Anasayfa / 10. Arena Desteleri / Dev Döngü Destesi

Dev Döngü Destesi

Clash Royale oynarken en çok karşılaşacağınız destelerden birisini sizinle paylaşmak istiyorum. Bu deste her açıdan iyi sayılabilecek bir deste değildir ama kötü yanları oldukça sınırlı bir destedir. Bu nasıl anlatılabilir bilmiyorum ama bu deste ile her şeyi yapabilirsiniz ama hiçbir şeyi çok iyi yapamazsanız. Oyunun ilk seviyelerden itibaren kullanılabilecek genel bir deste olduğu için arena seviyesini en altta tutmayı uygun gördüm.

Döngü destelerinin genel karakteristiği gereği yapmanız gereken Dev kullanarak saldırılar gerçekleştirmeyi başarabilmektir. Bunun için kullandığınız destenin İksir bedeli oldukça düşük olmalı ama aynı zamanda size savunma fırsatı verebilmelidir. Bu deste size tüm bu imkanları sunacaktır.

Dev Döngü Destesi

Dev döngü destesi hızlı bir biçimde Dev kartını kullanmanızı sağlayan bir destedir. Bununla birlikte destenin düşük kullanım bedeline sahip kartlardan oluştuğunu fark etmiş olmalısınız. Döngü desteleri tam olarak bu şekilde oluşturulur. Temel hedefiniz her zaman ana kart olarak belirlediğiniz kartları hızlı bir biçimde kullanmaktır.

Dev: Destenin ana karakteridir ve uygulayacağınız stratejilerin temel unsurudur. Yapmanız gereken Dev’i kullanıp arkasını en uygun kartlarla desteklemektir. Bazı durumlarda iki yönlü saldırılar yapmayı düşünebileceğiniz için bu birliği maçın başlangıcında Kral Kulesi’nin arkasından kullanmanız en doğru seçim olacaktır.

Mızraklı Goblinler: Döngü destelerinin olmazsa olmazlarındandır. Hem karaya hem de havaya saldırabildiği için özellikle savunma yönünde etkilidir. Hızlı saldırı gerçekleştiriyor olması nedeniyle reaksiyon göstermek istediğiniz zaman kullanabileceğiniz ideal kartlardan birisidir.

Goblinler: Goblinler hızlı, biraz dayanıksız ama hasar gücü yüksek birliklerdir. Rakibin size doğru gelen birliklerini farklı yönlere doğru yönlendirmek için kullanılabilecek doğru birliklerden birisidir. Çoğu zaman savunmada kullanılabilecek olsa bile yaptığınız saldırıları desteklemek için de kullanabilirsiniz.

Çarpma: Çarpma büyüsü denge desteleri içerisinde görebileceğiniz kartlardan birisidir. Bu kartı önemli kılan rakip birlikleri bir saniyeliğine değiştirebiliyor olmasıdır. Bununla birlikte dilerseniz rakibin savunma binalarına hedef değiştirmeleri için kullanabilirsiniz. Oldukça işlevsel olan bu kart kullandığınız destede mutlaka yer almalıdır.

Şövalye: Destenin gizli kahramanı desek yanlış olmaz. Dev birliğini en geriden kullandıktan sonra rakibin ona karşı göstereceği reaksiyon karşısında eğer isterseniz diğer taraftan saldırı düzenleyebilirsiniz. İşte bu saldırıda tank görevini üstlenecek olan kart Şövalye kartıdır. Rakip aynı anda iki saldırıyla uğraşmak zorunda kalacağından panik yapmasını sağlayabilirsiniz.

Okçular: Her ne kadar zayıf gibi gözükse bile çok yönlü bir karttır. Okçular önlerine çıkabilecek birçok farklı karta karşı savunma yapabilirler. Yavaş hareket ederler ama etkilidirler. Eğer rakibin saldırılarına karşı koymakta zorlanmak istemiyorsanız bu kart kullanacağınız destede mutlaka yer almalıdır.

Top: Destedeki tek bina kartıdır. Rakibin doğrudan binaları hedef alan birliklerini şaşırtmak için kullanılabilecek en ideal karttır. Gerisini ise tahmin edebileceğiniz gibi diğer birliklerinizle desteklemeli ve savunmanızı gerçekleştirmelisiniz.

Alev Topu: Alev Topu kartı rakibin kullanacağı kartları durdurma konusunda etkili olacaktır. Yoğun olarak karşınıza çıkabilecek Silahşor gibi birlikleri etkisiz kılabilmek adına bu büyü kartından faydalanabilirsiniz.

Dev döngü destesi size birçok iyi strateji imkanı sunacaktır. Yalnız kartlarınızı kullanma yani hamlelerinizi yapma konusunda fazla acele etmeyi düşünmezseniz sizin için çok daha doğru olacaktır. Yapmanız gereken rakibi şaşırtacak veya onu zora sokacak saldırılar gerçekleştirebilmektir. Destede yer alan Dev ve Şövalye kartları bu imkanı size fazlasıyla sunacaktır.

Dev döngü destesi hakkında sorularınız varsa bunları bana yorum yaparak ulaştırabilir ve daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Keyifli oyunlar!

2 Yorum

  1. Arkadaşım o arenada çarpmayı nerden bulalım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizin klanı açılmıştır. #2889V0V9 kodu ile klana ulaşıp katılım sağlayabilirsiniz.
+