Anasayfa / Clash Royale Taktikleri / Elit Barbarlar Temel İpuçları

Elit Barbarlar Temel İpuçları

Elit Barbarlar, Kraliyet Arenası seviyesinden itibaren alınabilen bir Sıradan karttır. Bu kartta iki adet zırhlı Barbar yer almaktadır. Bu Barbarlar yüksek cana, yüksek hasar miktarına ve yüksek hareket hızına sahiptirler. Bir şekilde çağrışım yapması için Clash of Clans oyununda yer alan 6. seviye Barbarları düşünebilirsiniz. Elit Barbarlar oyundaki en pahalı kartlardan birisidir.

Elit Barbarlar Hakkında İpuçları

Elit Barbarlar yüksek can ve yüksek hasar miktarına sahiptir. Bununla birlikte Elit Barbarlar oyunda ikili birlik olarak yer alan ikinci karttır, ilk kart Okçular kartıdır. Çoğu oyuncu bu kartı klasik Barbarlar kartıyla karşılaştırmaktadır. Bu doğru bir karşılaştırma değildir çünkü iki kartın kullanım yönü ve kullanım biçimi farklıdır.

Elit Barbarlar kartı klasik Barbarlar kartından çok daha güçsüz yapıdadırlar. Bunun genel sebebi ise klasik Barbarlar kartının dört birlikten, Elit Barbarlar kartının ise iki birlikten oluşmasıdır. Savunma konusunda her zaman klasik Barbarlar çok daha avantajlı birliklerdir.

Her ne kadar Elit Barbarlar savunma yapma konusunda klasik Barbarlar kartına göre avantajsız olsalar bile Alev Topu ve Ateş Ruhları gibi kartlarla kolayca ortadan kaldırılamazlar. Sahip oldukları yüksek can miktarı onları hayatta tutmaya yetmektedir. Bunun için belirli stratejilerde klasik Barbarlar kartıyla yer değiştirmesi mümkün olabilmektedir.

Elit Barbarlar kartı P.E.K.K.A. gibi güçlü birliklere karşı etkisizdir. Her ne kadar sayıca üstünmüş gibi gözükse bile bu tür birlikler onları kolayca ortadan kaldırarak yoluna devam edebilmektedir. Eğer karşıda bu tür bir birlik varsa savunma amacıyla bu kartı kullanmayı düşünmemeli ve farklı alternatiflere yönelmelisiniz.

Elite Barbarlar ile Barbarlar kıyaslanacaksa elde edildiği arena seviyesi de göz önünde bulundurulmalıdır. Barbarlar, Elit Barbarlar kartından daha önce elde edilebildikleri için seviye atlatması biraz daha kolay olabilmektedir. Bu açıdan düşünülecek olursa Barbarlar kartının çok daha avantajlı olduğu söylenebilir.

Son olarak, Elit Barbarlar saldırı alanında Barbarlar kartından çok daha etkilidir. Yüksek cana, hareket hızına ve saldırı gücüne sahip olmaları nedeniyle saldırı planlarında çok daha işlevseldir. Eğer amacınız saldırı yönünde bir kart kullanmak ise bu kartı kullanmayı deneyebilirsiniz. Bunun dışında onlardan Barbarlar kartının gösterdiği performansı beklememelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir