Dev Cadı ve İskelet Ordusu destesi

İlk arenayı geçtikten sonra bu yeni seviyede ilk farklı kartlarınızı kazanmaya başlayabilirsiniz. Buna rağmen oyunun başlangıçta verdiği kartlara bağlı kalmak çok daha doğru bir tercih olabilir. Bu destede 2. Arena seviyesinden bir yeni kart yer almakta ve diğer tüm kartlar başlangıç seviyesindeki birliklerden oluşmaktadır.

Destenin adı sizi yanıltmasın çünkü bu desteye uygun daha iyi bir isim bulabilmiş değilim. Aslında deste Dev ve Cadı kombinasyonu uygulanarak kullanılabilecek bir deste. Sadece İskelet Ordusu kartının destedeki rolünün önemli olması nedeniyle üç karttan da bahsetmeyi uygun gördüm.

Dev Cadı ve İskelet Ordusu Destesi

Cadı: Cadı ile daha önce tanışmış olmalısınız. Artık onu daha etkili kullanmanın tam vakti. Dev ile bir araya geldiğinde ve uygun bir biçimde kullanıldığında bu seviyede kimsenin sizi tutamayacağından emin olabilirsiniz. Bu kartı Dev kartının önünde asla kullanmayın.

Dev: Dev oyunun en kullanışlı kartlarından birisidir. Her seviyede onu görebilirsiniz. Ağır ilerleyen bu birlik oldukça dayanıklıdır. Dayanıklı olmasının getirdiği avantaj ile rakip kulelere ulaşabilmektedir. Cadı veya Silahşor gibi özel birliklerle desteklendiği zaman hedefini yerine getirebilir.

İskelet Ordusu: Bu birliğin en azından bu destede özel olmasını sağlayan durum savunmada işe yaraması. Rakip tek hedefli birlikler kullandığında onlara verebileceğiniz en uygun cevap bu karttır. İskelet Ordusu kartını rakipte büyü kartları varken boş yere kullanmamaya özen göstermeyi unutmayın.

Mezar Taşı: Mezar Taşı bu seviyede tanışacağınız yeni bir karttır. Düzenli olarak iskelet çıkartması onu savunmada önemli yapmaktadır. Uygun kullanımlarda Dev birliğini kolayca etkisiz hale getirebilir. Hatta sadece Dev değil Prens veya Mini P.E.K.K.A. gibi birliklere karşı da etkilidir.

Mini P.E.K.K.A.: Bu küçük samurayın saldırıları ciddi derecede yüksektir. Tek başına bir kuleyi her zaman yıkmayı başaramayabilir ama ağır hasarlar verebilir. Bu destede ona daha çok savunma ve karşı saldırı konusunda ihtiyacınız olacaktır. Görevini iyi bilen bir savaşçıya her zaman ihtiyacınız olacaktır.

Minyonlar: Minyonlar bu seviyede elde etmeye başlayacağınız birliklerdir. Size bir sır, bu birlik çok özeldir. Rakipler genellikle bu birlikleri ortadan kaldırmak için büyü kartlarını kullanmazlar. Kullandıklarında ise İksir avantajını veya oyunun kontrolünü kaybederler. Bu birliklerle bu seviyelerde çok sık karşılaşabilirsiniz.

Oklar: Destenin tek büyü kartıdır. Bu büyü kartı oldukça işlevseldir. Rakibin toplu halde gelen birliklerini ortadan kaldırmak için bundan daha ideali pek yoktur. Özellikle İksir maliyetinin fazla olmaması önemli bir avantajdır.

Şövalye: Şövalye kartı özellikle İksir maliyetini düşük tutmak ama aynı zamanda desteye uygun bir kart seçmek için tercih edilmiştir. Destede savunma yapma konusunda fazlasıyla seçeneğiniz olacaktır ama Şövalye tüm bunların arasında tank olmaya en yakın kartlardan birisidir.

Dev, Cadı ve İskelet Ordusu destesinin ortalama İksir maliyeti 3.8 seviyesindedir. Şimdilik bu seviyenin yeterli olduğunu kabul etmemiz gerekir. Düşük seviyelerde 4 rakamının altında kalmak her zaman avantajlıdır. İksir maliyetini bir kenara bırakacak olursak stratejik anlamda bu destede yapmanız gereken ise gayet basittir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir