Son Güncelleme
Anasayfa / 10. Arena Desteleri / Mezarlık, Dev ve Domuz Binicisi Taktiği

Mezarlık, Dev ve Domuz Binicisi Taktiği

Mezarlık kartıyla Dev kartını bir araya getirerek rakibi bunaltmaya ve şaşırtmaya hazır mısınız? Bu deste size iki yönlü saldırı yapabilme fırsatını sunacak iyi bir destedir. Bir taraftan Dev ile saldırırken diğer taraftan Domuz Binicisi ile rakibin üstüne giderek skor almaya çalışabilirsiniz.

Bu destenin saldırı planı tek kulvardan baskı uygulamak değil çift kulvarlı baskı uygulamak üzerine kuruludur. Bir yandan rakibi Domuz Binicisi ile sıkıştırırken diğer yandan Dev ve Mezarlık ile farklı bir baskı noktası oluşturmalısınız. Elinizdeki diğer kartlarla ise savunmanızı yapmalısınız.

Mezarlık + Dev + Domuz Binicisi Taktiği

Dev – Dev kartıyla yapabileceğiniz çok şey vardır. Benim gibi onu zaman zaman savunma elemanı olarak kullanabileceğiniz gibi saldırının temel parçası haline dönüştürebilirsiniz. Kartın sahip olduğu dayanıklılığı olabildiğince değerlendirmeye çalışmalısınız.

Mezarlık – Bu desteyi hazırlarken oyuna yeni eklenen bir karttı ama son derece güçlü olduğunu belirtmem gerek. Bununla birlikte bu kartı karşılamak ise son derece basit. Bir Valkür kullanıldığında kart etkisiz hale getirilebilmektedir. Buna rağmen Dev ile uygun şekilde kullanıldığında sonuç almanızı sağlayabilmektedir.

Buz Büyücüsü – Savunma konusunda şu an ondan çok daha iyi olan başka kart olmadığını belirtmeliyim. Rakipleri yavaşlatması, alan hasarı vermesi ve aynı zamanda karşı saldırı için avantaj oluşturması nedeniyle çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir. Yapmanız gereken bu kartı daima savunma yönünde kullanmaktır.

Oklar – Destede yer alması gereken ikinci büyü kartıdır. Özellikle Prenses gibi bir kartı ortadan kaldırmak için son derece etkilidir. Rakip sizin üzerinize yoğun miktarda birlikle geliyorsa Oklar büyüsünden faydalanarak onu etkisiz kılmayı başarabilirsiniz.

Domuz Binicisi – Oyunun en önemli kartlarından birisidir. Bu kartta yer almasının nedeni iki kollu saldırı gerçekleştirme konusunda size imkan tanıyor olmasıdır. Rakip bir yandan Dev ile uğraşırken diğer yandan Domuz Binicisi ile uğraşmak durumunda kalacaktır. Fakat rakibin karşı saldırılarına karşı daima tetikte olmalısınız.

Çarpma – Destede yer alan üçüncü büyü kartıdır. Bazen Oklar büyüsünü kullanmanızı gerektirmeyecek durumlar söz konusu olabilir. Bu durumda İksir avantajını ele geçirmek için bu karttan faydalanmayı düşünebilirsiniz.

Minyonlar – Hava savunması konusunda sıkıntı yaşamamanız için destede yer alması gereken önemli bir karttır. Rakip hava birliklerinden oluşan bir desteye sahipse bu kart Buz Büyücüsü’ne savunma anlamında destek olabilecektir. Savunma dışında bu kartı kullanmayı çok fazla düşünmemelisiniz.

Tesla – Tesla destede yer alan tek bina kartıdır. Savunma yapmak için bu destede en çok işinize yarayacak kart budur çünkü deste karşı saldırılara karşı etkisiz kalabilmektedir. Tesla kartını gerekmedikçe kullanmayıp elinizde tutmalı ve rakibin hamlelerine göre kullanmalısınız.

Dev + Mezarlık + Domuz Binicisi ile oluşturulmuş bu deste sayesinde iki koldan saldırılar gerçekleştirerek rakiplerinizi çaresiz bırakabilirsiniz. Elinizde kalan diğer kartları mutlaka savunma yönünde kullanmalısınız. Özellikle Domuz Binicisi tarafından gelecek karşı saldırılara karşı dikkatli olarak Buz Büyücüsü + Tesla kombinasyonu ile rakibi durdurmaya özen göstermelisiniz.

Rating: 3.0. From 6 votes.
Please wait...

5 Yorum

 1. Peki buz büyücüsü olmayanlar için deste önerirmisiniz

  Rating: 1.0. From 1 vote.
  Please wait...
  • Kaan Karadeniz

   Sitede birçok farklı deste yer almaktadır. Arama kısmını veya menüleri kullanarak dilediğiniz desteye ulaşabilirsiniz.

   No votes yet.
   Please wait...
  • Buz buyucu yerine bende buyucu koydum cok ise yariyo

   Rating: 5.0. From 1 vote.
   Please wait...
 2. Bence saldırısa buz büyücüde kullanılabilir

  No votes yet.
  Please wait...
  • Kaan Karadeniz

   Bu mümkün ancak elindeki iki savunma kartından birisini heba etmiş olma olasılığımız söz konusu olabilir. Yine de söylediğini yapabilecek kalitede oynayan oyuncuların olduğu doğrudur.

   No votes yet.
   Please wait...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir