Anasayfa / 10. Arena Desteleri / Kıvılcım ve Dev Destesi

Kıvılcım ve Dev Destesi

Oyunu kaybetseniz bile Taç kazanmak isteyenlerden misiniz? Öyleyse artık endişe etmenize gerek yok Kıvılcım ve Dev kartlarından oluşan bu güzel deste size fazlasıyla yardımcı olacaktır. Oyunun en çok hasar veren kartlarından birisine sahip bu deste sayesinde kaybettiğiniz oyunlarda 1 Taç, kazandığınız oyunlarda ise en az 2 Taç alma olasılığınız epey yüksektir.

Bu deste klasik Dev destelerinin bir kopyası gibidir ama içerisinde oyunun yıkım gücü en yüksek kartını bünyesinde barındırır. Sahip olabileceğiniz tüm kartlar içerisinde ondan daha fazla hasar veren başka bir kart bulma olasılığınız gerçekten düşüktür. Kıvılcım kartının muazzam gücünden yararlanarak rakibinizin üzerinde olağanüstü bir baskı kurmayı başarabilirsiniz.

Kıvılcım ve Dev Destesi

Kıvılcım güçlü bir karttır. Bir kuleyi yıkması iki vuruşla mümkün olmaktadır. Dolum yapıp saldırdığı zaman önüne çıkan her birliğe ağır hasarlar verebilmektedir. Yeteri kadar şanslı bir oyuncuysanız ve bu kart size çıkmışsa o zaman çoğu oyunu kazanmaya oldukça yakın olabilirsiniz.

Kıvılcım: Oyunun en fazla hasar veren ve aynı zamanda bu destenin ana kartlarından birisidir. Yapmanız gereken oyunun son kısımlarına doğru kendisinden faydalanmaktır. Oyunun ilk kısımlarında nadiren kendisinden faydalanmayı düşünmelisiniz çünkü aksi taktirde İksir avantajını kaybetme olasılığınız epey fazladır. Kıvılcım kartının önünü açın ve 2 vuruşta sapasağlam bir kuleyi yıkmayı başarın.

Dev: Kıvılcım kartını kullanma fırsatını elde edene kadar tüm saldırı planlarınız içerisinde yer alacak karttır. Dev pek fazla güçlü gözükmeyen bir karttır ama emin olun kulenin yakınına geldiğinde fazlasıyla güçlü bir karttır. Yapmanız gereken onu önden göndermek ve arkasından onu destekleyecek kartları kullanmaktır.

Çarpma: Bu büyü kartı olmadan iki ana karakteri destekleme ve sahip olduğunuz kuleleri koruma olasılığınız son derece düşüktür. Kendinize bir iyilik yapın ve bu kartı kullanacağınız destede bulundurmayı ihmal etmeyin. Birçok çoklu birliği ortadan kaldırabilir ve birçoğunu neredeyse etkisiz bırakabilen bu kart oldukça kullanışlıdır.

Ateş Ruhları: Kıvılcım kartının hayatta kalmasını istiyorsanız bu karta ihtiyacınız olacaktır. Rakibiniz mutlaka Barbarlar gibi bir kart kullanarak sizi durdurmaya çalışacaktır. Öyleyse bu durumda ona en uygun hamleyi yaparak cevap vermeniz gerekir. Çoğu zaman bu uygun hamle Ateş Ruhları olacaktır. İksir avantajını size kazandırdığı için ekstra faydalı bir karttır.

Top: Oyunun altın kuralı haline dönüştüğü için kolaylıkla söyleyebilirim ki artık kullandığınız destede en az bir adet bina kartı olmalıdır. Yoksa Domuz Binicisi gibi bir kartı durdurmakta son derece güçlük çekersiniz. Top bu konuda size yardımcı olabilecek ideal kartlardan birisidir.

Minyonlar: Minyonlar kartı çok güçlü değildir ama savunmada son derece etkilidir. Birçok oyuncu bu birlikleri ortadan kaldırmak için büyü kartlarını kullanmak istemezler. Bu nedenle savunmada gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz kartlardan birisidir.

Bombacı: Tıpkı Ateş Ruhları gibi alan hasarı verebilen ve Barbarlar birliklerini ortadan kaldırabilen ideal bir karttır. Yapmanız gereken doğru zamanlamayla kullanmak ve savunmanıza güç katmaktır.

Mini P.E.K.K.A.: Ağabeyi kadar güçlü olmasa bile güçlüdür. Bu destede gizli kahraman rolünü üstlenir. Çünkü pek çok oyuncu diğer iki kartla yapacağınız saldırıya odaklanacağı için karşı koridordan saldırı gerçekleştirmeniz durumunda hazırlıksız yakalanabilir. Bunu avantaja çevirebilir veya kendisinden savunmada faydalanabilirsiniz.

Kıvılcım ve Dev destesi size her oyundan en az 1 Taç kazandırma garantisine sahip bir destedir. Yapmanız gereken olağan gücünüz ile Kıvılcım kartını savunmaya çalışmak ve onun bir kuleyi vurmasını sağlamaktır. Bunu başardığınız sürece oyunları kazanmaya yakın olabilirsiniz ama kazanamasanız bile Taç alma garantisine sahip olacağınızdan emin olabilirsiniz. Dev kartını oynayın, yeterli İksir olduğunda Kıvılcım kartını arkasından gönderin ve kartlarınızı hayatta tutmaya çalışın. Strateji işte bu kadar basit.

Kıvılcım ve Dev destesi hakkında görüşlerinizi ve önerilerinizi yorum yaparak benimle paylaşabilirsiniz. Deste hakkında sorularınız varsa bunları da yorum yaparak bana ulaştırabilirsiniz.

Keyifli oyunlar!

2 Yorum

  1. Ben karşının iksir az olduğunda hemen önce prens sonra büyücü sonra ateş ruhları atıyorum hemen alıyo zaten kuleyi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir