Anasayfa / 10. Arena Desteleri / Sıradan ve Ender Kartlarla Kraliyet Devi

Sıradan ve Ender Kartlarla Kraliyet Devi

Arena 7 seviyesinde kullanabileceğiniz bu desteyi aynı zamanda dilerseniz Arena 8 seviyesinde de kullanabilirsiniz. Destenin temel amacı tahmin edebileceğiniz gibi Kraliyet Devi kartından maksimum verim almaktır. Bu destenin en iyi yanı seviye atlatması güç olan Destansı kartlar içermemesidir. Sıradan ve Ender kartlarla Kraliyet Devi destesi sayesinde oyuna ekstra para yatırmak zorunda kalmadan üst arenalarda oynamaya devam edebilirsiniz.

Sıradan ve Ender kartlarla Kraliyet Devi fırsat bulduğunuz her noktada Kraliyet Devi kartını kullanarak saldırıya geçmeniz anlamına gelir. Rakibiniz sizi engellemek için pek çok şey deneyecektir ama ona uygun birliklerle karşılık vererek avantajı kaptırmadan yolunuza devam edebilirsiniz.

Sıradan ve Ender Kartlarla Kraliyet Devi

Kraliyet Devi güçlü bir kart olmasına rağmen etrafını çok iyi kartlarla doldurmak gerekir. Bu açıdan destede yer alan kartların her birisi ihtiyaç duyduğunuz bu kalabalığı size sağlayacaktır. Özellikle menzilli kartlarla onu uzaktan destekleyebileceğinizi unutmamalısınız.

Kraliyet Devi: Destenin ana kartıdır. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus İksir avantajını ele geçirmeden bu kartı oynamamaktır. Eğer bunu yaparsanız oyunu %51 ihtimalle kaybetmiş sayılırsınız.

Goblinler: Savunma anlamında size fazlasıyla yardımcı olacaktır. Düşük maliyeti nedeniyle kullanacağınız destede yer alması gerekir. Daha farklı kartlar kullanmayı düşünebilirsiniz fakat maliyeti yukarı çıkartan her türlü kart oyun stratejinizi sekteye uğratacaktır.

Mızraklı Goblinler: Bu kart çok yönlü bir karttır. Size hem savunma hem de saldırı yönünde destek olabilecektir. Savunmada kullanılırken rakip birliklerin dikkatini dağıtabilirsiniz. Ayrıca eğer dilerseniz onları farklı yöne doğru çekebilir ve hatta onları ortadan kaldırabilirsiniz. Domuz Binicisi gibi kartlara karşı Mezar Taşı ile savunma yaparken bu kartı da kullanarak onları tamamen etkisiz kılabilirsiniz.

Mezar Taşı: Bu destenin görünmez kahramanı olarak nitelendirebilirsiniz. Domuz Binicisi, Dev, Prens, Dev İskelet, P.E.K.K.A., Mini P.E.K.K.A. gibi birçok birliğe karşı etkili bir karttır. Savunmada olmazsa olmazınız olacak bu kart sayesinde birçok saldırıya karşı koyabilirsiniz.

Silahşor: Oyundaki saniye başına hasar konusunda en avantajlı kartlardan birisidir. Savunma konusunda fazlasıyla etkilidir. Aynı zamanda karşı saldırı konusunda size birçok farklı fırsat sunacaktır. Kendi alanınızın orta kısımlarında kullandığınız taktirde savunmadaki yerini garanti altına almış olabilirsiniz.

Büyücü: Büyücü kartının temel amacı Kraliyet Devi kartını korumaktır. Belirli bir mesafede kullanmanız durumunda bu ikiliyi durdurma konusunda rakipleriniz fazlasıyla gayret göstereceklerdir. Ayrıca dilerseniz karşı saldırı gerçekleştirmek için bu karttan faydalanabilirsiniz.

Barbarlar: Barbarlar çoğunlukla savunma yönünde kullanılır çünkü oldukça yavaştırlar. Tıpkı Mezar Taşı kartında belirttiklerim gibi bu kart da doğrudan binaları hedef alan kartlara karşı etkilidirler. Rakibinizde Alev Topu gibi bir büyü kartı yoksa fazlasıyla avantajlı olacağınızı unutmamalısınız.

İksir Toplayıcı: İksir Toplayıcı kartı konusunda fazla açıklamaya gerek yok. Kullanımı konusunda sadece mevcut İksir durumunuza dikkat etmeniz yeterlidir. Kendinizi hamle yapma şansından mahrum bırakarak bu kartı kullanmayı aklınızdan bile geçirmemelisiniz.

Öncelikle belirtmem gerekir ki Sıradan ve Ender kartlarla Kraliyet Devi destesi Arena 7 için hazırlanmış bir destedir. Arena 8 seviyesinde bir takım sorunlar veya sıkıntılar yaşamanız olası olabilir. Bunun dışında desteyi gönül rahatlığıyla kullanabilir ve bulunduğunuz seviyeden üst seviyelere doğru yükselmeyi başarabilirsiniz. Dikkatli olmanız gereken en önemli husus İksir avantajını kaybetmemektir. İksir avantajını kaybettiğiniz zaman oyunu kaybetme olasılığınız oldukça yüksektir.

Sıradan ve Ender kartlarla Kraliyet Devi destesi hakkında düşüncelerinizi yorum yaparak paylaşabilir ve eğer varsa sorularınızı bana ulaştırabilirsiniz.

Keyifli oyunlar!

2 Yorum

  1. Çağatay Hayta

    Bence Gayet Hoş Bi Deste Olmuş Lakin Büyü Kullanılırsa İnsanların İşine Çok Daha Fazla Yarayabilir Diye Düşünüyorum Bu Arada Elinize Emeğinize Sağlık Cidden Çok Güzel Bi Site Olmuş

    • Kaan Karadeniz

      Teşekkürler. Elimizden geldiğince siteyi geliştirmeye çalışıyoruz. Umarım çok daha iyi noktalara gelebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizin klanı açılmıştır. #2889V0V9 kodu ile klana ulaşıp katılım sağlayabilirsiniz.
+