Silahşor ve Okçular destekli Dev destesi

Oyuna yeni başlayan birisi olarak size en çok fayda sağlayacak destenin hala ne olduğunu bilmiyor musunuz? Arkanıza yaslanın ve okumaya devam edin. Bu deste ihtiyaç duyduğunuz şekilde sizi 1. Arena seviyesinden 2. Arena seviyesine kolaylıkla çıkartacaktır.

Bu desteyi kullanmak istiyorsanız oyunun en basit taktiklerinden birisini uygulamak zorundasınız. Yapmanız gereken Dev adını taşıyan kocaman birliği önden göndermek ve arkasından menzilli saldırı gerçekleştiren kartlarınızı kullanmaktır. Bu iyi bir kombinasyon olacak ve sizi rakip kuleye ulaştırabilecektir.

Silahşor ve Okçular Destekli Dev

Dev: Bu kartı görmeye alışmanızı öneririm. Oyunun en çok kullanılan kartlarından birisidir. Canı yüksektir, ağır ilerler ama bir tankın yapması gereken her şeyi yapabilmektedir.

Silahşor: Oyunun en iyi menzilli saldırı düzenleyebilen birliğidir. Dikkat edilmediği zaman hemen hemen her türlü birliğe karşı etkili saldırılar düzenler. Düşük seviyeli arenalarda Dev ile kombinasyon halinde kullanıldığında epey kullanışlı olabilmektedir.

Okçular: Menzilli saldırı düzenleyebilen ortalama düzeyde birliklerdir. Yavaş hareket ederler ve yavaş saldırı düzenlerler. Önlerinde tank olduğu zaman etkin olurlar ama aynı zamanda savunmada da işe yarayan birlikler arasında yer alırlar.

Şövalye: Bir Dev kadar güçlü olmasa bile tank olarak kullanılabilecek ortalama düzeyde bir birliktir. Önüne çıkan tüm birliklere saldırı düzenleyebildiği için oyuncular tarafından genellikle destek birliği olarak kullanılır. Bu destede onu savunma yönünde kullanmanız gerekecektir.

Bombacı: Bazı rakipler aynı anda birden fazla birlikle saldırı düzenlemeye çalışarak sizi baskı altında tutmak isterler. Bu tür saldırılara karşı elinizdeki en güçlü koz Bombacı kartıdır. Alan saldırıları düzenleyebilen bu birlik sayesinde rakiplerinize karşı avantaj sağlayabilirsiniz.

Oklar: Genel bir kural olmasa bile hemen hemen her oyuncu destesinde bir veya birden fazla büyü kartı barındırır. Bu büyü kartları size rakip hamlelerine anlık tepki verme konusunda avantaj sunar. Yerinde kullanıldığında bu büyü kartları oldukça işe yaramaktadır ve oyunda en çok kullanılan büyü kartlarından birisi Oklar kartıdır.

Goblinler: Goblinler hızlı ama dayanıksız birliklerdir. Saldırıları çok güçlü olduğundan onları rakibin tank karakterlerini karşılamak için kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken rakibin tank kartı sizin tarafınıza geçtiğinde bu kartı kullanarak onu durdurmaya çalışmaktır.

Mızraklı Goblinler: Her ne kadar kullandığınız destede epey fazla menzilli birlik olsa bile kullanım bedeli düşük olan bu birliklerden faydalanmayı düşünmelisiniz. Mızraklı Goblinler düşük seviyeli arenaların yıldızları olarak bilinirler. Saldırıları çok hızlıdır ama aynı zamanda dayanıksız yapıya sahiptirler.

Menzil destekli Dev destesi ilk arenalarda sıkça karşınıza çıkacak destelerden birisidir. Birçok kişi bu desteyi veya buna benzer desteleri kullanıyor olabilir. Yapmanız gereken Dev + Silahşor + Okçular veya Dev + Silahşor + Mızraklı Goblinler kombinasyonu ile saldırılar düzenlemeye çalışıp rakip kuleye ilerlemektir. Elinizdeki diğer kartlarla savunma yapmayı denemeli ve aynı karede birçok birliği kullanmaktan gerek olmadıkça kaçınmalısınız.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir