Anasayfa / 10. Arena Desteleri / Domuz Binicisi ve Çarpma İkilisi

Domuz Binicisi ve Çarpma İkilisi

Arena 5 seviyesinden sonra oyunun birazcık zorlandığını görebilirsiniz. Özellikle bu seviyelerde Domuz Binicisi kullanan desteler sıklıkla görülür. Siz bunlardan biri olmak ister misiniz? Domuz Binicisi ve Çarpma ikilisi ile farklılık yaratmayı başarabilirsiniz.

Domuz Binicisi ve Çarpma ikilisi ile oluşturulan bu destenin en büyük avantajı İksir maliyetinin oldukça düşük olmasıdır. Ayrıca bu destede herhangi bir Efsanevi kart yer almadığı için tüm oyuncular tarafından rahatlıkla kullanılabilmektedir. Eğer sizde düşük maliyetli ama etkili bir deste arıyorsanız bu desteyi deneyebilirsiniz.

Domuz Binicisi ve Çarpma İkilisi

Domuz Binicisi bana kalırsa oyundaki en özel kartlardan birisidir. Bunun sebebi doğrudan hızlı bir biçimde binaların yanına yaklaşabiliyor olmasıdır. En büyük artısı hiç kuşkusuz budur ama rakibin uygun hamleleriyle kolayca etkisiz hale getirilebilmektedir. Bunun için destede Çarpma büyüsü gibi etkili bir büyü yer almaktadır. Bu büyü kartı sayesinde Domuz Binicisi kartını hedefine daha hızlı bir biçimde yaklaştırmayı başarabilirsiniz.

Domuz Binicisi: Bu destenin ana karakteridir. Ortalama İksir maliyeti üzerinden sunduğu avantajlar birbirinden farklıdır. Savunma binalarını etkili bir biçimde kullanmayı başaramayan tüm oyunculara karşı üstünlük kurmanız kaçınılmazdır. Bu destede yer alan birçok kart ile iyi bir ikili olabilmektedir.

Çarpma: Düşük maliyetine rağmen fazlasıyla etkili ve işlevsel bir karttır. Goblinler, Mızraklı Goblinler, İskeletler, Minyonlar ve Minyon Sürüsü gibi birliklere karşı etkili olabilen bir büyüdür. Bununla birlikte en büyük avantajı kısa süreliğine rakip birlikleri durdurmasıdır. Ayrıca şarj yoluyla saldırı gerçekleştiren tüm birliklerin saldırılarını iptal etme fırsatını size sunmaktadır.

İskeletler: Bu kartın maliyetinin en az seviyede olduğunda bakmayın. Birçok birliğin dikkatini dağıtma ve onları ortadan kaldırma konusunda etkilidir. Bu kartı daima savunma yönünde kullanmalı ve saldırı yönünde kullanmayı aklınızdan bile geçirmemelisiniz.

Goblinler: Goblinler göz ardı edilemeyecek derecede güçlüdürler. İskeletler kartıyla yapabildiğiniz her şeyi bu kartla yapabilirsiniz. En önemli avantajı ise Domuz Binicisi ile bir kombinasyon halinde kullanılabilmeleridir. Kuleye hasar vermeye başladıklarında fazlasıyla etkilidirler.

Mızraklı Goblinler: Oyunun çok yönlü kartlarından birisidir. Hem savunma hem saldırı yönünde kullanılabilmektedirler. Bununla birlikte hava birliklerine karşı bu destede kullanılabilecek tek karttır. Bu nedenle dikkatli olmalı ve özellikle hava birliklerine karşı savunmayı elden bırakmamalısınız.

Top: Destede yer alan tek savunma binası kartıdır. Bu nedenle kullanmak için hor davranmayı aklınızın ucundan bile geçirmemelisiniz. Rakibin temel kartını alanın orta kısmına getirmek için kullanmalı ve onun her iki kuleden de hasar alabilmesini sağlamalısınız.

Mini P.E.K.K.A.: Savunma anlamında tankların baş belası bir karttır. Dev birliğini kolay bir biçimde ortadan kaldırabilmektedir. Saldırı anlamında ise gözden kaçırıldığı zaman bir kuleyi hızlıca yok edebilmektedir. Bu kartın ne kadar güçlü olduğunu anlatmaya gerek yok kullanarak kendiniz de görebilirsiniz.

Alev Topu: Savunma anlamında en güvendiğiniz büyü kartı olmalıdır. Çarpma büyüsü çoğu çoklu birliği tek vuruşta ortadan kaldıramaz ama bu kart kaldırabilir. Bu kart sayesinde İksir avantajını ele geçirmeniz oldukça kolaydır. Sadece hasar takası yaptığınız karta dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Domuz Binicisi kartının yer aldığı daha farklı desteleri denemek için yukarıdaki bağlantıya göz atabilirsiniz. Bu kartın saldırı anlamında çok güldüğünü herkes kabul edecektir ama önemli olan onu destekleyecek kartlarla birlikte kullanabilmektir.

Domuz Binicisi ve Çarpma ikilisi oldukça düşük maliyetiyle size birçok avantaj sunabilecektir. Bu avantajların en büyüğü hızlı bir biçimde kartlarınızı kullanabilecek olmanızdır. Özellikle oyunun son bölümlerine doğru hızlı bir biçimde dolan İksir sayesinde rakibinizi baskı altında tutmayı başarabilirsiniz. Hızlı bir biçimde Domuz Binicisi kullanmak rakibinizi zor durumda bırakacaktır.

Domuz Binicisi ve Çarpma ikilisi destesi hakkında sorularınız varsa yorum yaparak bunları bana ulaştırabilirsiniz.

Keyifli oyunlar!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizin klanı açılmıştır. #2889V0V9 kodu ile klana ulaşıp katılım sağlayabilirsiniz.
+