Acemi Dev Prens destesi

Clash Royale’e yeni başlayanlara merhaba! Artık oyunun içerisindeyseniz kendinize yeni desteler bulmaya çalışıyor olmalısınız. Bu konuda size yardımcı olabilirim. Acemi Dev Prens destesi sayesinde uzun süre kullanabileceğiniz etkili bir desteye sahip olabilirsiniz.

Bu deste hakkında bilmeniz gereken önemli bir not bulunmaktadır. Bu deste size savunma konusunda çok büyük fırsatlar sunduğu gibi saldırı yönünde de avantajlı hamleler yapabilmenize imkan tanımaktadır. Sadece iki karta bağlı kalarak saldırı stratejisi geliştirmeyi düşünmeden elinizde bulunan İksir miktarı el verdiğince saldırılar geliştirebilirsiniz.

Acemi Dev Prens Destesi

Dev: Destenin ana kartlarından birisidir. Dev canı yüksek olan ve doğrudan binaları hedef alan bir karttır. Dolayısıyla kullanıldığı zaman arkasında mutlaka bir veya iki birlik olmalı ve onun önünü açmalıdır. Rakibiniz sizi elinde bulunan bina kartlarıyla şaşırtmaya çalışabilir.

Goblinler: Goblinler canları düşük olan ama saldırıları hızlı birliklerdir. Bu birlikler gözden kaçırıldığı zaman kulelere yoğun miktarda hasar verebilmektedirler. Aynı zamanda karşıdan gelen saldırıya niyetli birliklerle mücadele etmek için uygun yollu bir çözüm olarak bilinirler.

Mızraklı Goblinler: Saldırıları hızlı ve menzillidir. Bu menzil avantajını kullanarak rakiplerinizin yolladığı tekli saldırı yapabilen birliklere karşı etkili savunma yapabilirsiniz. Gerek duyduğunuz zaman Dev birliğinin arkasından bu kartı kullanarak onu korumayı deneyebilirsiniz.

Prens: Prens oynaması keyif verici bir karttır. Normal saldırıları güçlüdür ama hızlandığı zaman çok daha güçlü olmaktadır. Rakib göz ardı ettiğinde tek başına bir kuleyi indirebilir. Oyunun hızlanan bölümünde çift taraflı saldırı gerçekleştirmeniz durumunda rakibi çaresiz bırakabilirsiniz.

Okçular: Okçular pek çok oyuncu tarafından tercih edilen ortalama düzeyde birlik kartlarıdır. Menzilli saldırıları vardır ama biraz yavaştırlar. Yine de savunma anlamında avantajlı olabilmektedirler. Birkaç vuruşta canı düşük olan birlikleri ortadan kaldırabilirler.

Oklar: Oklar kartı düşük seviyelerde kullanılabildiği gibi yüksek seviyelerde de kullanılabilmektedir. En büyük avantajı hedeflenen alanın büyük olmasıdır. Rakibin birkaç birliğini aynı anda hedeflenen alan içerisinde tutmayı başarabilirseniz bu kartla onların işini bitirebilirsiniz. Ayrıca bazı durumlarda iyi bir zamanlama gerektirebilmektedir.

Silahşor: Silahşor oyunun en iyi saldırı yapan birliklerinden birisidir. Saniye başına hasar miktarı en yüksek birlik olduğu için Dev birliğinin arkasında kullanıldığında etkili sonuçlar sunmaktadır. Menzili biraz yüksektir ve bunu avantaja çevirip kullandığınız zaman bir kulenin canını olabildiğince indirebilirsiniz.

Yavru Ejderha: Canı yüksek uçan bir karttır. Bunun anlamı tüm birlikler tarafından vurulamayan bir kart olmasıdır. Rakip sadece kara birliklerine saldıran bir desteye sahipse bu kartı avantajlı bir biçimde kullanabilirsiniz. Ayrıca yeri geldiğinde tank görevinde kullanılabilmektedir.

Acemi Dev Prens destesini kullanırken acele etmemelisiniz. Ortalama İksir bedeli her ne kadar 3.5 seviyelerinde olsa bile hamle yapma şansınız kalmadığında rakip sizi cezalandırabilir. Yapmanız gereken Dev birliğini önden gönderip onu Silahşor veya Yavru Ejderha ile desteklemektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir