Cadılı Dev İskelet Ordusu destesi

3. Arena seviyesine ulaşmayı başardıktan sonra yavaş yavaş oyunun zorlanmaya başladığını hissedersiniz. Artık karşınıza çıkan kartlar daha çeşitli olmaya başlar. Geliştirdiğiniz stratejileri çok daha farklılaştırmak durumunda kalırsınız. Cadılı Dev İskelet Ordusu size bu çeşitliliği fazlasıyla sunar.

Bu desteyle yapacaklarınız çok çeşitlidir. Sadece bir ana karta sadık kalarak oynamazsınız. Farklı farklı saldırı planları oluşturup rakibin üstüne giderken aynı zamanda savunmayı sağlam tutarak kendinizi korumayı başarabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek husus rakibin büyü kartlarının farkında olmaktır. Bunu başardığınız zaman bu seviyelerde galibiyetlere kolayca uzanabilirsiniz.

Cadılı Dev İskelet Ordusu

Cadı: Cadı bu seviyelerin vazgeçilmez kartıdır. Yapmanız gereken onu tank bir kartın arkasından göndermektir. Saldırı yönünde bunu başarıyla yerine getirebilmektedir. Savunmada ise çoklu birliklere karşı etkilidir. Saldırılarının alan hasarı vermesi en büyük artılarından birisidir.

Dev İskelet: Dev İskelet gıcık bir karttır. En azından sinir bozucudur. Kolayca kandırılabilen bu iskelet binaların yakınında öldüğü zaman bıraktığı bomba aşırı yüksek hasar verebilmektedir. Bu nedenle rakibin onu binalarından uzak tutması şarttır.

Goblin Fıçısı: Goblin Fıçısı sinsi taktiklerin kartıdır. Bir anda kulelerin arkasında ufak yeşil birliklerin olduğunu fark eden rakipler çaresiz kalabilirler. Dev İskelet nehri geçtikten sonra bu kartı kullanırsanız rakip ya büyü veya birlik kartıyla onları ortadan kaldırmak zorunda kalır ya da ufak yeşil birliklerin kuleyi indirir.

İskelet Ordusu: Savunmanın en önemli kartıdır. Bu seviyelerde fazlasıyla kullanışlı olduğundan destede olmazsa olmazlardan birisidir. Rakip Prens veya Dev mi kullandı? Yarı yolda onu bu orduyla sıkıştırıp kolayca ortadan kaldırabilirsiniz. Savunmadan sonra karşı saldırıya geçen bu birlikler rakip için büyük tehdit olabilmektedirler.

Minyonlar: Minyonlar küçük ama hasar miktarı yüksek olan hava birlikleridir. Sıkça Balon birliğiyle karşılaşabileceğiniz bu seviyelerde ihtiyaç duyacağınız önemli kartlar arasında yer alır. Hızlı saldırmaları nedeniyle birkaç saniye içerisinde hava saldırısı düzenleyemeyen pek çok birliği ortadan kaldırabilirler.

Silahşor: Silahşor güçlü bir karttır. Oyunun en iyi hasar veren kartları arasında yer alır çünkü saniye başına verdiği hasar çok yüksektir. Karşınıza çıkabilecek Yavru Ejderha veya Balon gibi kartlara karşı etkili bir savunma kartı olarak kullanılabildiği gibi yeri geldiğinde saldırıya geçebilecek bir birlik olarak kullanılabilmektedir.

Valkür: Valkür alan saldırısı gerçekleştirebilen orta düzeyde cana sahip olan dayanıklı bir karttır. Rakibin İskelet Ordusu varsa sizin Valkür kartınız vardır. Aralarına bırakacağınız bir Valkür ile tek seferde onları ortadan kaldırabilirsiniz.

Yavru Ejderha: Yavru Ejderha hava birlikleri arasında en dayanıklı birliklerden birisidir. Savunma anlamında çok büyük etkilere sahip olmasa bile Dev İskelet olmadığında iyi bir tank olarak kullanılabilir. Kolayca dikkati dağıtılabilen bir birlik olduğu için bazen ciddi sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Cadılı Dev İskelet Ordusu size bu seviyelerde ihtiyaç duyacağınız her türlü imkanı sunan bir destedir. Stratejilerinizi dilediğiniz gibi geliştirebilir ve çeşitlendirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken rakibin elindeki kartlara dikkat etmektir. Asla Cadı kartını tek başına göndermemeniz gerektiğini de unutmamalısınız.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir