Anasayfa / 10. Arena Desteleri / P.E.K.K.A. ve Büyücü Kombinasyonu

P.E.K.K.A. ve Büyücü Kombinasyonu

Büyük saldırılar büyük adamlarla gerçekleştirilir. Oyundaki en büyük adamlardan birisi olan P.E.K.K.A. ile oluşturulan bu destede Büyücü kartının yardımını alarak çok güçlü saldırılar gerçekleştirebilirsiniz. Arena 5 seviyesinden başladığınız maceranızı çok daha yukarılara taşıyabilirsiniz. P.E.K.K.A. ve Büyücü kombinasyonu stratejisiyle bunu başarabilmek için şansınız epey fazla olacaktır.

Bu desteyi daha önce gördüğünüzü iddia edebilirsiniz. Birazdan detayları sizinle paylaşacağım ama öncelikle destenin kullanım şekline ve kartlarla ilgili bilgilerimize bakalım. Bu stratejide temel hedefiniz P.E.K.K.A. ardından göndereceğiniz birliklerle hem onu korumak hem de ona yol açmaktır.

P.E.K.K.A. ve Büyücü Kombinasyonu

Açıkça söylemem gerekirse bu deste kullanılması kolay bir deste değildir. Çok iyi zamanlama yapmanız lazım ve elinizdeki kartları Alev Topu veya Zehir gibi tek bir büyüye kaptırmaktan kaçınmalısınız. Bunu başarıyla yerine getirdiğiniz zaman oyunu kazanmaya bir adım daha yakın olabilirsiniz.

P.E.K.K.A.: Destenin ana kahramanı, hasar mekanizması ve aynı zamanda tank görevindeki kartıdır. Her zaman bu kartı kullanma şansınız olmayacaktır. Bu nedenle saldırıyı yapmaya karar verdiğiniz zaman tek seferlik bir deneme yapmalı ve sonuna kadar gitmeyi düşünmelisiniz. P.E.K.K.A. her zaman ilk olarak Kral Kulesi’nin arkasından kullanılmalıdır. Yeterli İksir biriktirildikten sonra en uygun biçimde desteklenmelidir.

Büyücü: Alan hasarı verebilmesi en önemli etkendir. Birçok birliğe karşı etkilidir. P.E.K.K.A. birliğinin arkasında olduğu sürece dokunulması oldukça güç olduğundan onu en iyi şekilde destekleyecek karttır. Alan hasarı vermesi ve önüne çıkan pek birliği alt etmesi nedeniyle tercih edilmesi gereken bir karttır.

Valkür: Destede yer alan ve P.E.K.K.A. birliğine bakıcılık yapabilecek en uygun karttır. Yapmanız gereken savunma halindeyken bu karttan maksimum verim elde etmeye çalışmaktır. Rakibiniz sizi durduracak hamleler yapmaya çalıştığında imdadınıza yetişebilecek en önemli kartlardan birisidir.

İskeletler: Düşük kullanım bedeli sayesinde pek çok destede bu kartı görebilirsiniz. Yaptığı işlerin niteliklerini düşündüğünüz zaman ne denli doğru bir iş yaptığınızı öğrenmiş olursunuz. Silahşor, Büyücü, Mızraklı Goblin, Cadı, Mini P.E.K.K.A. ve diğer birçok birliği tek başına ortadan kaldırabilirler. Aynı zamanda rakiplerin dikkatini dağıtma konusunda oldukça etkilidirler.

Top: Savunmayı elden bırakmak hiç iyi bir fikir değildir. Rakibiniz mutlaka sizin zaman içerisinde gelişen stratejinizin dezavantajlarından faydalanmak isteyecektir. Top kartı bunun için önemlidir. Rakibin doğrudan binaları hedef alan birliklerini bu kartla kolayca engelleyebilirsiniz.

Oklar: Bu desteyi etkisiz kılabilecek en güçlü kartlarda Barbarlar ve Minyon Sürüsü gibi çoklu birliklerden oluşan kartlardır. Bu nedenle bunlara karşı bir önlem almalısınız. Oklar büyü kartı bu konuda size yardımcı olacaktır.

Alev Topu: Bu destede yer alan çok yönlü bir karttır. Güçsüz durumda olan kuleleri yıkmak, büyük saldırıları engellemek, çoklu birlikleri durdurmak gibi pek çok konuda bu desteden faydalanabilirsiniz. Her yönüyle iyi bir büyü kartıdır. Kullanacağınız destede olması gerekir.

Silahşor: Silahşor çok yönlü bir başka karttır. Savunmada güçlüdür, saldırıda güçlüdür. En önemlisi saniye başına hasar açısından oldukça avantajlıdır. Birçok birliği daha yakına gelmeden engelleyebilir ve ortadan kaldırmayı başarabilirsiniz.

P.E.K.K.A. ve Büyücü kombinasyonu destesinde ilk olarak daima Büyücü ile başlamayı düşünmelisiniz. Eğer bunu yapamazsanız Valkür veya Silahşor kullanarak açılışı yapmalısınız. Asla ilk olarak P.E.K.K.A. ile başlamamalısınız çünkü bu sizi en avantajsız duruma sürükleyecek hamle anlamını taşır. Rakibin yaptığı hamlelere karşılık vererek P.E.K.K.A. birliğini de uygun zamanlarda kullanarak saldırınızı gerçekleştirmelisiniz. Büyücü ve Silahşor gibi destek birliklerinin daima P.E.K.K.A. birliğinin arkasında yer almasına dikkat etmelisiniz.

P.E.K.K.A. ve Büyücü kombinasyonu hakkında görüşlerinizi yorum yaparak dile getirebilir ve varsa sorularınızı bana ulaştırabilirsiniz.

Keyifli oyunlar!

8 Yorum

  1. Dourhalfin2702

    xddddddddd helal be 7. arenadayım sayenizde

  2. İskeletler yerine iskelet ordusu koyun bunu yapınca hiç kaybetmedim birsuru 3 taç kazandım teşekkürler

    • Öneri için teşekkür ederiz. Evet bir başka oyuncu daha benzer öneriyi yapmıştı. Bu konuda size hak veriyorum.

  3. İskeletler yerine iskelet ordusunu tercih edebilirsiniz. Ama biraz iksir maliyetini arttırır başka bir dezavantajı yok gibi.

    • Bu deste kapsamında söylediğiniz artık doğru çünkü İskelet Ordusu şu an çok daha kullanışlı bir karttır.

  4. Guzel deste fakat iskelet yerine ordu koyaak daha manyikli

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizin klanı açılmıştır. #2889V0V9 kodu ile klana ulaşıp katılım sağlayabilirsiniz.
+