Alev Toplu Dev İskelet Ordusu destesi

3. Arena seviyesinde sıkça birbirine benzeyen desteler görebilmeniz mümkün. Bunlardan birisi tanışmanızı istediğim Alev Toplu Dev İskelet Ordusu adını taşıyan bu destedir. Daha önce paylaştığım destelere benzerlik göstermektedir ama temel farklılık kullanım farklılığının bulunmasıdır.

Bu destenin kullanımı biraz şans gerektirebilir. Rakipte stratejilerinizi engelleyecek kartlar varsa bu şansa fazlasıyla ihtiyacınız olacaktır. Bunun dışında Dev İskelet ve Cadı ile sonuç almaya gidebilirsiniz. Gerektiği zaman önünüzü açmak adına Alev Topu büyüsüne başvurabilirsiniz.

Alev Toplu Dev İskelet Ordusu

Alev Topu: Oyunun en önemli büyü kartlarından birisidir. Alternatifleri olmasına rağmen bu seviyelerde alternatifsiz bir karttır. Tek bir hamlede rakibin birkaç birliğini ortadan kaldırarak İksir avantajını ele geçirebilir ve böylece hamlelerinizi çok daha rahat yapabilirsiniz.

Cadı: Cadı vazgeçilmez bir kart değildir ama önemlidir. Alan hasarı vermesi ve belirli süreyle iskelet çıkartması nedeniyle pek çok oyuncunun gözdesidir. Yapmanız gereken onu tek başına kullanmaktan kaçınmaktır. Kullanım için doğru zamanlamanın önemli olduğunu aklınızdan çıkartmamalısınız.

Dev İskelet: Aslına bakarsanız birçok oyuncu Dev İskelet yerine Dev kartını tercih edebilmektedir. Dev İskelet kolayca dikkati dağıtılabilen ve yönü değiştirilebilen bir karttır. Bu nedenle fazlasıyla riskli bir seçimdir. Fakat kuleye yaklaştığı zaman bu risk yerini önemli bir ödüle bırakmaktadır. Onu kuleye yaklaştırmayı başardığınız zaman kullanımının karşılığını almış olursunuz.

Goblinler: Bu ufak birlikler etkili savunma yapabilmektedirler. Bununla birlikte en büyük avantajları kullanım bedellerinin düşük olmasıdır. Rakibin güçlü birliklerini oyalamak, onların yönünü değiştirmek ve onlara iyi miktarda hasar vermek için bu kartı kullanabilirsiniz. Alan hasarı veren kartlara karşı etkisiz olduklarını özellikle belirtmeliyim.

İskelet Ordusu: Savunma yönünde güçlüdürler ve karşı saldırıya en meyilli kartlardan birisidir. Kullanımı basit olmasa bile canı yüksek olan birliklerin etrafını sarma konusunda beceriklidirler. Alan hasarı veren birliklere karşı kullanılmadığı sürece her anlamda size katkı sağlayabilirler.

Minyonlar: Destede yer alan tek hava birlikleridir. Bu nedenle kullanırken dikkatli davranmanız gerekir. Her zaman bu birlikleri kullanma imkanınız olmadığından rakibin Balon gibi güçlü birliklerine karşı teyakkuzda olmalısınız. Rakip Balon kullandığında onlara verilebilecek en doğru cevap bu karttır.

Silahşor: Her destede kullanmaya çalıştığım bu kartın hasar miktarı iyidir ve saldırı menzili diğer kartlara göre yüksektir. Bunu avantajlı bir biçimde kullanabildiğiniz sürece Silahşor birliğinden maksimum verim alabilirsiniz.

Valkür: Alan hasarı verebilen dayanıklı bir karttır. Destede ikinci tank olarak kullanılabilmektedir. Doğrudan saldırı yönünde kullanmak yerine bu kartı daima savunmada değerlendirmeye çalışmalısınız. Yapmanız gereken lüzumsuz kullanımlardan kaçınmaktır. Onu asla yem olarak kullanmamalısınız.

Alev Toplu Dev İskelet Ordusu destesi size farklı imkanlar sunabilir. Bu imkanlar arasında etkileyici savunma gerçekleştirebilmek vardır. Bu deste savunma yönü güçlü olan bir destedir. Savunmayı etkili bir biçimde yaptığınız zaman sonuç alabileceğiniz stratejilerle hareket etmelisiniz. Dev İskelet birliğini kullandıktan sonra ardından Silahşor veya Cadı birliğini kullanmalısınız. Valkür ve Goblinler ile savunma yapmalısınız.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir