Dev Balon destesi

Bugün çılgınca bir şey denemeye hazır olun. Kullanım bedeli epey yüksek olan bu deste ile rakiplerinizi çaresiz bırakabilir… çaresiz kalabilirsiniz. Her şey kartları doğru kullanmanıza bağlı olarak değişecektir. Dev Balon destesi erken seviyelerde size ölümcül bir yıkım avantajı sunabilen bir destedir.

2. Arena seviyesine ulaştıktan sonra tanışacağınız Balon kartı size bu seviyelerde muazzam bir avantaj sunabilir. Birçok oyuncu onu hesaba katmadan deste oluşturmaya alışkın olduğu için oyunlarınızı hızlı bir biçimde kazanıp bir üst seviyeye çıkabilirsiniz.

Dev Balon Destesi

Balon: Ağır ilerler ama tek bir bombası dahi bir binanın canını olduğu gibi indirebilir. Avantajlı bir karttır çünkü sadece hava saldırısı gerçekleştirebilen birlikler ona saldırabilir. Doğru kullanıldığı zaman bir kuleyi iki veya üç vuruşta aşağı indirebilirsiniz.

Dev: Dev bu destede size ne tür bir avantaj sağlayabilir diye düşünmüş olabilirsiniz. Balon birliğinin korunmaya ihtiyacı vardır. Bunun anlamı, önden Dev birliğini göndererek ardından Balon birliğini kullanırsanız rakibi çaresiz bırakabilirsiniz ama rakip bu saldırıya karşılık verebilirse çaresiz kalan taraf siz olabilirsiniz.

Mezar Taşı: Ya rakipte Balon varsa? Endişe etmeyin Mezar Taşı ile onun yönünü değiştirebilir ve orta alana çekerek iki ateş arasında kalmasını sağlayabilirsiniz. Mezar Taşı bu destede savunmanızın bel kemiği olacaktır.

Mini P.E.K.K.A.: Küçük samuraya bu seviyelerde ihtiyacınız var. Hasar potansiyeli nedeniyle kullanılması gereken önemli bir karttır. Savunmada ve özellikle karşı saldırıda size beklemediğiniz düzeyde katkı sağlayabilir.

Minyonlar: Minyonlar avantajlı birliklerdir. Özellikle hava birlikleri olması onları çok daha avantajlı hale dönüştürmektedir. Yapmanız gereken onları doğru zamanlarda kullanarak savunmanızı güçlü tutmaktır. Bazen bunun işe yaramadığı olacaktır ama rakip büyü kartlarını kullandığında çok daha avantajlı saldırılar düzenlemeyi başarabilirsiniz.

Prens: Destenin gizli kahramanıyla tanışın. Rakibiniz Balon ve Dev ile uğraşmaya çalışırken aradan sıyrılacak bir Prens size oyunu kazandırabilir. Dikkat etmeniz gereken tek nokta onu farklı koridordan kullanarak ekstra saldırı düzeni oluşturmaktır.

Silahşor: Önerdiğim pek çok listede bu miğferli kadının olduğunu görebilirsiniz. Hasar potansiyeli yüksek olduğu kadar kara ve hava birliklerini hedef alması büyük bir avantajdır. Savunmada ona çok iş düşecektir. Destede mutlaka yer alması gereken bir karttır.

Valkür: Valkür bu destede alan hasarı verebilen tek karttır. Destede yer almasının genel nedeni savunmada alanı hasarı veren kartlara duyacağınız ihtiyaçtır. Rakip sizin yaptığınız hamlelerden sonra birkaç birlikle aynı anda saldırıya geçtiğinde onlara Valkür ile karşılık verebilirsiniz.

Dev Balon destesi bu seviyede kullanılabilecek özel bir destedir. İksir maliyeti oldukça yüksek olmasına rağmen yıkım gücü de oldukça fazladır. Yapmanız gereken Balon kartını oyunun hızlanma dönemine kadar saklı tutmanız ve ardından onu da dahil ederek çift yönlü saldırılar gerçekleştirmektir. Asla Balon kartını tek başına kullanmamalısınız. Bu İksir israfından başka bir şey olmayacaktır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

8 Cevaplar

 1. yaşar dedi ki:

  böyle destek o olurlan

 2. Alperen dedi ki:

  Kardeş büyü olmayınca bir işe yaramaz .

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Bu deste büyü olmadan iş yapabilmektedir çünkü Balon hariç tüm kartlar çift yönlü kullanılabilirler. Evet, söylediğin doğru genelde büyü olmayan desteler işe yaramaz ama bu deste söz konusu handikap göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur.

 3. royza dedi ki:

  büyü yok işe yaramaz

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Destenin en zayıf yönü bu olsa bile işe yaramaz demek doğru değil. Bu destenin kullanışlı olduğu birçok yönü bulunmaktadır.

 4. kemal dedi ki:

  maşallah bunu gördükten sonra 5 maç birden kazandım teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir