Buz Golemi destekli Balon destesi

Uzun zamandır çok iyi bir Balon destesi kullanmak nasip olmamıştı. Bu Balon destesi diğerlerinden farklı olarak biraz daha riskli ama doğru kullanıldığında daha fazla ödül veren bir destedir. Destede klasik tank Dev yerine Buz Golemi kullanıldığından daha stratejinin işlemesi için daha dikkatli hareket edilmelidir.

Buz Golemi + Balon + Okçular kombinasyonu ile hasar kapasitesi yüksek bir saldırı gerçekleştirebilme şansına sahipsin. Ancak elindeki diğer tüm kartların savunma konusunda sana yardımcı olacağını unutmaman gerekir. Bu destedeki her kartı saldırı planının içine dahil edebilirsin ama her savunma kartının elinden saldırı yönünde çıkması durumunda risk almış olacağını unutmamalısın.

Buz Golemi ve Balon Destesi

Balon: Balon son güncellemelerle çok daha güçlü hale getirilmiştir. Onu koruyup kulenin yakınlarına getirmeniz yeterli olacağından bu işin üstesinden gelebilecek kartlar sayesinde amacına ulaşabilirsin.

Buz Golemi: Dayanıklı olmasına rağmen yavaş ilerlemesi en büyük dezavantajıdır. En büyük avantajı ise düşük kullanım bedeline sahip olması ve bir tankın yapması gereken her şeyi yapabilmesidir. Burada görevi Balon kartının rakip kulenin yakınlarına ulaşmasını sağlamaktır.

Okçular: Hava ve kara olmak üzere her iki alana da saldırı yapabilmesi ve aynı zamanda hem saldırı hem savunma yönünde kullanılabilmesi nedeniyle son derece elverişli bir karttır. Bu destede yer almasının nedeni ise size esnek hamleler sunabilmesidir.

İskelet Ordusu: İskelet Ordusu savunmada çok büyük işler başarmaktadır. Son dönemin en popüler kartlarından birisi olan Elit Barbarlar karşısında kusursuz savunma yapabilmektedirler. Aynı zamanda yeri geldiğinde Balon kartına hedeflenmiş bir kulenin üzerine doğru kullanılarak etkili bir saldırı gerçekleştirme fırsatını sana sunmaktadır.

Mega Dalkavuk: Mega Dalkavuk tamamen savunma yönlü bir kart olarak dikkat çekmektedir. Bu deste kapsamında onu daha farklı bir biçimde kullanmak maalesef mümkün değildir. Eğer Buz Golemi ve Balon ile aynı kare içerisine koyarsanız rakip tek bir büyü kartıyla sizi etkisiz bırakabileceğinden çoklu birlik saldırılarında değerlendirilmemelidir.

Top: Bir savunma kartı olarak fazlasıyla işe yaramaktadır. Rakibin doğrudan binaları hedef alan kartlarını kolayca ortadan kaldırabilmektedir. Diğer savunma kartlarına göre biraz daha dayanıklı ve kullanım maliyetinin az olması nedeniyle bu destede tercih edilmiştir.

Alev Topu: Alev Topu büyü kartına her zaman ihtiyacınız olacaktır çünkü bu desteyi Silahşor veya Minyon Sürüsü gibi kartlar kolayca etkisiz bırakabilmektedir. Bu kartlara karşı en büyük silahınız ise Alev Topu kartı olacaktır. Yeri geldiğinde bu kartı canı az kalmış olan kuleleri indirmek için kullanabilirsin.

Çarpma: Elinde bulunması gereken büyü kartlarından bir diğeridir. Bu kartın önemli olmasını sağlayan ise yarım saniye farkla bile olsa Balon kartının kuleye yakınlaşabilecek olmasıdır. Bunu başarmak istiyorsan Çarpma büyü kartından destek almayı düşünebilirsin.

Balon + Buz Golemi + Okçular kartıyla oluşturulmuş bu desteyi kullanarak tek seferde kule yıkabilecek kadar güçlü saldırılar düzenleyebilirsin. Bu saldırıları gerçekleştirebilmenin en kolay yolu ise rakibin savunma kartlarını tek tek etkisiz hale getirmek olduğundan elindeki büyü kartlarından faydalanmayı düşünebilirsin.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir