Anasayfa / 10. Arena Desteleri / Prenssiz En İyi Strateji

Prenssiz En İyi Strateji

Prensin çok kaliteli bir kart olduğunu artık tüm oyuncular öğrenmiş durumda. Bu nedenle Prensi durdurmaya yönelik desteler çok sık kullanılmaktadır. Öyleyse bunu bir avantaja çevirmeli ve Prenssiz en iyi strateji hakkında bilgi edinip Arena 3 seviyesinde en ideal desteyi oluşturmak gerekmektedir.

Bu destenin temel stratejisi İksir avantajını ele geçirmek ve rakibi bunaltarak yanlış hamleler yapmasını sağlamaktır. Düşük kullanım bedeline sahip kartların kullanmasının ardındaki hedef budur. Dilerseniz çeşitli değişiklikler yapabilir ve desteyi kendi kartlarınızın seviyesine göre iyileştirebilirsiniz.

Prenssiz En İyi Strateji: İksir Avantajı

Stratejinin işlemesini sağlamak istiyorsanız soğukkanlılıkla hareket etmelisiniz. Rakip hamlesini yaptıktan sonra hemen hamle yapmamaya çalışmalısınız. Rakibin birliklerinin sizin alana gelmesini beklemeli ve ardından kartlarınızı kullanarak onları kulelerin yardımıyla ortadan kaldırmalısınız. Böylece İksir avantajını elde edebilir ve oyunu baskı kurarak kazanabilirsiniz.

Dev: Arena 3 seviyesinde en ideal kartlardan birisidir. Bu destenin en maliyetli kartıdır. Rakibinize karşı sadece savunma yaparak bu oyunu kazanma şansınız olamayacağından rakibinizi huzursuz etmek ve gerektiğinde savunmada değerlendirebileceğiniz bu kartı destede bulundurmalısınız.

Yavru Ejderha/Minyonlar/Minyon Sürüsü: Kritik bir karttır. Rakibinizin Barbarları varsa bu kartı oynayarak onları kolayca ortadan kaldırabilirsiniz. Rakibinizin Balonu varsa yine bu kart işinize yarayacaktır. Rakibinizin Yavru Ejderhası varsa kendi alanınızda Yavru Ejderha kullanarak onunla kolayca mücadele edebilirsiniz. Dilerseniz Yavru Ejderhayı Minyonlar veya Minyon Sürüsü ile değiştirebilirsiniz.

Şövalye: Şövalye, rakibin Cadı ve Dev gibi birliklerini durdurabilmek için ideal bir karttır. Şövalye aynı zamanda mini bir tank olarak kullanılabilmektedir. Oldukça işlevsel olmasının yanında Prens ve Domuz Binicisi gibi kartların etkisini azaltmak için kullanılabilir. Şövalyenin yerine Mini P.E.K.K.A. kartını kullanabilirsiniz.

Bombacı: Rakibiniz birden fazla birliğe sahip olan kartları oynadığı zaman üzülmeyin. Bombacı her zaman yardımınıza koşacaktır. Barbarlar veya İskelet Ordusu gibi birlikleri Bombacı ile kolayca durdurabilirsiniz. Eğer gerekirse Şövalye ile bir kombinasyon oluşturup saldırı gerçekleştirebilirsiniz.

Mezar Taşı: Destede yer alan tek bina kartıdır. Prens, Balon, Domuz Binicisi, Dev İskelet ve Dev gibi birlikleri orta alana çekmek veya bunların dikkatini dağıtmak için kullanılabilecek düşük maliyetli bir kart olmasından ötürü faydalı olabilmektedir.

Oklar/Alev Topu: Oklar bu destenin içerisinde yer alan tek büyü kartıdır. Bu nedenle uygun zamanlarda kullanılmalıdır. Rakibiniz Goblin Fıçısı ile saldırmayı denerse Oklar işinize yarayacaktır. Minyonlar veya Minyon Sürüsü gibi birliklere karşı, rakibin sizi sayıca huzursuz ettiği zamanlarda destek olarak bu büyüyü kullanabilirsiniz. Dilerseniz bu kartın yerine Alev Topu büyü kartını kullanabilirsiniz.

Mızraklı Goblinler/Okçular: Hava birliklerine karşı savunmanızı eksik etmemelisiniz. Mızraklı Goblinler hem hava hem de kara birliklerine karşı etkili olabilmektedir. Bu nedenle birçok destede kendilerini görebilirsiniz. Ancak bazı oyuncular Okçuları tercih etmektedir. Hangisini tercih ederseniz edin hem savunma hem de yardımcı saldırı birliği olarak bu birlikleri kullanabilirsiniz.

Goblinler: Düşük maliyetleri sayesinde rakibin oynadığı kartları rahatsız etmek ve onların dikkatini çekmek için Goblinleri kullanabilirsiniz. Goblinler saldırıları güçlü ama çabuk ortadan kaldırabilen birliklerdir. Bu nedenle kullanırken bu durumu göz önünde bulundurmalısınız.

Okuduğunuz için teşekkürler! Prens olmadan bir Arena 3 destesi oluşturmak istiyorsanız bu deste fazlasıyla işinize yarayacaktır. Önemli olan kartları uygun zamanlarda ve uygun koşullarda kullanmaktır. İksir avantajını ele geçirir geçirmek rakibinizi abluka altına alabilir ve oyunu kazanabilirsiniz.

Keyifli oyunlar!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizin klanı açılmıştır. #2889V0V9 kodu ile klana ulaşıp katılım sağlayabilirsiniz.
+