Anasayfa / Clash Royale Taktikleri / Efsanevi Arenaya Ulaşma Rehberi

Efsanevi Arenaya Ulaşma Rehberi

Efsanevi Arena sizin için ulaşılması zor bir seviye olabilir. Bunun için çok çalışmanız gerekse bile belirli ipuçlarından faydalanarak gideceğiniz yolu biraz daha kolaylaştırabilirsiniz. Efsanevi Arena ulaşılması çok zor bir nokta olabilir ama oyunu doğru şekilde oynarsanız bunun üstesinden gelebilirsiniz.

Efsanevi Arenaya ulaşmak istiyorsanız dikkat etmeniz belirli hususlar vardır. Bu hususlar oyunun mevcut denge durumuna göre değişen yapısı, tavsiye edilen desteler ve bunun yanında hayati öneme sahip olan birkaç ipucudur. Yapmanız gereken her zamanki gibi bunları dikkate alarak hareket etmektir.

Efsanevi Arenaya Ulaşma Rehberi

Oyunun Mevcut Yapısı

Oyunun mevcut yapısı her seferinde gelen güncellemeler veya dengeleme değişiklikleri oluşan durumlardır. Oyun kazanarak kupa kazanmak hoşunuza gidebilir ancak bunun için iki önemli karttan birini destenize eklemeniz gerekiyor. Domuz Binicisi ve Kraliyet Devi bu iki karttır. Eğer bu kartlardan birisi kullandığınız destede yer almıyorsa ve siz arenaları tırmanmayı başaracak kadar iyi oynuyorsanız epey iyi oyuncusunuz demektir.

Oyun tamamen saldırı bir oyun olmadığı için yapılan her türlü saldırıyı karşılayabilecek çeşitli hamlelere sahip olmalısınız. Oyun kazanmak istiyorsanız Kraliyet Devi ve Domuz Binicisi kartlarını durduracak bir desteyle oynamalısınız. Destenin sadece bu iki kartı durduruyor olması elbette yeterli değildir. Aynı zamanda yanlış kullanımlardan uzak durmalı ve rakibin sizi kandırmasına izin vermemelisiniz.

Oyunun mevcut yapısı aynı zamanda belirli kartların seviyelerinin yüksek olmasını gerektirir. Efsanevi Arenaya ulaşmayı başarsanız bile burada tutunmayı başarmak için özellikle kart seviyelerinizin yüksek olması gerekir. Buraya geldikten sonra bir daha aşağı inmeyecek olduğunuzu düşünmemelisiniz. Kart seviyeleriniz özellikle kullandığınız kartlar mutlaka yüksek seviyelerde olmalıdır.

Tavsiye Edilen Desteler

Oyunun mevcut yapısına uygun oyun oynamak yeterli değildir. Bazı kartlardan hoşlanmıyor olsanız bile onları kullanmanız gerekebilir. En sık görebileceğiniz kart Domuz Binicisi olarak dikkat çeker. Benim gibi bu karttan nefret ediyor olsanız dahi kullanmanız gerekecektir çünkü rakiplere başka türlü üstünlük kurmanız kolay kolay mümkün olmayacaktır.

 • Domuz Binicisi + Valkür + Dondurma
 • Domuz Binicisi + Dev
 • Kraliyet Devi + Büyücü
 • Kraliyet Devi + Buz Büyücüsü
 • Kraliyet Devi + Bombacı
 • Kraliyet Devi + Domuz Binicisi
 • Dev + Balon
 • Dev + Büyücü + Valkür
 • Dev + Büyücü + Cadı
 • Balon + Lav Tazısı
 • Balon + Yavru Ejderha

Bu ana karakterleri sıkça görebilirsiniz. Maalesef oyunun mevcut yapısı diğer kombinasyonlara pek güler yüzle yaklaşmamaktadır. Dolayısıyla stratejinizi ya bunlarla oynayarak ya da bunları durdurarak uygulamanız gerekir. Her ne olursa olsun işe yarar desteleri kullanmaya çalışmalısınız. Oyun yükselmek değil tamamen eğlenmek ise o zaman en eğlendiğiniz desteleri kullanabilirsiniz.

Kritik İpuçları

Clash Royale oynarken desteden ve oyunun mevcut yapısından farklı olarak size yardımcı olabilecek kritik ipuçları bulunmaktadır. Bu ipuçlarını göz önünde bulundurduğunuz zaman oyunları kazanma şansınızı biraz daha yükseltmiş olursunuz.

Deste oluştururken bulunduğunuz seviyede en çok kullanılan destelere karşı kolayca oynayabileceğiniz bir deste oluşturmalısınız. 8. Arena seviyesinde pek çok oyuncu Domuz Binicisi veya Kraliyet Devi kullanır. Dolayısıyla en çok ihtiyacınız olacak kart Felaket Kulesi kartıdır.

Bazı durumlarda fedakarlık yapmanız gerekebilir. Rakibiniz size ait kulelerin dibinde bile olsa büyük bir saldırıyı planlamaktan geri kalmamalısınız. Oyunu doğrudan kazanabilecek bir hamle yapıyorsanız fedakarlıkları düşünmeniz gerekir.

İksir kullanımını iyi yapmalısınız. Kullandığınız kartlara dikkat etmelisiniz. Hiçbir kartı boş yere kullanmamaya özen göstermelisiniz. Boşa kullandığınız her kart rakibinize biraz daha fazla avantaj sunacaktır.

Her zaman karşı saldırı gerçekleştirmeniz söz konusu olmayacaktır. Karşı saldırı gerçekleştirebilmek için en uygun durum rakibin hamle şansının olmadığı durumlardır. Sırf karşı saldırı gerçekleştireceğim diye işi aceleye getirip yanlış hamleler yapmamalısınız.

Bazı durumlarda rakibiniz size karşı bariz bir biçimde üstün olabilir. Bu tür durumlarda en azından beraberliği kurtarmaya çalışın. Hiçbir şey yapamıyorsanız savunma yapın ve rakibi çaresiz bırakın. Sizin için en doğru seçim bu olacaktır çünkü rakibin destesi gerçekten sizin stratejinize balta vuracak kadar muazzam nitelikte olabilir.

Efsanevi Arena seviyesine ulaşmak için her kartı kullanmak zorunda değilsiniz. İşe yarar olduğuna inandığınız iki veya üç deste belirlemelisiniz. Bu desteleri en iyi şekilde kullanmayı öğrenerek dilediğiniz seviyeye ulaşmayı başarabilirsiniz. Efsanevi Arena seviyesine ulaşma konusunda tavsiyelerinizi ve varsa sorularınızı yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

2 Yorum

 1. Kıvılcım ve buz büyücüsü destesi 8. Arenaya çıkmak için

  • Söylediğinden bir şey anlamadım maalesef. Eğer deste önerisi istiyorsan sitede yer alan menüleri kullanarak dilediğin destelere ulaşabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizin klanı açılmıştır. #2889V0V9 kodu ile klana ulaşıp katılım sağlayabilirsiniz.
+