Anasayfa / 10. Arena Desteleri / Domuz Binicisi ve Dev İkilisi

Domuz Binicisi ve Dev İkilisi

4. Arena seviyesindeki oyunculara güzel bir haberim var! Sizi bir üst seviyeye çıkartacak yeni bir desteyle tanışmaya hazırlanın. Bu destenin en iyi yanı size iki tane yıkıcı birlik sunmasıdır. Hangisini kuleye ulaştırmayı başarırsanız o görevi başarıyla yerine getirebilecektir. Bazen her ikisini de kuleye yakınlaştırmayı başarabilir ve istediğiniz sonucu daha hızlı alabilirsiniz.

Domuz Binicisi oyunun en hızlı kule yıkan kartlarından birisidir. Dev ise ağır hareket etmesine rağmen kuleye ulaştığı zaman yıkıcı bir güç olabilmektedir. 4. Arena seviyesinde oynayan oyuncuların üst seviyelerdeki oyuncular kadar daha farklı kartlar kullanma seçenekleri olmayabilir. Fakat bulundukları seviyede bu sıkça kullanılan stratejilerden birini kullanabilirler. Özellikle 4. Arena seviyesinde işe yarayan bu desteyi 5. Arena seviyesinde de kullanabilirsiniz.

Domuz Binicisi ve Dev İkilisi

Domuz Binicisi ve Dev ikilisini pek çok oyuncu kullanmaktadır. Yanlarına farklı kartlar ekseler bile uyguladıkları strateji gayet basittir. Çiftli sıkıştırma yaparak rakipleri abluka altında tutmaya çalışan bir oyun stilini tercih ederler. Siz bu tür bir oyun stilinden hoşlanıyorsanız bu desteyi kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Domuz Binicisi: Destenin ana kartlarından birisidir. Yapmanız gereken onu kuleye ulaştırmaktır. Asla oyunun başlangıç aşamasında Dev kartından önce kullanılmamalıdır. Hatta başlangıcı avantaja çevirip Dev ile bir taraftan, Domuz Binicisi ile diğer taraftan saldırı düzenleyebilirsiniz.

Dev: Her ne kadar hızlı olmasa bile güçlüdür. Pek çok oyuncu bu kartın gücüne inanmadığı için onu kullanmayı pek tercih etmez. Fakat Dev kartını kullanmasını bilen oyuncular her zaman istedikleri sonucu elde edebilirler. Dev ile gerçekleştireceğiniz temel kombinasyon arkasından Bombacı kartını kullanmayı gerektirir. Böylece hem Dev kartının hayatta kalma olasılığını yükseltmiş olursunuz hem de rakibin diğer koridordan saldırı yapma olasılığını azaltırsınız.

Bombacı: Destenin en uygun kartlarından birisidir. Özellikle savunma konusunda oldukça işe yaramaktadır. Yeri geldiğinde Dev kartını korumak için onun arkasından bu kartı kullanmayı düşünebilirsiniz. Yapmanız gereken bu kartı her zaman savunmaya yönelik oynamaya çalışmaktır.

Bomba Kulesi: Bu seviyede gerekli bir bina kartıdır. Rakibin saldırılarına karşı en uygun cevabı bu kart ile verebilirsiniz. Pek çok saldırı türünü engellemede başarılı olacaktır ama siz ne olur ne olmaz hava birliklerine karşı dikkatli olmayı ihmal etmemelisiniz.

Minyonlar: Minyonlar hava savunması konusunda size yardımcı olacaktır. Çoğu oyuncunun güçsüz gördüğü bu birlikler size savunma anlamında muazzam bir avantaj sunacaktır. Sadece hava savunmasında değil aynı zamanda kara birliklerine karşı savunma yaparken kullanılabilecek iyi bir karttır.

Oklar: Rakibinizde Minyon Sürüsü gibi bir kart varken pişman olmak istemezsiniz öyle değil mi? Sanırım istemezsiniz. Rakibiniz birçok farklı birlikle saldırıya geçmeye kalkıştığında ona Oklar kartıyla karşılık vererek İksir avantajını ele geçirmeyi başarabilirsiniz.

Barbarlar: İki yönlü bir karttır. Savunma konusunda size muazzam bir avantaj kazandıracaktır. Ayrıca bu birlikler savunmayı yaptıktan sonra sizi karşı saldırıya karşı hazır hale dönüştüreceklerdir. Ne olursa olsun bu kartı doğru kullanarak sahip olduğunuz kuleleri savunmayı başarabilirsiniz.

Mızraklı Goblinler: Oyunun en esnek kartlarından birisidir. Kara ve hava birliklerine karşı saldırı düzenleyebilen hızlı bir karttır. Bu seviyelerde kullanacağınız destede olmasa inanılmaz iyi bir avantajdır. Bu avantajın tadını çıkararak işinizi kolaylaştırmayı düşünmelisiniz.

Domuz Binicisi ve Dev ikilisi sayesinde yıkılmaz kuleleri yıkmayı başarabilirsiniz. Kule yıkmayı başarsanız dahi oyunu kazanmanız garanti olmayacağından emniyeti elden bırakmadan ilerlemeye devam etmelisiniz. Bu destenin en önemli avantajı kullanılacak seviyeye göre en ideal kartlardan seçilmiş olmasıdır. Bu deste ile bir üst arenaya çıkmayı başaramıyorsanız mutlaka biraz sabırlı olmalı ve kartların nasıl kullanıldığını daha detaylı bir biçimde öğrenmelisiniz.

Domuz Binicisi ve Dev ikilisi destesi hakkında sorularınızı yorum yaparak bana ulaştırabilirsiniz. Desteyi kullandıktan sonra düşüncelerinizi yine yorum yaparak benimle paylaşabilirsiniz.

Keyifli oyunlar!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir