Anasayfa / 10. Arena Desteleri / Cadı ve Dev Kombinasyonu

Cadı ve Dev Kombinasyonu

Bu yazımızda size Arena 4’e ulaşma konusunda yardımcı olabilecek, Cadı ve Dev kombinasyonu ile oluşturulmuş bir desteden bahsedeceğim. Bu destenin en iyi yanı sadece 1 tane Destansı kart içermesi ve ortalama olarak ideal bir İksir seviyesine sahip olmasıdır. Bu desteyi kullanarak rakibi baskı altında tutabilecek bir strateji geliştirebilir ve kısa süre içerisinde Arena 4’e ve daha yukarılara ulaşmayı başarabilirsiniz.

Oluşturulan destenin amacı gayet açık. Düşük seviyeli arenalarda yer alan oyuncuların bir üst seviyeye ve diğer seviyelere hızlı bir biçimde geçmesine yardımcı olmak için oluşturulan bu deste, Cadı ve Dev kartlarının üzerine kurulu bir stratejiyi içermektedir. Yapmanız ve uzak durmanız gerekenler kart kart açıklanmıştır. Bunlara dikkat ederek kendi oyun planınızı oluşturabilirsiniz.

Cadı ve Dev Kombinasyonu

Daha önce gördüğünüz Cadı ve Dev kombinasyonlarının aksine bu destede yer alan kulübe kartı oynanış tarzınızı birazcık değiştirebilir. Bir şekilde rakibin kulesine ulaşmayı hedef haline getirmişseniz öncelikle savunmanızı iyi yapmalı ve sürpriz hamlelere karşı açık olmalısınız. Destede yer alan pek çok kart bunu size sağlayacak güçtedir.

Cadı: Bu destenin ve stratejinin ana parçasıdır. Düzenli olarak İskeletler çıkarmakta ve aynı zamanda alan hasarı vermektedir. Hem hava birliklerine hem de kara birliklerine saldırabilmektedir. Cadı’nın çıkardığı İskeletler‘in seviyesi Cadı’nın seviyesine göre artış gösterir. Dev‘in arkasından yollanan bir Cadı rakiplere oldukça zor anlar yaşatacaktır.

Dev: Bu destenin ve stratejinin ana karakterlerinden birisidir. Oldukça yüksek can değerine sahiptir ve binalara olabildiğince iyi hasarlar verebilmektedir. Yavaş hareket etmesi bir dezavantaj olarak karşınıza çıkabilir ama bir Cadı veya Silahşor ile kombinasyonu sağlandığında oldukça başarılı sonuçlar elde edilebilir.

Silahşor: Tek kelimeyle oyunun en iyi kartlarından birisidir. Hasar miktarı oldukça yüksektir ve hem kara hem de hava birliklerine saldırabilmektedir. Bu nedenle savunma ve saldırı yönünde kullanılabilmektedir. Eğer kullanabileceğiniz kartlar arasında Cadı yoksa Silahşor ile Dev’i bir araya getirmeyi düşünebilirsiniz.

Mızraklı Goblinler: Kullanıldıkları her destede işe yarayan ender kartlardan birisidir. Hızlı hareket ederler, hızlı saldırırlar ve kullanım bedelleri oldukça düşüktür. Hem hava hem kara birliklerini hedef alabildikleri için çok yönlü bir karttır. Rakibin dikkatini dağıtmak veya gönderdiği birlikleri farklı yöne çekmek için bu kartı kullanabilirsiniz.

Top: Rakibin yolladığı Domuz Binicisi canınızı sıkıyorsa elinizdeki en etkili kart Topçu binası kartı olacaktır. Doğrudan binaları hedef alan kartların dikkatini dağıtmak için bu kartı kullanabilirsiniz. Oyundaki en hızlı savunma binalarından birisidir ve bunu avantaja çevirmelisiniz.

Oklar: Bu destede yer alan tek büyü kartıdır. İksir bedelinin ideal olması nedeniyle bu destede tercih edilmiştir. İskelet Ordusu, Minyon Sürüsü, Mızraklı Goblin ve Goblin Fıçısı gibi sayısız karta karşı bu büyüden yararlanabilirsiniz.

Şövalye: Savunma yönünde kullanılmak için desteye dahil edilmiştir. Bu seviyede pek çok karta karşı iş yapabilmektedir. Yeri geldiğinde karşı saldırının bir parçası olabilir ve Dev olmadığı zaman tank olarak kullanılabilir. Bu strateji kapsamında avantajlı bir karttır.

Goblin Kulübesi: Düzenli olarak Mızraklı Goblin çıkaran bu bina kartı sayesinde rakibinizi daima baskı altında tutabilirsiniz. Ayrıca saldırı planlarınızda size daima avantaj sağlayacaktır çünkü rakibinize göre (belirli koşullar hariç) sayı üstünlüğü kurabileceksiniz.

Mücadelenin ilk aşamasında saldırıya geçme gibi bir düşünceye sahip olmamalısınız. Önce rakibin kartlarını tanımaya çalışmalı ve karşı saldırı gerçekleştirmeyi düşünmelisiniz. Duruma göre Cadı veya Silahşor kartınızı kullanıp rakibi durdurmalı ve ardından Dev veya Şövalye kartınızı kullanarak karşı saldırıya geçmelisiniz. Oyunun son aşamasında ise daha hızlı İksir kazanacağınız için daha saldırgan bir oyun stili tercih edebilirsiniz. Dev ve Cadı veya Dev ve Silahşor ikilisi ile rakibin üzerine gitmeyi düşünün. Yeri geldiğinde diğer kartlarla saldırınızı destekleyin ama daima savunma yapabilmek için elinizde bir savunma kartının bulunmasını sağlayın.

Cadı ve Dev kombinasyonu ile oluşturulan bu düşük seviye arena kartı hakkında sorularınızı yorum yaparak bana ulaştırabilir veya deste hakkında düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Keyifli oyunlar!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizin klanı açılmıştır. #2889V0V9 kodu ile klana ulaşıp katılım sağlayabilirsiniz.
+