Anasayfa / 10. Arena Desteleri / Dev ve Silahşor Stratejisi

Dev ve Silahşor Stratejisi

Düşük seviyeli arenalarda birçok oyuncu sürekli olarak dengesiz sonuçlar alırlar. Bunun temel nedenleri kendi seçtiği destenin arena standartlarına uyumsuz olması ve oyunda hangi kartı hangisiyle karşılayabileceğini bilememesidir. Yeni başlayan birisi için bunlar gayet doğaldır. Dev ve Silahşor kombinasyonu ile yaşanan bu sorunu önemli ölçüde ortadan kaldırabilirsiniz. Çünkü bu deste belirtilen seviyede uygulanan pek çok stratejiye karşı etkilidir.

Dev ve Silahşor kombinasyonu aslında üst arenalarda da görebileceğiniz bir stratejidir. Fakat burada kullanılabilecek kartlar sınırlı olduğu için desteyi arenanın standartlarına göre düzenlemek gerekir. Örneğin, Efsanevi Arena seviyesinde buradaki Okçu kartı yerine Prenses kartını görebilirsiniz. Daha alt seviyelerde ise Bombacı kartının yerinde Büyücü kartı olabilir.

Dev ve Silahşor Kombinasyonu

Bu desteye aslında klasik bir Dev destesi demek daha doğru olacaktır. Ardından herhangi bir kartı kullanmanız yeterli olacaktır. En doğru seçim Silahşor olsa bile rakibin durumuna göre Bombacı kartını kullanmayı düşünebilirsiniz. Savunma konusunda her türlü imkana sahip olduğunuz bu deste oyunu kaybetmeme konusunda size fazlasıyla destek olacaktır.

Dev: Destenin en önemli kartıdır. Saldırı stratejinizin temelinde yer alır. Bu seviyede birçok oyuncu benzer kartı kullandığı için genellikle en iyi saldırıyı yapan taraf ilk kuleyi yıkmayı başarır. Burada avantajlı olacağınız nokta ise kullandığınız destede yer alan kartların size rakipten daha hızlı ve etkili yardımcı olabilmesidir. Rakip benzer desteyi kullanıyorsa o zaman savunmanın da önemi büyük olacaktır.

Silahşor: Dev birliğinin arkasından gönderilecek bir Silahşor kadar tehlikeli başka bir şey bulmanız söz konusu mudur? Evet, söz konusudur. Cadı kullanarak benzer stratejiyi uygulayabilirsiniz. Ancak bu sefer ortalama İksir maliyetinden ödün vermiş olursunuz. Destenin dengeli olabilmesi için Silahşor çok daha elverişli bir karttır.

İskeletler: İskeletler savunma konusunda size yardımcı olacaktır. Rakibin kullanacağı her türlü tek hedefli saldırı gerçekleştirebilen karta karşı bu kartla savunma yapabilirsiniz. Özellikle rakipleriniz sizden seviye olarak yüksekse onların kullandıkları birlikleri alanın ortasına çekip her iki kuleden de hasar almasını kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Goblinler: Goblinler aslında İskeletler ile benzer özelliklere sahiptirler. Fakat biraz daha güçlü, en önemlisi daha dayanıklıdırlar. Dev ve Silahşor kombinasyonuna eşlik edebilecek en uygun birliklerdir. Bununla beraber saldırı saldırı değil savunma yönünde de size destek olacaklardır.

Bombacı: Her ne kadar destenin ana kartlarından birisi olmasa bile en etkili kartlarındandır. Bu seviyedeki oyuncular çoklu birlikler kullanmayı çok severler. Bu çoklu birlikleri durdurabilecek en uygun kart ise hiç kuşkusuz Bombacı kartıdır. Yapmanız gereken doğru zamanda Bombacı kartını kullanarak rakibin stratejisini boşa çıkartmayı başarmaktır.

Okçular: Hava savunmasını ihmal etmek kadar kötü bir şey yoktur. Bu seviyede pek çok oyuncunun kabusu olabilecek hava saldırıları karşısında dikkatli olmalısınız. Ayrıca Okçu birlikleri diğer savunma koşullarında da size yardımcı olabilmektedir. Çok yönlü bir karttır ve dahası etkinliğini daima korumaktadırlar. Yüksek seviye arenalarda pek çok oyuncu Prenses kartı olmadığı zaman bu kartı kullanırlar.

Minyonlar: Minyonlar küçük ama etkili hava birlikleridir. Birçok koşulda size fazlasıyla yardımcı olacaklardır. Örneğin nehrin karşısına geçmeyi başaran bir rakip Dev birliğini hızlı bir biçimde ortadan kaldırabilmek için en uygun kartlardan birisidir. Bununla birlikte rakibin büyü kartlarını kullanmasını tetikleyecek bir karttır. Bunu avantaja çevirebileceğinizi unutmamalısınız.

Valkür: Valkür savunma konusunda rakip tanımayan kartlardan birisidir. Dayanıklı olduğu kadar alan hasarı verme konusunda etkileyici bir karttır. Bombacı birliğiniz imha edilmişse bu kartı kullanarak rakibin çoklu birliklerine karşı etkili bir savunma gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca karşı saldırı düzenleme konusunda size muazzam bir avantaj sunmaktadır.

Dev ve Silahşor kombinasyonu düşük seviyeli arenalarda oldukça işinize yarayacaktır. Bununla birlikte yüksek seviyeli arenalara geçiş yaptıkça içerisinde yer alan birkaç kartı değiştirerek stratejinizi güncellemeyi başarabilirsiniz. Önceliğiniz daima uygun birliklerle saldırıya geçmek olmalıdır. Kazanamayacağınızı düşündüğünüz bir rakiple karşı karşıya kaldığınızda ise her zaman savunmayı düşünmelisiniz.

Arena 3 Destesi: Dev ve Cadı Kombinasyonu

Dev ve Silahşor kombinasyonu hakkında sorularınız varsa bunları yorum yaparak bana ulaştırabilir veya yorum aracılığıyla deste hakkında düşüncelerinizi dile getirebilirsiniz.

Keyifli oyunlar!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizin klanı açılmıştır. #2889V0V9 kodu ile klana ulaşıp katılım sağlayabilirsiniz.
+