Anasayfa / 10. Arena Desteleri / Dondurucu P.E.K.K.A. ve Mini P.E.K.K.A. Destesi

Dondurucu P.E.K.K.A. ve Mini P.E.K.K.A. Destesi

Oyunun en eğlenceli ve oynaması en keyifli desteleri iki samuray kullanılarak oluşturulan taktiklerden oluşur. Bu tür bir deste kullanıyorsanız savunma ve aynı zamanda saldırı anlamında birçok şansa sahipsiniz demektir. Dezavantajlı olacağınız nokta ise İksir anlamında sıkıntı yaşayabilecek olmanızdır.

P.E.K.K.A. ve Mini P.E.K.K.A. kartları birçok farklı destede kullanılabilmektedir. Burada ise iki samurayı Donma büyüsüyle bir araya getirilmiştir. Akıllıca oynandığı zaman fazlasıyla güçlü olan bu destede dikkat etmeniz gereken ise İksir avantajını olabildiğince muhafaza etmeye çalışmanızdır.

Donma + P.E.K.K.A. + Mini P.E.K.K.A. Destesi

P.E.K.K.A.: Kendisini genelde büyük samuray olarak isimlendirmeyi tercih ederim. Saldırıları çok güçlüdür ve aynı zamanda dayanıklıdır. Tek olumsuz yanı kolayca dikkatinin dağıtılabilmesi olsa bile bu destede buna engel olabilecek birçok farklı kart yer almaktadır.

Mini P.E.K.K.A.: Büyük olanın aksine küçük samuray biraz daha dayanıksızdır ama saldırıları yine güçlüdür. Savunma anlamında size fazlasıyla yardımcı olabilecek bu kart sayesinde karşınıza çıkabilecek pek çok birliğe karşı savunma yapabilirsiniz. Bunun yanında büyük samurayla bir araya getirilip rakip kuleye ulaştırıldığında engellenmesi zor saldırılar gerçekleştirebilir.

Donma: Donma büyüsü her ne kadar eskisi kadar kullanılmasa bile hala belirli stratejilerde etkilidir. Bu destede gerektiğinde savunmada gerektiğinde ise saldırıda kullanılabilecek bir büyü olma özelliğini taşır. Özellikle büyük saldırılarınız rakip kuleye ulaştığında kullanılacak Donma büyüsüyle kuleyi indirmek çok daha kolay olacaktır.

Kara Prens: Kara Prens, P.E.K.K.A.’yı destekleyebilecek en ideal kartlardan birisidir. Onu hızlandırabilir, önüne çıkabilecek birlikleri alan hasarıyla ortadan kaldırabilir ve aynı zamanda sahip olduğu kalkanla savaş alanında ekstra zaman geçirebilir. Kara Prens her destede kullanılabilecek bir kart değildir ama bu destede en önemli kartlardan birisidir.

Barbarlar: Rakibin hızlı ve güçlü saldırılarına karşı Barbarlar’ı kullanabilirsiniz. Barbarlar her değeri ortalama düzeyde olan birliklerdir. Savunmada onlara çok iş düşecektir ama sadece saldırı odaklı kullanmamaya yoğun bir biçimde özen göstermelisiniz.

Oklar: Destede yer alan ikinci büyü kartıdır. Özellikle Minyon Sürüsü ve Prenses kartına karşı etkili olabilen bu büyü kartı saldırı planınıza engel olabilecek en güçlü kartları etkisiz bırakmak için idealdir. Alternatif olarak Zehir veya Çarpma büyüsünü kullanmayı düşünebilirsiniz.

İksir Toplayıcı: Yüksek bedele sahip olan bu destenin İksir yönetimini sağlamak için bu binaya ihtiyacınız olacaktır. Eğer İksir yönetimi konusunda başarısız olursanız maalesef desteyi etkili bir biçimde kullanmayı başaramazsınız. Rakip bu binayı ortadan kaldırmak için büyü kartlarını kullandığında güçlü saldırılarınızı engelleme konusunda elindeki avantajı kaybetmiş olacaktır.

Mega Dalkavuk: Mega Dalkavuk hızlı saldırı yapabilen uçan bir birliktir. Can miktarı çok yüksek olmasa bile rakibin saldırıya doğru yönelen kartlarını durdurmak için oldukça etkilidir. Sadece rakibin Silahşor ve Büyücü kartlarına karşı dikkatli olmanız yeterli olacaktır.

Bu destenin en iyi yanı birden fazla şekilde saldırı taktiği uygulayabilecek olmanızdır. P.E.K.K.A. + Mini P.E.K.K.A. + Donma, P.E.K.K.A. + Kara Prens + Donma veya P.E.K.K.A. + Barbarlar + Donma şeklinde bir sürü farklı saldırı taktiği uygulayabilirsiniz. Elinizde savunma anlamında Mega Dalkavuk ve Barbarlar daima hazır olmalıdır. Bu iki kartı tamamen saldırıyı düşünecek şekilde değil rakibin hamlelerine karşılık verebilecek şekilde kullanmayı düşünmelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizin klanı açılmıştır. #2889V0V9 kodu ile klana ulaşıp katılım sağlayabilirsiniz.
+