Mezarlık, Dev ve Domuz Binicisi taktiği

Mezarlık kartıyla Dev kartını bir araya getirerek rakibi bunaltmaya ve şaşırtmaya hazır mısınız? Bu deste size iki yönlü saldırı yapabilme fırsatını sunacak iyi bir destedir. Bir taraftan Dev ile saldırırken diğer taraftan Domuz Binicisi ile rakibin üstüne giderek skor almaya çalışabilirsiniz.

Bu destenin saldırı planı tek kulvardan baskı uygulamak değil çift kulvarlı baskı uygulamak üzerine kuruludur. Bir yandan rakibi Domuz Binicisi ile sıkıştırırken diğer yandan Dev ve Mezarlık ile farklı bir baskı noktası oluşturmalısınız. Elinizdeki diğer kartlarla ise savunmanızı yapmalısınız.

Mezarlık + Dev + Domuz Binicisi Taktiği

Dev – Dev kartıyla yapabileceğiniz çok şey vardır. Benim gibi onu zaman zaman savunma elemanı olarak kullanabileceğiniz gibi saldırının temel parçası haline dönüştürebilirsiniz. Kartın sahip olduğu dayanıklılığı olabildiğince değerlendirmeye çalışmalısınız.

Mezarlık – Bu desteyi hazırlarken oyuna yeni eklenen bir karttı ama son derece güçlü olduğunu belirtmem gerek. Bununla birlikte bu kartı karşılamak ise son derece basit. Bir Valkür kullanıldığında kart etkisiz hale getirilebilmektedir. Buna rağmen Dev ile uygun şekilde kullanıldığında sonuç almanızı sağlayabilmektedir.

Buz Büyücüsü – Savunma konusunda şu an ondan çok daha iyi olan başka kart olmadığını belirtmeliyim. Rakipleri yavaşlatması, alan hasarı vermesi ve aynı zamanda karşı saldırı için avantaj oluşturması nedeniyle çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir. Yapmanız gereken bu kartı daima savunma yönünde kullanmaktır.

Oklar – Destede yer alması gereken ikinci büyü kartıdır. Özellikle Prenses gibi bir kartı ortadan kaldırmak için son derece etkilidir. Rakip sizin üzerinize yoğun miktarda birlikle geliyorsa Oklar büyüsünden faydalanarak onu etkisiz kılmayı başarabilirsiniz.

Domuz Binicisi – Oyunun en önemli kartlarından birisidir. Bu kartta yer almasının nedeni iki kollu saldırı gerçekleştirme konusunda size imkan tanıyor olmasıdır. Rakip bir yandan Dev ile uğraşırken diğer yandan Domuz Binicisi ile uğraşmak durumunda kalacaktır. Fakat rakibin karşı saldırılarına karşı daima tetikte olmalısınız.

Çarpma – Destede yer alan üçüncü büyü kartıdır. Bazen Oklar büyüsünü kullanmanızı gerektirmeyecek durumlar söz konusu olabilir. Bu durumda İksir avantajını ele geçirmek için bu karttan faydalanmayı düşünebilirsiniz.

Minyonlar – Hava savunması konusunda sıkıntı yaşamamanız için destede yer alması gereken önemli bir karttır. Rakip hava birliklerinden oluşan bir desteye sahipse bu kart Buz Büyücüsü’ne savunma anlamında destek olabilecektir. Savunma dışında bu kartı kullanmayı çok fazla düşünmemelisiniz.

Tesla – Tesla destede yer alan tek bina kartıdır. Savunma yapmak için bu destede en çok işinize yarayacak kart budur çünkü deste karşı saldırılara karşı etkisiz kalabilmektedir. Tesla kartını gerekmedikçe kullanmayıp elinizde tutmalı ve rakibin hamlelerine göre kullanmalısınız.

Dev + Mezarlık + Domuz Binicisi ile oluşturulmuş bu deste sayesinde iki koldan saldırılar gerçekleştirerek rakiplerinizi çaresiz bırakabilirsiniz. Elinizde kalan diğer kartları mutlaka savunma yönünde kullanmalısınız. Özellikle Domuz Binicisi tarafından gelecek karşı saldırılara karşı dikkatli olarak Buz Büyücüsü + Tesla kombinasyonu ile rakibi durdurmaya özen göstermelisiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

19 Cevaplar

 1. Royal dedi ki:

  Abi deste guzel ama 9.arenada oynayabilir miyim? zor kazanıyorum !

 2. CAGRI dedi ki:

  bzu büyücüsü yerine elektro büyücüde iş yapar mı

 3. Cumali dedi ki:

  Tesla yerine felaket kulesi kullansak birşey olur mu Kaan abi

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Birlikte bakalım. İki kart arasında değişiklik yapman durumunda destenin ortalama kullanım bedelini yükseltmiş olursun. Bunun dışında destenin geneline herhangi bir katkı sağlamış olman söz konusu değildir.

 4. Eray dedi ki:

  8. Arenada da bu deste kullanilabilirmi acaba

 5. Aec dedi ki:

  Bu desteğin videosunu bulabileceğiniz bir yer var mı

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Emin değilim ama mutlaka birisi kullanmıştır. Bu desteyi yanlış hatırlamıyorsam sıralamada yer alan oyunculardan birisi kullanmaktaydı.

 6. Yiğit dedi ki:

  Tesla yerine felaket kulesi koysak olur mu?

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Kullanım bedelinin yükseleceğini unutmadığınız sürece bir sıkıntı çıkmayacaktır. Bu handikap benim için bir olumsuzluk değil diyorsanız elbette kullanabilirsiniz.

 7. Eray YILMAZ dedi ki:

  Dev cadı buz büyücüsü iskelet ordusu silahşör çarpma minyon sürüsü madenci bu deste harika dostum

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Desteyi bir gözden geçirelim. Eğer sitede paylaşılmamışsa adınız ile paylaşmayı düşünebiliriz.

 8. Sinan dedi ki:

  Peki buz büyücüsü olmayanlar için deste önerirmisiniz

 9. YBÇ dedi ki:

  Bence saldırısa buz büyücüde kullanılabilir

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Bu mümkün ancak elindeki iki savunma kartından birisini heba etmiş olma olasılığımız söz konusu olabilir. Yine de söylediğini yapabilecek kalitede oynayan oyuncuların olduğu doğrudur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir