Minyonlu Dev İskelet Ordusu destesi

1. Arena seviyesinden yeni çıkmış oyuncuların zorlanmayacağı bir deste ile tanışmanızı istiyorum. Minyonlu Dev İskelet Ordusu destesi, aslında bir alt seviyede kullanılabilen ama bu seviyenin kartı olan Minyonlar birliğiyle desteklenmiş bir destedir. Temelde öncelik savunma yapmak ve daha sonra Dev ile saldırılara karşılık verebilmektir.

Bu destenin kullanım biçimi gayet basittir. Dev birliğini önden göndererek arkasına Silahşor veya Bombacı birliğini yerleştirip sonuç almaya gidilir. Birliklerin hepsini bir yere toplamamak her zaman daha avantajlı olacağı için sabırlı hamleler yapmanız daha doğrudur. Gerek duyarsanız Şövalye kartınızı ikinci bir tank olarak kullanabilirsiniz.

Minyonlu Dev İskelet Ordusu Destesi

Alev Topu: Alev Topu karşınıza çıkabilecek birçok farklı birlikle mücadele edebilmenizi sağlar. Rakip bir hata yapıp aynı kare içerisine birkaç birlik yerleştirirse hemen Alev Topu birliğiyle karşılık vererek onu avantajlı bir biçimde durdurmayı başarabilirsiniz.

Bombacı: Bombacı bu seviyelerde kullanılabilecek ideal kartlardan birisidir. Rakip birliklerin fazla yaklaşmasına engel olabilmek için alan hasarı veren bu bomba taşıyan ufak iskeletten faydalanabilirsiniz. Bazı durumlarda beklentinizi karşılamayabilir. Böyle bir şeyle karşılaşırsanız onu saldırı veya savunma yönünde değişik biçimlerde kullanabilirsiniz.

Dev: Dev potansiyel olarak bir tanktır ama bu seviyelerde tank olmaktan çıkıp temel saldırı aracı olarak kullanılabilir. Dayanıklı olduğu için kolayca kulelere yaklaşabilirsiniz. Onu Bombacı veya Silahşor gibi uygun kartlarla desteklerseniz istediğiniz sonucu alabilirsiniz.

İskelet Ordusu: İskelet Ordusu zayıf ama sayıları fazla iskeletlerden oluşur. Evet, ilk okuduğunuzda size biraz garip gelebilir ama bu birlikler tek başına olan hedefleri ortadan kaldırma konusunda epey beceriklidirler. Savunmada bu birliklere fazlasıyla ihtiyacınız olabilir. Aynı zamanda karşı saldırı konusunda size inanılmaz imkanlar sunabilirler.

Minyonlar: Bu arenada alabileceğiniz yeni bir karttır. Aldıktan hemen sonra mutlaka kullanmaya başlamalısınız. Havadan hareket edebilen bir birlik olduğu için çoğu zaman işinizi fazlasıyla kolaylaştıracaktır. Savunma yönlü kullanmanız çok daha doğru olacaktır.

Oklar: Oklar destedeki ikinci büyü kartıdır. Çoğu zaman Alev Topu ile rakibe anlık karşılık vermek mantıklı olmayabilir çünkü İksir avantajını kaybedebilirsiniz. Oklar büyüsü bu tür durumlarda ihtiyacınız olabilecek bir karttır. Rakip ufak yeşil birlikler olan Goblinler ve Mızraklı Goblinler ile aynı anda saldırmaya çalıştığında Oklar büyüsüyle onlara iyi bir karşılık verebilirsiniz.

Silahşor: Hasar konusunda çok iyi olmasa bile saniye başına hasar konusunda oyunun en iyi kartıdır. Bu kartı savunma ve karşı saldırı konusunda etkin bir biçimde kullanabilirsiniz çünkü destede Dev gibi önemli bir kart bulunmaktadır. Yolunuza çıkabilecek hedefleri ortadan kaldırabilmek için bu karttan faydalanmanızı öneririm.

Şövalye: Şövalye ikinci tank olarak görev yapabilen ama aynı zamanda karşıdan gelen rakipleri karşıladıktan sonra size saldırı planı oluşturma konusunda avantaj sunabilecek bir karttır. Destede bulunmasının en büyük nedeni ise rakibin sizi hazırlıksız yakalamasına imkan tanımamaktır.

Minyonlu Dev İskelet Ordusu destesi sayesinde 2. Arena seviyesinden üstlere doğru tırmanmayı başarabilirsiniz. Yapmanız gereken etkili bir savunma ortaya koymaktır. Kartlarınızı boş yere harcamadığınız yani hata yapmadığınız sürece bu deste ile çok şey başarabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir