Son Güncelleme
Anasayfa / Clash Royale Taktikleri / Clash Royale Efsanevi Kartlar ve Stratejileri

Clash Royale Efsanevi Kartlar ve Stratejileri

Clash Royale Efsanevi Kartlar, oyunda yer alan en kaliteli kartlardan oluşur. Bu kartlara sahip olmak ve bu kartları geliştirmek son derece zordur. Güçlü olmalarına rağmen her stratejide kullanılabilecek kartlar değildirler. Genellikle stratejiler burada yer alan kartların üzerine kurulmaktadır.

Clash Royale’de efsanevi kartlar elde edebileceğiniz en kaliteli kartların bulunduğu kartlardır. Bu kartları elde etmek ve geliştirmek zordur. Bu nedenle sahip olunduğu zaman genellikle bu kartların üzerine belirli stratejiler geliştirilir.

Clash Royale Efsanevi Kartlar

Efsanevi kartlar hakkında daha önceden bilgi edinmek son derece önemlidir. Oyuncular bu kartlara sahip oldukları andan itibaren bunları kullanmaya özen gösterdikleri için rakip oyuncularda bu kartlara sıkça rastlayabilirsiniz. Hangisinin ne işe yaradığını ve ne gibi koşullarda iyi işler çıkardığını bilmek oyunu daha iyi oynamanıza katkı sağlayacaktır.

Cehennem Ejderhası

Cehennem Ejderhası, P.E.K.K.A.’nın Oyun Alanı arenasına erişim sağlandıktan sonra elde edilebilen efsanevi kalitede bir karttır. Cehennem Ejderhası, kısa mesafeye saldırı yapabilir ve aynı anda sadece tek bir birime hasar verebilir. Hava birlikleri arasında yer alan bu birlik Felaket Kulesi kartının hareket eden hali gibidir. Aynı hedefe saldırırken zaman içerisinde hasar miktarı artış gösterir.

Cehennem Ejderhası özellikle kendisiyle uyumlu olan kartlarla kullandığı zaman etkilidir. En yaygın stratejilerin başında bu kartı Yavru Ejderha, Dev veya Golem ile bir arada kullanmak gelmektedir. Cehennem Ejderhası birliğine karşı savunma yapmaya çalışırken ise olabildiğince onu kulelerden uzak tutmaya çalışmalısınız. Bunun için düşük İksir bedeline sahip kartlar kullanmayı düşünebilirsiniz.

Oduncu

Oduncu

Oduncu, Donmuş Zirve arenasına erişim sağlandıktan sonra alınabilen bir Efsanevi kalitede karttır. Oduncu, bir hedefe saldırabilen, yakından vuran, ortalama isabet puanına ve yüksek hasara sahip bir birliktir. Öldükten sonra bir şişe Öfke bırakır. Bu Öfke büyüsünün alanında yer alan birliklerin saldırı hızı ve hareket hızı belirli süreliğine artış gösterir.

Oduncu diğer birliklerle bir arada kullanıldığı zaman ekili olabilen bir karttır çünkü öldüğü zaman geride bıraktığı şişe diğer birliklerin işine yaramaktadır. Bunun için onu ön tarafta kullanmak ve diğer birlikle desteklemek gerekir. Bu birlik aynı zamanda savunma yönünde de kullanılabilmektedir. Arena Kulesi’ne yakın kullanıldığı zaman düşen Öfke şişesi kulenin saldırı hızını yükseltebilmektedir.

Tomruk

Tomruk

Tomruk, İnşaatçı’nın Atölyesi arenasına erişim sağlandıktan sonra alınabilecek bir büyü kartıdır. Bu kart alan hasarı vermektedir. Önüne çıkan her türlü birliğe hasar vererek onları birazcık geri iten bu kart aynı zamanda binalara da hasar verebilmektedir.

Düşük kullanım bedeli sayesinde oldukça etkili bir karttır. Özellikle çoklu birliklere karşı kullanılabilmektedir. Barbarlar, Goblinler ve Goblin Fıçısı’na karşı kullanılabilen önemli bir kart olma özelliğini taşır. Oklar büyüsüne iyi bir alternatiftir. Oklar ile arasındaki en büyük fark ise hava birliklerine karşı etkisiz kalmasıdır.

Kıvılcım

Kıvılcım

Kıvılcım, İnşaatçı’nın Atölyesi arenasına erişim sağlandıktan sonra erişilebilen bir karttır. Oyundaki en yüksek alan hasarlarından birisine sahip olan bu kartın isabet puanı yüksektir ama yavaş hareket etmektedir. Oyunda yer alan ve kuşatma stratejilerinde kullanılabilecek en etkili karttır.

Kıvılcım yüksek cana sahip olan hedefleri birkaç vuruşta ortadan kaldırabilmektedir. Ancak yavaş hareket ediyor olması nedeniyle çoklu birliklere karşı etkisiz kalabilmektedir. Kıvılcım kartının verdiği hasar son derece yüksek olduğundan genellikle önünde bir tank kullanılmalıdır. Birçok düşük bedelli kart ile kolayca etkisiz hale getirilse bile doğru stratejiler içerisinde son derece etkili olabilen bir karttır.

Prenses

Prenses

Prenses, Kraliyet Arenası‘na erişebilen oyuncular tarafından kullanılabilen bir birlik kartıdır. Alan hasarı verir ve oyundaki en uzun menzilli birlik kartıdır ama isabet puanı düşük ve hasar miktarı çok yüksek değildir. Prenses nehrin diğer tarafında yer alan bir binayı veya kuleyi vurabilecek kadar fazla vuruş menziline sahiptir.

Prenses alan hasarı verdiğinden ve aynı zamanda kara ile hava birliklerine saldırabildiği için son derece kullanışlı bir karttır. Prenses birliğinin verdiği alan hasarı ortalama derecede olmasına rağmen kolayca öldürülebildiği için pek çok oyuncu tarafından tercih edilmeyen bir kart durumundadır. Oklar veya buna benzer büyü kartlarıyla Prenses kolayca ortadan kaldırılabilmektedir. Fakat çoğu oyuncu bu büyüleri boşa kullandırtmak için Prenses kartını bir yem olarak kullanmayı düşünebilmektedir.

Buz Büyücüsü

Buz büyücüsü

Buz Büyücüsü, Büyü Vadisi arenasına erişim sağlandığında elde edilebilen bir birlik kartıdır. Buz Büyücüsü alan hasarı ve saldırı menzili ortalama düzeyde olan bir birlik kartıdır. Saldırdığı birlikleri yavaşlatmayı başarabildiği için son derece kullanışlı olabilmektedir.

Buz Büyücüsü çoklu birliklere karşı etkili olabilmektedir. Özellikle canı yüksek olan olan birlikleri yavaşlatıp durdurma konusunda oyunculara yardımcı olabildiği için çoğu zaman Büyücü yerine tercih edilebilen bir karttır. Aynı zamanda canı yüksek olan diğer birlikleri desteklemek için kullanılarak onları engellemeye gelen birlikleri durdurmak için kullanılmaktadır. Yavaş saldırı düzenlediği için belirli stratejilerde kullanılamayan bir kart olmasına rağmen doğru stratejilerde iş yapabilmektedir.

Lav Tazısı

Lav tazısı

Lav Tazısı, P.E.K.K.A.’nın Oyun Evi arenasına erişim sağlandıktan sonra alınabilen bir karttır. Tek bir hedefe saldırabilmektedir. Saldırı menzili düşüktür, isabet puanı yüksek ama hasar miktarı azdır. Doğrudan binaları hedef alır. Öldükten sonra ise Lav Köpekleri ortaya çıkarır. Bu ufak birlikler daha fazla hasar vermelerine rağmen daha az isabet puanına sahiptirler.

Lav Tazısı kartını tek başına göndermek çok doğru değildir. En doğru strateji onu destekleyebilecek menzilli birlikler kullanmaktır. Diğer tüm birlikleri korumak için bu birliği bir tank olarak kullanabilirsiniz. Bu birliği durdurabilecek en etkili yöntem ise Felaket Kulesi kullanmaktır. Hava birliği olması ve sadece binaları hedef alabiliyor olması nedeniyle avantajsız olarak görülmesine rağmen Lav Tazısı doğru birliklerle desteklendiğinde son derece etkili olabilen bir karttır.

Madenci

madenci

Madenci, İnşaatçı’nın Atölyesi arenasına erişim sağlandıktan sonra alınabilecek bir karttır. Tek bir hedefe saldırabilen yakın dövüş birliğidir. İsabet puanı yüksektir ve ortalama düzeyde hasar vermektedir. Arenanın herhangi bir yerinde kullanılabilecek tek birlik kartıdır.

Haritanın her yerinde kullanılabilir olması nedeniyle sürpriz saldırılarda kullanılabilecek bir karttır. Taç Kuleleri’ne karşı daha az hasar verebildiği için doğrudan kulelere karşı kullanılmaması gereken bir karttır. Bir tank olarak kullanılarak oldukça etkili stratejiler geliştirilebilir. Tek hedefli bir kart olduğu için çoklu birliklere karşı etkisiz kalabilmektedir. Özellikle Goblinler veya Barbarlar gibi birlikler tarafından kolayca etkisiz hale getirilebilmektedir.

32 Yorum

 1. Ben 4. arenadayım lav tazısı hala soru işaretli gözüküyor
  Bu lav tazısı çıkmaz mı demek

 2. Hayır o bütün efsanevi lerce öyle gözükür ama kart çıkar merakı etme

 3. efsanevi kart destesi önerirmisin içibde buz büyücüsü kıvılcım cehennem ejderi ve madenci olcak c. ejderi olmak zorunda değil

  • Selam, en kısa sürede böyle bir deste hazırlamaya çalışacağım. Siteyi takip ederseniz en son destelere anında ulaşabilirsiniz.

 4. 3. arenadan efsanevi çıkarmı ?

 5. Hayır efsanevi sandıkla efsanevi çıkar o sandıkların arenası yok

 6. Bana mezarlık madenci ve prenses olan bir deste ayarlanmisin.

 7. Tomruk buz büyücüsü ve lav tazılı deste hazırlar mısız

 8. Abi bana sadece TOMRUK’lu bir deste yaparmısın?

 9. Abi bana prenses ve buz buyucusu olan bi deste hazirlar misn

 10. abi prenses ve cehennem ejderim var deste söylermisin

  • Şu an söylemiş olduğun kriterleri karşılayan denemiş olduğum herhangi bir deste yok. İlerleyen zamanlarda gerekli denemeleri yaptıktan sonra bu tür bir deste paylaşmayı düşünebilirim.

 11. gençler 8. arenadayım kıvılcımım ve oduncum var deste bulurmusunuz ?

  • Şu an söylemiş olduğun kriterleri yerine getirebilecek bir deste oluşturmam mümkün değil çünkü Oduncu kartına sahip değilim. Belki ilerleyen zamanlarda bir şeyler yapmaya paylaşmaya çalışabilirim.

 12. mezarlık ve kıvılcımlı deste oneerebilirmisiniz

 13. Abi bana da kıvılcım lav tazısı nve tomruk olan bir deste ayarlayabilirmisin

  • Deste taleplerini not etmekteyim. Çok fazla talep geliyor şu sıralar, en kısa sürede bu taleplere uygun desteler paylaşmaya özen göstereceğim.

 14. Abi ben 7. Arenadayim bana madenci buz buyucusu ve mezarlik ile bir deste hazirlayabilirmisin

  • Kaan Karadeniz

   Elimden geleni yaparım. Son zamanlarda gelen istekler çoğaldığı için biraz gecikmeli olabilir. Desteleri yorum olarak paylaşmıyorum çünkü yazı haline dönüştürüp o şekilde paylaşıyorum. Takipte kalmaya devam edin.

 15. Oğuzhan Güler

  Abi ben 8. Arenadayım. Bana 1 tane kivilcim ile deste soylermisin ??? LÜTFEN … (Kartlarının Level leri Yüksek 9 levelim)

 16. Abi ben 6.arenada buz büyücüsü madenci tomruk destesi hazirlayabilirmisin

  • Sıraya alabilirim bu söylediğinizi ama şu an farklı desteler test aşamasında olduğu için ne zaman hazır olacağını söylemem mümkün değil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir