Anasayfa / Clash Royale Taktikleri / Clash Royale Efsanevi Kartlar ve Stratejileri

Clash Royale Efsanevi Kartlar ve Stratejileri

Clash Royale Efsanevi Kartlar, oyunda yer alan en kaliteli kartlardan oluşur. Bu kartlara sahip olmak ve bu kartları geliştirmek son derece zordur. Güçlü olmalarına rağmen her stratejide kullanılabilecek kartlar değildirler. Genellikle stratejiler burada yer alan kartların üzerine kurulmaktadır.

Clash Royale’de efsanevi kartlar elde edebileceğiniz en kaliteli kartların bulunduğu kartlardır. Efsanevi kartlar hakkında daha önceden bilgi edinmek son derece önemlidir. Oyuncular bu kartlara sahip oldukları andan itibaren bunları kullanmaya özen gösterdikleri için rakip oyuncularda bu kartlara sıkça rastlayabilirsiniz. Hangisinin ne işe yaradığını ve ne gibi koşullarda iyi işler çıkardığını bilmek oyunu daha iyi oynamanıza katkı sağlayacaktır.

Clash Royale Efsanevi Kartlar

Mezarlık

Mezarlık, Büyü Vadisi arenasına erişim sağlandıktan sonra elde edilen bir efsanevi karttır. Mezarlık kartı bir büyü kartıdır ve kullanıldıktan sonra düzenli olarak etki alanı içerisinde 17 İskelet çıkartılmasını sağlamaktadır. Mezarlık kartı haritanın herhangi bir yerinde kullanılabilmektedir. Mevcut versiyonda kullanım miktarı 5 İksir olarak belirlenmiştir.

Mezarlık kartının en iyi kullanıldığı stratejiler tanklardan yararlanmaktır, tank karakterinin hedef kule tarafından etki altında bırakıldığı andan itibaren aynı kulenin arka kısmında Mezarlık kartını kullanıp kuleyi yıkabilirsin. Haritanın herhangi bir yerinde kullanılabilir olduğundan Madenci kartıyla fazlasıyla uyumludur.

Mezarlık kartını etkisiz bırakabilecek en iyi kartlar Oduncu, Korumalar, İskelet Ordusu ve Dart Goblini kartlarıdır. Mezarlık kartını Felaket Kulesi, Kıvılcım ve Cehennem Ejderhası kartlarını durdurmak için etkili bir biçimde kullanabilirsin. Uygun bir biçimde Mezarlık kartını Dondurma büyüsüyle kullanırsan hedef kuleyi yıkmayı başarabilirsin.

Bu kartın yer aldığı desteleri bulmak için arama kutusunu kullanabilir veya doğrudan Mezarlık desteleri sayfasını ziyaret edebilirsin.

Elektro Büyücü

Elektro Büyücü, Kraliyet Arenası kısmına erişim sağlandığında elde edilebilen bir efsanevi karttır. Elektro Büyücü ortalama saldırı mesafesine ve ortalama saldırı gücüne sahiptir, aynı anda iki hedefe birden saldırı düzenleyebilir ve saldırılarıyla hedef birliklerin hareketini hafif miktarda azaltmaktadır. Mevcut versiyonda kullanım miktarı 4 İksir olarak belirlenmiştir.

Elektro Büyücü alan hasarı verebilen bir kart değildir, saldırıları aynı anda iki farklı birliği etkileyebilmektedir. Elektro Büyücü özellikle canı az olan ama sürü halinde olan birliklere karşı etkili bir karttır. Can miktarı çok olmadığından bu kartı bir tank kartının arkasından kullanmak çok daha doğru bir seçimdir. Elektro Büyücü kartının dolum şeklinde saldırı yapabilen tüm kartları etkisiz bıraktığını unutmamalısın.

Elektro Büyücü, Alev Topu büyüsüyle kolayca ortadan kaldırılabilmektedir. Elektro Büyücü kartı her ne kadar sürü halindeki birliklere karşı etkisiz olsa bile Minyon Sürüsü birliği için aynı durum geçerli değildir. Elektro Büyücü kartını etkisiz bırakmanın en kolay yolu bir büyü kartı kullanmak veya hasar miktarı yüksek olan bir kartla onu engellemeye çalışmaktır.

Bu kartın yer aldığı desteleri bulmak için arama kutusunu kullanabilir veya doğrudan Elektro Büyücü desteleri sayfasını ziyaret edebilirsin.

Cehennem Ejderhası

Cehennem Ejderhası, P.E.K.K.A.’nın Oyun Alanı arenasına erişim sağlandıktan sonra elde edilebilen efsanevi kalitede bir karttır. Cehennem Ejderhası, kısa mesafeye saldırı yapabilir ve aynı anda sadece tek bir birime hasar verebilir. Hava birlikleri arasında yer alan bu birlik Felaket Kulesi kartının hareket eden hali gibidir. Aynı hedefe saldırırken zaman içerisinde hasar miktarı artış gösterir.

Cehennem Ejderhası özellikle kendisiyle uyumlu olan kartlarla kullandığı zaman etkilidir. En yaygın stratejilerin başında bu kartı Yavru Ejderha, Dev veya Golem ile bir arada kullanmak gelmektedir. Cehennem Ejderhası birliğine karşı savunma yapmaya çalışırken ise olabildiğince onu kulelerden uzak tutmaya çalışmalısınız. Bunun için düşük İksir bedeline sahip kartlar kullanmayı düşünebilirsiniz.

Bu kartın yer aldığı desteleri bulmak için arama kutusunu kullanabilir veya doğrudan Cehennem Ejderhası desteleri sayfasını ziyaret edebilirsin.

Oduncu

Oduncu

Oduncu, Donmuş Zirve arenasına erişim sağlandıktan sonra alınabilen bir Efsanevi kalitede karttır. Oduncu, bir hedefe saldırabilen, yakından vuran, ortalama isabet puanına ve yüksek hasara sahip bir birliktir. Öldükten sonra bir şişe Öfke bırakır. Bu Öfke büyüsünün alanında yer alan birliklerin saldırı hızı ve hareket hızı belirli süreliğine artış gösterir.

Oduncu diğer birliklerle bir arada kullanıldığı zaman ekili olabilen bir karttır çünkü öldüğü zaman geride bıraktığı şişe diğer birliklerin işine yaramaktadır. Bunun için onu ön tarafta kullanmak ve diğer birlikle desteklemek gerekir. Bu birlik aynı zamanda savunma yönünde de kullanılabilmektedir. Arena Kulesi’ne yakın kullanıldığı zaman düşen Öfke şişesi kulenin saldırı hızını yükseltebilmektedir.

Bu kartın yer aldığı desteleri bulmak için arama kutusunu kullanabilir veya doğrudan Oduncu desteleri sayfasını ziyaret edebilirsin.

Tomruk

Tomruk

Tomruk, İnşaatçı’nın Atölyesi arenasına erişim sağlandıktan sonra alınabilecek bir büyü kartıdır. Bu kart alan hasarı vermektedir. Önüne çıkan her türlü birliğe hasar vererek onları birazcık geri iten bu kart aynı zamanda binalara da hasar verebilmektedir.

Düşük kullanım bedeli sayesinde oldukça etkili bir karttır. Özellikle çoklu birliklere karşı kullanılabilmektedir. Barbarlar, Goblinler ve Goblin Fıçısı’na karşı kullanılabilen önemli bir kart olma özelliğini taşır. Oklar büyüsüne iyi bir alternatiftir. Oklar ile arasındaki en büyük fark ise hava birliklerine karşı etkisiz kalmasıdır.

Bu kartın yer aldığı desteleri bulmak için arama kutusunu kullanabilir veya doğrudan Tomruk desteleri sayfasını ziyaret edebilirsin.

Kıvılcım

Kıvılcım

Kıvılcım, İnşaatçı’nın Atölyesi arenasına erişim sağlandıktan sonra erişilebilen bir karttır. Oyundaki en yüksek alan hasarlarından birisine sahip olan bu kartın isabet puanı yüksektir ama yavaş hareket etmektedir. Oyunda yer alan ve kuşatma stratejilerinde kullanılabilecek en etkili karttır.

Kıvılcım yüksek cana sahip olan hedefleri birkaç vuruşta ortadan kaldırabilmektedir. Ancak yavaş hareket ediyor olması nedeniyle çoklu birliklere karşı etkisiz kalabilmektedir. Kıvılcım kartının verdiği hasar son derece yüksek olduğundan genellikle önünde bir tank kullanılmalıdır. Birçok düşük bedelli kart ile kolayca etkisiz hale getirilse bile doğru stratejiler içerisinde son derece etkili olabilen bir karttır.

Bu kartın yer aldığı desteleri bulmak için arama kutusunu kullanabilir veya doğrudan Kıvılcım desteleri sayfasını ziyaret edebilirsin.

Prenses

Prenses

Prenses, Kraliyet Arenası‘na erişebilen oyuncular tarafından kullanılabilen bir birlik kartıdır. Alan hasarı verir ve oyundaki en uzun menzilli birlik kartıdır ama isabet puanı düşük ve hasar miktarı çok yüksek değildir. Prenses nehrin diğer tarafında yer alan bir binayı veya kuleyi vurabilecek kadar fazla vuruş menziline sahiptir.

Prenses alan hasarı verdiğinden ve aynı zamanda kara ile hava birliklerine saldırabildiği için son derece kullanışlı bir karttır. Prenses birliğinin verdiği alan hasarı ortalama derecede olmasına rağmen kolayca öldürülebildiği için pek çok oyuncu tarafından tercih edilmeyen bir kart durumundadır. Oklar veya buna benzer büyü kartlarıyla Prenses kolayca ortadan kaldırılabilmektedir. Fakat çoğu oyuncu bu büyüleri boşa kullandırtmak için Prenses kartını bir yem olarak kullanmayı düşünebilmektedir.

Bu kartın yer aldığı desteleri bulmak için arama kutusunu kullanabilir veya doğrudan Prenses desteleri sayfasını ziyaret edebilirsin.

Buz Büyücüsü

Buz büyücüsü

Buz Büyücüsü, Büyü Vadisi arenasına erişim sağlandığında elde edilebilen bir birlik kartıdır. Buz Büyücüsü alan hasarı ve saldırı menzili ortalama düzeyde olan bir birlik kartıdır. Saldırdığı birlikleri yavaşlatmayı başarabildiği için son derece kullanışlı olabilmektedir.

Buz Büyücüsü çoklu birliklere karşı etkili olabilmektedir. Özellikle canı yüksek olan olan birlikleri yavaşlatıp durdurma konusunda oyunculara yardımcı olabildiği için çoğu zaman Büyücü yerine tercih edilebilen bir karttır. Aynı zamanda canı yüksek olan diğer birlikleri desteklemek için kullanılarak onları engellemeye gelen birlikleri durdurmak için kullanılmaktadır. Yavaş saldırı düzenlediği için belirli stratejilerde kullanılamayan bir kart olmasına rağmen doğru stratejilerde iş yapabilmektedir.

Bu kartın yer aldığı desteleri bulmak için arama kutusunu kullanabilir veya doğrudan Buz Büyücüsü desteleri sayfasını ziyaret edebilirsin.

Lav Tazısı

Lav tazısı

Lav Tazısı, P.E.K.K.A.’nın Oyun Evi arenasına erişim sağlandıktan sonra alınabilen bir karttır. Tek bir hedefe saldırabilmektedir. Saldırı menzili düşüktür, isabet puanı yüksek ama hasar miktarı azdır. Doğrudan binaları hedef alır. Öldükten sonra ise Lav Köpekleri ortaya çıkarır. Bu ufak birlikler daha fazla hasar vermelerine rağmen daha az isabet puanına sahiptirler.

Lav Tazısı kartını tek başına göndermek çok doğru değildir. En doğru strateji onu destekleyebilecek menzilli birlikler kullanmaktır. Diğer tüm birlikleri korumak için bu birliği bir tank olarak kullanabilirsiniz. Bu birliği durdurabilecek en etkili yöntem ise Felaket Kulesi kullanmaktır. Hava birliği olması ve sadece binaları hedef alabiliyor olması nedeniyle avantajsız olarak görülmesine rağmen Lav Tazısı doğru birliklerle desteklendiğinde son derece etkili olabilen bir karttır.

Bu kartın yer aldığı desteleri bulmak için arama kutusunu kullanabilir veya doğrudan Lav Tazısı desteleri sayfasını ziyaret edebilirsin.

Madenci

madenci

Madenci, İnşaatçı’nın Atölyesi arenasına erişim sağlandıktan sonra alınabilecek bir karttır. Tek bir hedefe saldırabilen yakın dövüş birliğidir. İsabet puanı yüksektir ve ortalama düzeyde hasar vermektedir. Arenanın herhangi bir yerinde kullanılabilecek tek birlik kartıdır.

Haritanın her yerinde kullanılabilir olması nedeniyle sürpriz saldırılarda kullanılabilecek bir karttır. Taç Kuleleri’ne karşı daha az hasar verebildiği için doğrudan kulelere karşı kullanılmaması gereken bir karttır. Bir tank olarak kullanılarak oldukça etkili stratejiler geliştirilebilir. Tek hedefli bir kart olduğu için çoklu birliklere karşı etkisiz kalabilmektedir. Özellikle Goblinler veya Barbarlar gibi birlikler tarafından kolayca etkisiz hale getirilebilmektedir.

Bu kartın yer aldığı desteleri bulmak için arama kutusunu kullanabilir veya doğrudan Madenci desteleri sayfasını ziyaret edebilirsin.

43 Yorum

 1. bulut güngören

  merhaba bende mezarlık buz buyucu elektro buyucu madenci lav tazısı tomruk var bana golem destesi veya farklı bir deste oluştururmusun … birde ben senin clash royalede hesabın varsa klanına gelebilirmiyim

  • Yakın zamanda sitenin klanını oluşturmak istiyoruz. Eğer bunu yaparsak hepiniz davetli olacaksınız. Yorum üzerinden deste önerisi yapmıyorum. Çok fazla talep oluyor ve yetişebilmem mümkün değil maalesef.

 2. Merhaba ben tomruk buz büyücüsü lav tazısını kullanarak bir deste yapmak istedim ancak aramalarda çıkmadı yardımcı olabilir misiniz?

  • Arama kısmına sadece bir kartın adını yazmalısınız. Eğer üçünü birden yazarsanız herhangi bir sonuç alamazsınız. Tüm bu kartların yer aldığı bir deste oluşturmak için uğraşırım ancak söz vermiyorum çünkü bu tür desteler oluşturmak gerçekten zor olabiliyor.

 3. Abi ben 8.arenadayim elimde lav tazisi ,buz buyucusu ,mezarlik ve elektro buyucu var.Bunlarin hepsini veya bazilarini kullanaram nasil bir deste yapabilirim.Yardimci olursan sevinirim

  • Kaan Karadeniz

   Siteyi biraz araştırın lütfen. Arama kutucuğunu ve menüleri kullanarak dilediğiniz desteleri bulabilirsiniz. Hepsini tek bir desteye sığdırmak mümkün olmayabilir. Ancak size yapılacak en uygun tavsiyelerden birisi aşağıdaki şekildedir:

   Lav Tazısı, Buz Büyücüsü, Mezarlık, Elektro Büyücü, Mezar Taşı, Buz Ruhu, Alev Topu, Çarpma

 4. Yalnız bu destede elektro büyücü yok ve elimde efsanevi olarak tek elektro büyücü var elektro büyücüyü hangi kartlarla kullanırsam verim alırım

  • Kaan Karadeniz

   Bu desteler henüz test aşamasındadır. Elektro Büyücü kartı çok yeni olduğu için desteler biraz gecikmeli eklenecektir.

  • Elektro büyücüyü tank birlikler ile kullanmalısın.örnek olarak en iyi dev ile kullanılır.dev in arkasına koyduğunda cehennem kulesi sürekli baştan başlar sen de bu sırada fıçı ile destekleyip kuleyi anında alırsın.

 5. Abi ben 6.arenada buz büyücüsü madenci tomruk destesi hazirlayabilirmisin

  • Sıraya alabilirim bu söylediğinizi ama şu an farklı desteler test aşamasında olduğu için ne zaman hazır olacağını söylemem mümkün değil.

 6. Oğuzhan Güler

  Abi ben 8. Arenadayım. Bana 1 tane kivilcim ile deste soylermisin ??? LÜTFEN … (Kartlarının Level leri Yüksek 9 levelim)

 7. Abi ben 7. Arenadayim bana madenci buz buyucusu ve mezarlik ile bir deste hazirlayabilirmisin

  • Kaan Karadeniz

   Elimden geleni yaparım. Son zamanlarda gelen istekler çoğaldığı için biraz gecikmeli olabilir. Desteleri yorum olarak paylaşmıyorum çünkü yazı haline dönüştürüp o şekilde paylaşıyorum. Takipte kalmaya devam edin.

 8. Abi bana da kıvılcım lav tazısı nve tomruk olan bir deste ayarlayabilirmisin

  • Deste taleplerini not etmekteyim. Çok fazla talep geliyor şu sıralar, en kısa sürede bu taleplere uygun desteler paylaşmaya özen göstereceğim.

 9. mezarlık ve kıvılcımlı deste oneerebilirmisiniz

 10. gençler 8. arenadayım kıvılcımım ve oduncum var deste bulurmusunuz ?

  • Şu an söylemiş olduğun kriterleri yerine getirebilecek bir deste oluşturmam mümkün değil çünkü Oduncu kartına sahip değilim. Belki ilerleyen zamanlarda bir şeyler yapmaya paylaşmaya çalışabilirim.

  • Kıvılcımı boşver.işlevsiz bir kart.Elit barbarların önüne oduncu koy,çarpma yı hazırda beklet,iskelet ordusu atınca atarsın.oduncu ölümce öfke bırakır .o öfkeylede barbarlar kuleyi …….. .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir