Son Güncelleme
Anasayfa / Clash Royale Taktikleri / Hızlı Rehber: Arena 7’ye Ulaşma Rehberi

Hızlı Rehber: Arena 7’ye Ulaşma Rehberi

Arena 7’ye ulaşmak zorlayıcı bir serüvene çıkmak gibidir. Çoğu oyuncu bunu başaramadan Arena 5 veya Arena 6’da çakılı kalabilir. Bu hızlı rehber ile çok fazla detaylara girmeden size Arena 7’ye ulaşma konusunda yol göstermeyi istemekteyim. Yapmanız gereken sadece genel oyun planına sadık kalarak ilerlemeye çalışmaktır.

Hızlı rehberde bir deste görmüş olmanız sizi huzursuz etmiş olabilir. Fakat hızlı bir biçimde Arena 7 seviyesine çıkmak istiyorsanız bu destenin fazlasıyla işinize yarayacağını belirtmeliyim. Bu destenin temel kullanım şekli hakkında bilgileri aşağıda yer alan maddelerden edinebilirsiniz. Uzun süre kullanım sonucu alışkanlık haline getirdiğiniz bu desteden vazgeçmek çok kolay olmayabilir.

Arena 7’ye Ulaşma Rehberi

Bunun bir hızlı rehber olduğunu tekrar hatırlatmalıyım. Hızlı rehber, çok fazla detaylara yer vermeden kullanılacak kartları ve onlar hakkında bilgileri içeren okunması kolay rehberlerdir. Öncelikle bize Arena 7’ye ulaşma konusunda eşlik edecek destenin kartlarına göz atalım.

Barbarlar: Oyunda hemen hemen birçok destede kendisini görebilmeniz mümkün. Bunun temel nedeni hem savunmada hem de saldırıda iyi olmalarıdır. Barbarları rakibinizin dikkatini dağıtmak veya karşı saldırıda bulunmak için kullanabilirsiniz.

Minyon Sürüsü: Tıpkı Barbarlar gibi hem saldırı hem de savunma yönü güçlü olan bir diğer birlik kartıdır. Bu birlikler sayesinde Balon, Dev, Domuz Binicisi gibi birlikleri hızlıca ortadan kaldırabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken husus rakibinizin büyü kartlarıdır.

Felaket Kulesi: Verdiği hasar zaman içerisinde yükselen savunma binalarından birisidir. Tahmin edebileceğiniz gibi canı yüksek olan birliklere karşı en ideal savunma binasıdır.

Domuz Binicisi: Hızlı, öfkeli, yerinde durmaz ve doğrudan binaları hedef alır. Zamanlamasını iyi yaptığınız sürece bir veya iki denemede rakibin kulesini indirmeyi başarabilirsiniz.

Goblin Fıçısı: Fıçı fıçı Goblinler! Bunlar nereye giderler? Düşman kulelerine! Goblin Fıçısı zayıf yakaladığınız bir rakibin kulesini indirebilmek adına en önemli kartlardan birisidir. Rakibin büyüleri kullanım dışındayken hiç tereddüt etmeden bu kartı kullanmayı düşünebilirsiniz.

Alev Topu/Dondurma: Alev Topu yan yana duran binaları veya birden fazla birlikleri eritmek için en ideal büyü kartlarından birisidir. Kullanım bedeli aynı işlevi gören diğer büyü kartlarına göre daha az olduğu için kullanacağınız destede yer alması çok daha doğru olacaktır. Eğer Alev Topu kartı yerine başka bir büyü kartı kullanmak istiyorsanız Dondurma büyüsü fazlasıyla işinize yaracaktır.

Mızraklı Goblin: Kullanım bedeli düşük, hızlı saldırı ve hem hava hem de kara birliklerine karşı saldırı yapabilme olasılığı sayesinde destede kendine yer bulabilen Mızraklı Goblinler, özellikle rakibinize ait birliklerin dikkatini dağıtmak için kullanmanız gereken kartlardan birisidir.

Çarpma: Çarpma büyüsü canı az olan birlikleri ortadan kaldırabilmek için kullanılabilecek önemli bir büyü kartıdır. Kullanım bedeli az olduğu için kuleye doğru ilerleyen bir Domuz Binicisini korumak için en ideal büyü kartları arasında yer almaktadır.

Bu kartlarla neler yapılabileceğini bir düşünün. Eğer biraz olsun oyun bilginiz iyi durumdaysa kullanılacak taktik aklınıza gelmiştir. Bu deste esasında bir saldırı değil savunma destesi olarak tanımlanmalıdır. Yapmanız gereken sahip olduğunuz kuleleri savunurken Goblin Fıçısı ile rakibin kulelerine zarar verebilmektir. Karşılaşacağınız en büyük zorluk rakipte Oklar büyü kartının olmasıdır. Bunun için Minyon Sürüsü kartını bir kandırmaca olarak kullanabilir ve rakibin bu büyü kartını kullanmasını sağlayarak Goblin Fıçısı kartınız için avantajı elinize geçirebilirsiniz.

Bu hızlı rehberi beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşabilir veya varsa sorularınızı yorum yaparak bana ulaştırabilirsiniz. Hepinize keyifli oyunlar!

28 Yorum

 1. gerçekten super bi deste bu deste sayesinde 1400 kupadan 2000 kupaya çıktım teşekkürler clash royale turkry ekibi !

 2. mızraklı goblin yerine ateş ruhları daha faydalı olmazmı sürüye karşı felan

  • Duruma göre değişiklik gösterebilir. İkisi de aynı işi görüyor ama Mızraklı Goblin kullanmak bu stratejide daha avantajlı.

 3. Goblin fıçısı yoksa ne yapabilirim peki?

 4. yiğit dağıdır

  Goblin fıçısı yerine ne kullanabilirim bana çıkmamıştı da lütfen cevap verin iyi günler 🙂

 5. Yemin Ederim Çıktım Adamsınız helal olsun size

 6. Deste cidden iş görüyor

 7. Alev topu yerine roket daha iş yapıyor oyle deneyin bidr

 8. Lütfen lav tazı destesi koyun

 9. Yeni kullandim guzel hic yenilmedim suana kadar

 10. Arkadaşlar bende böyle bişey yaşıyodum ama kendim bi deste buldum;prens(3),valkür(5),oklar(7),büyücü(5),barbarlar(7)cadı(1),pekka(2),iskelet ordusu(3) levelleri düşükse pek tavsiye etmem büyücü yerine silahşör kullanmak mantıklı değil minyonlar ya da iskelet ordusuyla işi biter.

 11. Benmi kullanmayı bilmiyormuyum acaba ?6.arenadaydım 5’e indim:D

 12. SA ADMİN ÖNCELİKLE DESTE CİDDİ Bİ ŞEKİLDE İŞ GÖRÜYO BUNU SÖYLEMEK İSTERİM Bİ EFSANEVİ ÇIKARMA TAKTİĞİ ALABİLİRMİYİM

 13. yalan arkadaşşlar yalan siz bu desteyi kullanın dev iskelet , cadı , goblin fıçısı , kasırga yada oklar , iskelt ordusu , prens ,silahşör ,goblin kulübesi deste bu çok güzel ben bu desteyle 7 ye çıktım

  • Kaan Karadeniz

   Güzel deste, paylaşım için teşekkürler. Söylediğin desteyi deneyip sonuçlarını yazan olursa sitede yayınlamayı düşünebiliriz.

 14. Arkadaslar domuz binici yerine ayna kyunca 2 goblin ficisi ve domuz binici 1 kule gg oluyor

  • Söylediğiniz biçimde bu desteyi kullanma ihtimaliniz yok maalesef. Domuz Binicisi yerine Ayna koyup aynı destede Domuz Binicisi kartını nasıl kullanmayı düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir