yaşayabilecektir.

Alev Topu: Bu büyü kartını hemen hemen tavsiye ettiğim tüm destelerde görebilirsin çünkü alternatifsiz bir kart durumundadır. Rakibin bir arada olan birliklerini kolayca ortadan kaldırabilir ve yeri geldiğinde canı az kalmış olan kuleleri bu büyü kartı sayesinde yıkabilirsin.

Goblin Fıçısı + Ayna + Tomruk kartlarıyla oluşturulmuş bu deste sayesinde rakibinizi sıkça gerçekleştirdiğin saldırılarla bunaltabilir ve onun paniklemesini sağlayarak oyun kazanma yoluna gidebilirsin. Destenin işe yaramasını istiyorsan kartlarını akıllıca kullanmak gerekmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir