Anasayfa / 10. Arena Desteleri / Mezarlık, Golem ve Domuz Binicisi Taktiği

Mezarlık, Golem ve Domuz Binicisi Taktiği

Mezarlık kartıyla Golem kartının birlikte kullanıldığı sayısız strateji görebilirsiniz. Bu iki kart gerçekten iyi bir kombinasyon oluşturabilmektedir. Bunları destekleyecek kartları bir araya getirmeyi başarmanız durumunda ise galibiyetler ve galibiyet serileriyle tanışabilirsiniz.

Bu destenin saldırı planı her iki kulvardan rakibin üzerine gitmek şeklindedir. Bir yandan Golem ile güçlü saldırı planı uygularken diğer taraftan Domuz Binicisi ile ayrı bir saldırı gerçekleştirerek rakibi ikilemde bırakmalısınız. Ancak taktiğinizi uygularken Domuz Binicisi kartını kullandığınız taraftan karşı saldırı yememeye özen göstermelisiniz.

Mezarlık + Golem + Domuz Binicisi Taktiği

Golem – Canı aşırı yüksek olmasına rağmen yavaş ilerlemesi ve bununla birlikte İksir maliyetinin yüksek olması en büyük dezavantajlarından birisidir. Bu kartı kullandığınız zaman neredeyse hamle yapamaz hale gelebilirsiniz. Bu nedenle elinizde uygun kartlar olmadan Golem’i savaş alanına sürmenizi önermem.

Mezarlık – Golem ile iyi bir ikili olabilmektedir çünkü canı yüksek olan Golem kuleyi olabildiğince oyalamayı başarabilmektedir. Bu esnada yerden çıkan iskeletlerle rakibi çaresiz bırakabileceğiniz içi rakibin sinirlerini bozabilirsiniz. Yine de rakibin Valkür gibi alan hasarı veren güçlü kartları varsa taktiğiniz bozulabilir.

Domuz Binicisi – Farklı kulvardan saldırı yapmanızı sağlayabilecek en iyi karttır. Golem savaş alanında yer aldığında rakibinizi şaşırtmak için bu güçlü kartı kullanabilirsiniz. Bu sayede rakip her iki karttan birini durdurmayı tercih edecek ve size yeni hamle fırsatı sunabilecektir. Savunma konusunda başarılı olan oyuncular bu taktiğin üstesinden kolayca gelebilirler.

Buz Büyücüsü – Buz Büyücüsü savunmada olmazsa olmaz kart konumundadır. Bu karta sahip değilseniz yerine farklı bir kart kullanmanız söz konusu olmayacaktır. Buz Büyücüsü olmadan bu destenin işe yarama olasılığı çok yoktur. Rakipleri yavaşlatabilecek ve gerektiğinde daha fazlasını yapabilecek bir başka kart maalesef henüz oyunda bulunmamaktadır.

Oklar – Bu desteyi etkisiz kılacak en önemli kart Minyon Sürüsü kartı olduğundan onu bir çırpıda ortadan kaldırabilecek bir büyü kartına ihtiyacınız olacaktır. Oklar büyüsü bu ihtiyacınızı karşılayabilecek ve aynı zamanda dayanıksız birliklerle üzerinize gelecek rakiplere karşı etkili bir savunma kartı olacaktır. Bu büyüyü İksir avantajını muhafaza edecek şekilde kullanmaya özen gösterin.

Çarpma – Çarpma büyü kartını özellikle Domuz Binicisi desteleri içerisinde sıkça görebilirsiniz. Bunun sebebi Çarpma büyüsünün Domuz Binicisi kartına ek bir hamle yapabilme fırsatı sunmasıdır. Bununla birlikte bazı zamanlarda Oklar büyüsünü kullanmak yerine Çarpma büyüsünü kullanmayı tercih etmek daha mantıklı bir tercih olabilir.

Minyonlar – Hava savunması konusunda sorun yaşamak istemiyorsanız bu kartı destenize dahil etmelisiniz. Daima savunma yönünde kullanılması gereken bu kart sayesinde rakibin hamlelerini kolayca kısıtlayabilirsiniz. Rakibiniz bu birlikleri gördüğünde büyü kartına başvurduğunda ise avantajlı bir iş yapmış olma ihtimaliniz çok daha yüksektir.

Tesla – Destede yer alan tek bina kartıdır. Hava ve kara birliklerine karşı etkili savunma gerçekleştirebilmesi nedeniyle tercih edilmiştir. Diğer taraftan en büyük avantajı hızlı saldırı yapabilmesi ve aynı zamanda yere gömülüyken hasar almamasıdır. Savunma konusunda ona fazlasıyla ihtiyacınız olacaktır.

Mezarlık, Golem ve Domuz Binicisi desteği ile rakibinizi baskı altında tutabilirsiniz ama gereksiz İksir takaslarından kaçınmanız gerekmektedir. Bu gereksiz İksir takasları oyunu kaybetmenize neden olabilir. Bir taraftan Golem‘i kullanıp büyük saldırı planınızı devreye sokmalı ve ardından Domuz Binicisi‘ni farklı kulvardan göndererek rakibi şaşırtmaya çalışmalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizin klanı açılmıştır. #2889V0V9 kodu ile klana ulaşıp katılım sağlayabilirsiniz.
+