Anasayfa / 10. Arena Desteleri / Efsanevi Hava Stratejisi

Efsanevi Hava Stratejisi

Efsanevi Arena’ya ulaşmış olan oyuncular sürekli olarak birbirinden farklı desteler deneme yoluna gidebilmektedirler. Bu desteler sayesinde kupa kazanmaya çalışırlar veya kazandıkları kupaları korumayı arzu ederler. Efsanevi Hava Stratejisi adını taşıyan bu deste oldukça kolay elde edilebilen kartlardan oluşmakta ve oyuncuya hitap etmektedir.

Stratejinin çıkış noktası Efsanevi Arena seviyesinde oyunculara yardımcı olabilecek ve para ödeyen oyuncular ile ödemeyen oyuncular arasında hiçbir farkı oluşturmadan kullanılabilecek bir strateji geliştirmektir. Bu desteyi kullanmayı tercih etmeniz durumunda oyuna sürekli olarak para yatırıp kasa açmadan Efsanevi Arena seviyesinde kupa kazanmaya devam edebilirsiniz.

Efsanevi Hava Stratejisi

Hava stratejisinin en önemli yanı tahmin edebileceğiniz gibi Balon kartından faydalanmaktır. Bunu yapabilmek için onu çok iyi korumalısınız. Hedefine ulaşmadığı sürece Balon fazlasıyla etkisiz bir karttır. Eğer bu kartı koruyamayacağınızı düşünüyorsanız kendinize başka bir deste bulmanızı öneririm.

Balon: Balon bu destenin en önemli kartıdır. Destenin tamamı bu kartın üzerine kuruludur. Kuleleri en etkili bir biçimde yıkabilecek en uygun kart Balon kartıdır. Birçok oyuncu Balon kartına karşı nasıl oynaması gerektiğini bilmez veya bu seviyede bilse bile genel olarak bina kartlarıyla Balon’u engellemeye çalışır. Sizin yapmanız gereken ise Balon’u tek başına rakibin üzerine göndermeden dikkatli hamleler gerçekleştirmektir.

Yavru Ejderha: Yavru Ejderha destenin ikinci önemli kartıdır. Balon’u koruyabilecek ve gerektiğinde tank olabilecek en doğru karttır. Başlangıç aşamasında rakibin çok fazla İksir kullanmışsa Balon ve Yavru Ejderha kombinasyonu ile bir kuleyi yıkmayı başarabilir veya kuleye fazlasıyla hasar verebilirsiniz.

İskeletler: İskeletler, bu destenin en esnek kartlarından birisidir. Onları her duruma karşı kullanabilirsiniz. Prens ve Domuz Binicisi gibi kartlara karşı etkilidir. Elinizdeki kartları hızlı bir biçimde değiştirmek için idealdir. En önemlisi pek çok rakip birliğin dikkatini bu kart ile kolayca dağıtabilirsiniz.

Oklar: Efsanevi Arena seviyesinde bu büyü kartı mutlaka kullandığınız destede yer alması gereken karttır. Bu büyü kartını boşa harcamamaya dikkat etmelisiniz. Gerektiğinde denemeler yapmalı ve isabetli olarak kullanabilmek için kendinizi geliştirmelisiniz. Prenses, Minyonlar ve Minyon Sürüsü gibi kartlara karşı buna ihtiyacınız olacaktır.

Alev Topu: Kullanacağınız destede yer alması gereken önemli kartlardan birisidir. Hem savunma hem de saldırı yaparken zorlandığınız durumlarda imdadınıza yetişebilecek bir karttır. Boşa kullanmamaya özen göstermeniz yeterli olacaktır.

Minyon Sürüsü: Hem savunma hem saldırı yönünde kullanabileceğiniz bir karttır. Bu deste içerisinde kullanılırken rakibin Oklar büyü kartına dikkat edilmesi gerekir. İksir bedeli yüksek olan bu kartı kullandıktan sonra çaresiz kalabilirsiniz.

Barbarlar: Savunma anlamında en güçlü kartınız olacaktır. Pek çok hamleye karşı bu kartı kullanabilir ve rakibinizi durdurmayı başarabilirsiniz. Rakibin Büyücü veya Bombacı gibi kartlarına dikkat etmeyi ihmal etmemelisiniz.

Cehennem Kulesi: Bu destedeki tek savunma binası kartıdır. Rakibiniz canı yüksek kartlar kullandığı zaman onları durdurabilmenin en etkili yollarından birisi Cehennem Kulesi kartını kullanmaktır.

Efsanevi Hava Stratejisi savunmaya yönelik bir stratejidir. İlk hamle yapan siz olmamalısınız. Rakibin hamlesini bekledikten sonra Balon ve Yavru Ejderha kombinasyonunu gerçekleştirerek engellemesi zor bir saldırı gerçekleştirmeye çalışmalısınız. Rakibiniz bir şekilde size engel olmaya ve karşı saldırı gerçekleştirmeye çalışacaktır. Asla aşırıya kaçmayın, savunma konusunda daima elinizde bir fırsat bulundurun.

Efsanevi Hava Stratejisi hakkında görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz. Sorularınız varsa yine yorum yaparak bunları bana ulaştırabilirsiniz.

Keyifli oyunlar!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir